وبلاگ

تعمیر سپر خودرو با چسب + 4 مرحله مهم آن

تعمیر سپر خودرو با چسب- چسب سنتر

سپر خودرو یکی از بخش‌های مهم ماشین محسوب می‌شود که تاثیر زیادی روی زیبایی ماشین و همچنین کارایی آن دارد. به دلیل اینکه سپر نقش محافظت کننده برای بدنه ماشین را برعهده دارد، بسیار مهم است که سالم بماند. از طرفی در تصادفات رانندگی اولین بخشی از ماشین که به احتمال زیاد آسیب می‌بیند، سپر خودرو است. اگر شما هم تا به حال با خرابی سپر خودرو مواجه شده باشید، حتما متوجه هستید که تعمیر سپر خودرو چقدر هزینه بر است. به خصوص اگر سپر خودرو آسیب زیادی دیده باشد.

اگرچه در اکثر مواقع تعمیر سپر خودرو نیاز به اقدامات تخصصی و کارگاهی دارد، ولی در صورت سطحی بودن آسیب سپر خودرو، می‌توان مراحل تعمیر سپر خودرو با چسب را در خانه انجام داد. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد نحوه تعمیر سپر خودرو با چسب صحبت کنیم.

برای تعمیر سپر خودرو چه کار کنیم؟

خرابی سپر خودرو می‌تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد که مهم‌ترین آن آسیب پذیر شدن بدنه ماشین به ضربه است. از طرفی زیبایی ماشین به سلامت سپر خودرو و یک خراشیدگی و ترک خوردگی کوچک روی سپر می‌تواند تاثیر بدی روی زیبایی خودرو داشته باشد. به همین خاطر حتما باید برای تعمیر سپر خودرو اقدامات لازم را انجام دهید.
تعمیر سپر خودرو با کمک ابزارهای مخصوصی در کارگاه‌ها انجام می‌شود. در صورت فرورفتگی سپر لازم است که از ابزارهای وکیوم برای خارج کردن سپر استفاده شود. همچنین در صورت نیاز باید از قطعات مناسب و روش‌های دیگر نیز برای ترمیم سپر خودرو استفاده گردد. همه این تجهیزات و مراحلی که برای تعمیر سپر ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرند، هزینه بر هستند و شما باید برای استفاده از آن‌ها هزینه زیادی پرداخت کنید.

آیا می‌توان در خانه اقدام به تعمیر سپر خودرو کرد؟

تعمیر هر بخش ماشین در خانه می‌تواند تاثیر زیادی روی کاهش هزینه‌های شما داشته باشد. برای تعمیر سپر خودرو در خانه، در ابتدا باید ببینید که میزان خرابی و آسیب دیدگی سپر چقدر است؟ اگر اندازه یک کف دست و یا بیشتر بخشی از سپر خودرو کنده شده و آسیب دیده است، باید به فکر روش‌های تخصصی برای تعمیر سپر باشید. حتی در برخی از موارد خرید سپر جدید می‌تواند به صرفه‌تر نیز باشد.

در برخی از موارد خرابی سپر خودرو به اندازه چند بند انگشت است. یا اینکه سپر خودرو فقط دچار شکستگی و ترک خوردگی شده است. به همین خاطر می‌توان برای تعمیر سپر ماشین از روش‌های معمول مانند استفاده از چسب، استفاده کرد. در صورت نیاز به استفاده از چسب مناسب برای تعمیر سپر خودرو، با ما همراه باشید تا بهترین چسب‌هایی که بدین منظور قابل استفاده‌اند را به شما معرفی کنیم.

چسب مناسب برای تعمیر سپر خودرو

خرابی سپر خودرو نه تنها روی زیبایی، بلکه روی عملکرد خودرو و ایمنی آن موثر است. بنابراین، حتی اگر یک ترک خوردگی کوچک روی سطح سپر ماشین ایجاد شده، می‌بایست با چسب مناسب برای تعمیر سپر خودرو این ترک خوردگی را ترمیم کنید. چسب‌های زیادی می‌توانند برای چسباندن سپر خودرو مورد استفاده قرار گیرند. اما در هنگام انتخاب چسب باید بدانید که ویژگی مناسب یک چسب برای چسباندن سپر خودرو چیست؟

همانطور که می‌دانید در هنگام شستشوی خودرو، آب نیز به سپر برخورد می‌کند و حتی ممکن است مواد شوینده نیز باعث ایجاد تاثیر روی خواص چسب شوند. به همین خاطر چسب سپر خودرو باید دارای مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و رطوبت باشد و در اثر قرار گرفتن در معرض رطوبت دچار آسیب نشود. همچنین مقاومت این چسب‌ها در برابر مواد شیمیایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد.

چسب پلی یورتان یکی از بهترین چسب‌هایی است که می‌تواند برای تعمیر سپر خودرو با چسب مورد استفاده قرار گیرد. این چسب مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد و به دلیل اینکه امکان خرید آن با رنگ سفید و مشکی وجود دارد، می‌توان با خیالی راحت برای هر نوع سپر ماشینی از این چسب تعمیری استفاده کرد. چسب پلی اورتان مشکی سلفلکس selflex یکی از چسب‌های پلی یورتان مشکی است که برای تعمیر سپر خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

چرا چسب پلی یورتان برای تعمیر سپر خودرو مناسب است؟

همانطور که می‌دانید چسب پلی یورتان در گروه چسب‌های مخصوص ماشین قرار گرفته است. ساختار مناسب این چسب و کیفیت بالای آن به شما این امکان را می‌دهد تا با خیالی راحت از این چسب‌های پلی یورتان برای تعمیر سپر ماشین خودتان مورد استفاده قرار دهید. این چسب‌ها می‌توانند به راحتی در معرض هوا خشک شوند و به گیرایی نهایی خودشان برسند.

استفاده از چسب پلی یورتان برای تعمیر سپر خودرو، امکان رنگ آمیزی سپر خودرو را در صورت نیاز می‌دهد. این چسب‌ها پس از خشک شدن ساختار بسیار مقاومی دارند و حتی می‌توانند برای درزگیری و آب بندی نیز استفاده شوند. بنابراین، مقاومت آن‌ها در برابر رطوبت و آب نیز بسیار بالا است. درزگیر پلی اورتان مشکی سلسیل Selsil polyurethane sealant یکی از چسب‌هایی است که می‌تواند برای درزگیری استفاده شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استفاده از چسب پلی یورتان می‌توانید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

نحوه تعمیر سپر خودرو با چسب

حالا که با بهترین چسب برای تعمیر سپر خودرو آشنا شدید، نوبت به آن رسیده که در مورد نحوه تعمیر سپر خودرو با چسب نیز اطلاعات کافی کسب کنید. به طور کلی، بسته به اینکه میزان آسیب دیدگی سپر خودرو چقدر است، نحوه تعمیر سپر ماشین با چسب نیز می‌تواند متفاوت باشد که در ادامه شما را با اصول این کار آشنا می‌کنیم.

مرحله اول: آماده سازی سپر

در مرحله اول برای تعمیر سپر خودرو با چسب، می‌بایست سپر آسیب دیده ماشین خود را آماده کنید. برای این کار می‌توانید سپر را از روی ماشین باز کنید یا این که در همان جایی که سپر روی ماشین نصب است، مراحل چسباندن سپر و ترمیم آن را انجام دهد. جهت آماده سازی سپر، می‌بایست به طور کامل سپر را پاکسازی کنید. برای این کار می‌توانید ابتدا سپر را به طور کامل شستشو دهید. سپس با یک دستمال بدون پرز آن را خشک کنید. هر گونه آلودگی که روی سطح سپر وجود داشته باشد، می‌تواند چسبندگی چسب مناسب برای تعمیر سپر را کاهش دهد.

مرحله دوم: آماده سازی چسب

پس از اینکه چسب مناسب را برای تعمیر سپر خودرو آماده کردید، نوبت به آماده سازی چسب می‌رسد. از چسب‌های پلی یورتان برای تعمیر سپر می‌توانید استفاده کنید. با این حال چسب‌های دیگری نیز هستند که برای این کار قابل استفاده‌اند، ولی نحوه مصرف آن‌ها با اصولی که در ادامه توضیح می‌دهیم متفاوت است. چسب‌های سوسیسی باید در گان مخصوص استفاده شوند، ولی چسب‌های کارتریجی به صورت آماده هستند و می‌توان آن‌ها را ساده‌تر مورد استفاده قرار داد. چسب پلی اورتان کارتریج کاپور سفید Cappor 1100 PU sealant Flex FC 280ml یکی از بهترین چسب‌های کارتریجی برای چسباندن سپر است.

مرحله سوم: چسباندن سپر

تعمیر سپر خودرو با چسب، در این مرحله انجام می‌شود. شما می‌بایست دستکش بپوشید و ماسک زده باشید تا بتوانید با خیالی راحت مراحل چسباندن سپر را انجام دهید. برای این کار باید چسب پلی یورتان را به آرامی به محل آسیب دیده سپر تزریق کنید. به طوری که چسب به طور کامل سطح آسیب دیده را بپوشاند. سپس می‌توانید بخش‌هایی از سپری که چسب زده شده‌اند را به هم نزدیک کنید تا به گیرایی نهایی برسند.

مرحله چهارم: خشک شدن سپر پس از چسب

مرحله آخر برای تعمیر سپر خودرو با چسب، خشک شدن سپر است. شما می‌بایست اجازه دهید تا به طور کامل چسب روی سطح کار خشک شود و سپس مراحل شستشوی ماشین را انجام دهید. در صورت نیاز به رنگ آمیزی سپر نیز می‌توانید چسب از خشک شدن کامل سپر این کار را انجام دهید. پس از اینکه چسب به طور کامل خشک شد، می‌توانید به راحتی سپر را در محل نصب کنید (اگر آن را باز کرده بودید.) و ماشین را برای کارهای روزمره از منزل خارج کنید.

 

چسب پلی یورتان مناسب تعمیر سپر خودرو را از کجا بخریم؟

در این مقاله سعی کردیم شما را با نحوه تعمیر سپر خودرو با چسب آشنا کنیم. استفاده از چسب پلی یورتان می‌تواند برای انجام این کار فوق العاده باشد. به خصوص اینکه این چسب‌ها قادر به تعمیر سپر با ایمنی بالایی هستند. برای خرید چسب پلی یورتان باید حتما به رنگ چسب توجه داشته باشید و چسب‌هایی را انتخاب کنید که رنگ مشابه با سپر خودرو را دارند.

فروشگاه اینترنتی چسب سنتر، مرجع فروش انواع چسب پلی یورتان با کیفیت بالا است. این فروشگاه چسب‌های پلی یورتان را در رنگ بندی‌های مختلف و در برندهای متنوع به شما ارائه کرده است. می‌توانید برای خرید چسب پلی یورتان سوسیسی و چسب‌های کارتریجی به سایت چسب سنتر مراجعه نمایید و یا با شماره 01342244635 محصولات با کیفیت را خریداری کنید.

سخن پایانی

با توجه به اهمیت تعمیر سپر خودرو با چسب، در این مقاله سعی کردیم شما را با نحوه انجام این کار آشنا کنیم. در صورت نیاز به تعمیر سپر ماشین فقط در شرایطی که حجم خرابی محدود باشد، می‌توانید مطابق با مراحل توضیح داده شده پیش بروید. ولی در صورت آسیب دیدگی زیاد سپر خودرو، می‌توانید ماشین را نزد تعمیرکار متخصص ببرید تا کار تعمیر سپر را انجام دهد.

9 دیدگاه در “تعمیر سپر خودرو با چسب + 4 مرحله مهم آن

 1. محمد هادی معتمدی راد گفت:

  درود خدمت شما سپر واشینم ی ترک کوچیک داره بعد از زدن چسب چقدر طول میکشه تا کاملا خشک شه ؟و اینکه آیا بعد از چسب کاری باید با دستم محکم قسمت آسیب دیده رو نگه دارم تا چسب خشک شه؟

  1. سلام، اگر ترک ریز و مویی هست ، یکی دو ساعت بهش زمان بدید کفایت میکنه ولی اکر شکستگی باشه باید حتما به سپر سازی مراجعه کنید و این راهکاری که در مقاله اومده برای مواردی هست که دسترسی به سپر ساز نیست و میخواید اورژانسی مسله رو تا رسیدن به تعمیرکار برطرف کنید

  2. بهرام گفت:

   با چسب دو قلوی هل یا زیپر گلو بچسبونش هم زود خشک میشه هم محکم من خودم شکستگی که سپر سازی تعمیر نمیکردو اینجوری چسبوندم خیلی هم خوب در اومد

   1. ممنون از اینکه تجربتونو به اشتراک گذاشتید. برای رفع مشکل موقتی این کار خیلی خوبه ولی این چسب به تدرید در شرایط محیطی تغییر رنگ میده و در گذر زمان بخاطر ارتعاشی که سپر خودرو داره شروع به ریختن میکنه

   2. احسان گفت:

    ناموسا چراشعر میگین با چسب کی سپر درست میشه بدتر خراب میشه وقتی هم ببرید پیش سپر ساز دوبرابروسه برابر میگیره تا درستش کنه چون اون چسب عذاب داره کندنش از قدیم میگن گوشت از قصاب بخر نان ازنانوا هر چیزی باید بدی دست استادکار خودش ای لاشی بازیا درنیارین زشته والا من هر وقت ماشینم خراب میشه میبرمش پیش استاد کارش البته بعضیا فکر مکنن زرنگن ولی لاشین آخر سرم کار خراب مکنن ولی هم زور بهشان پول خرج کنن هم زور بهشان داره غرورشان بشکنن بگن ریدیم توش میگن خوب درآمد ????????????

 2. علی گفت:

  این چسب ها تاریخ انقضا دارند یا خیر؟

  1. بله و حتما باید در هنگام خرید به تاریخ تولید و تاریخ انقضا چسب ها دقت کنید

 3. SEVIL گفت:

  برای همه ی خودرو هر میشه استفاده کرد ؟

  1. بله، بیشتر باید به نوع شکستگی توجه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *