وبلاگ

چسباندن کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری

چسباندن کاغذ دیواری

چسباندن کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری تنها در شرایط خاصی امکان پذیر می باشد. اگر کاغذ دیواری قبلی شما به خوبی به دیوار چسبانده شده باشد می توانید بر روی آن کاغذ دیواری دیگری را نصب نمایید. شرط دیگر برای نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری قبلی این است که سطح آن کاملا صاف و یکدست باشد. اگر کاغذ دیواری به تازگی نصب شده باشد و زمان زیادی از آن نگذشته باشد شاید بتوان بر روی آن کاغذ دیواری جدیدی نصب نمود.

ایجاد حباب در صورت نصب کاغذ

یکی از مشکلاتی که در صورت چسباندن کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری ممکن است بوجود آید نمایان شدن طرح کاغذ دیواری قبلی از روی کاغذ دیواری جدید می باشد. به دلیل ناهمواری هایی که در کاغذ دیواری قبلی وجود دارد ممکن است حباب هایی بر روی کاغذ دیواری جدید بوجود بیاید. بدین ترتیب نمای کاغذ دیواری نازیبا می شود. اگر کاغذ دیواری شما دچار حباب شود راهی برای از بین بردن آن وجود ندارد.

جدا شدن کاغذ دیواری از روی دیوار

از دیگر مواردی که ممکن است در صورت نصب کاغذ دیواری جدید بر روی کاغذ دیواری قبلی پدید آید جدا شدن کاغذ دیواری قدیمی از دیوار می باشد. در این صورت کاغذ دیواری جدید نیز از دیوار جدا می شود و راه حلی برای جداسازی دو کاغذ دیواری از یکدیگر وجود ندارد. در اینصورت همه ی زحمت های شما به هدر می رود. پس بهتر است ابتدا کاغذ دیواری قدیمی را از دیوار جدا نموده و سپس اقدام به نصب کاغذ دیواری جدید بر روی دیوار نمایید.

آماده سازی سطح دیوار برای نصب کاغذ دیواری

آماده سازی سطح دیوار برای نصب کاغذ دیواری

می توان گفت که نصب کاغذ دیواری جدید بر روی کاغذ قدیمی به طور صد درصد امکان پذیر نمی باشد. برای جداسازی کاغذ دیواری از روی دیوار روش های مختلفی وجود دارد. برای این کار لازم است ابتدا جنس کاغذ دیواری مشخص شود. به طور کلی کاغذ دیواری های ضد آب سخت تر از روی دیوار جدا میشوند. بهتر است برای جدا کردن کاغذ دیواری از روی دیوار جنس دیوار را بدانید. اگر نتوانید بدون دخالت مواد، کاغذ دیواری را از روی دیوار جدا کنید بهتر است آن را خیس کنید تا چسب های آن جدا شود. سپس با استفاده از کاردک درزی روی دیوار مشخص نموده و اقدام به کندن کاغذ دیواری نمایید.

اگر با روش‌های مختلف نتوانست کاغذ دیواری را از روی دیوار جدا کنید می توانید به کمک حلال چسب که در بازار وجود دارد چسب را حل  کنید. با این روش بدون صدمه به دیوار کاغذ دیواری جدا می شود. چسباندن کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری توصیه نمی شود و بهتر است ابتدا کاغذ دیواری قبلی از روی دیوار جدا شود. پس از کندن کاغذ دیواری بهتر است زیرسازی دیوار کامل شود.  پس از آن اقدام به چسباندن کاغذ دیواری جدید بر روی دیوار نمایید.

جداسازی کاغذ قدیمی از روی دیوار

بهتر است بدانید بر روی کاغذ دیواری های وینیل که قابل شستشو می باشند نمی توان کاغذ دیواری جدیدی نصب نمود.  دیوارپوش ها یا کاغذ های دیواری از الیاف طبیعی، کاغذ، پارچه و یا وینیل تشکیل شده اند و امکان جدا شدن آنها از روی دیوار در طول زمان وجود دارد. این اتفاق ممکن است حتی در زمان کوتاهی رخ دهد و کاغذ دیواری احتیاج به تعمیر داشته باشد. علاوه بر امکان جدا شدن کاغذهای دیواری از روی دیوار وجود حباب های ریز و درشت در هنگام نصب کاغذ دیواری جدید بر روی کاغذ دیواری قدیمی جذابیت و زیبایی کاغذ دیواری را از بین میبرد.

جداسازی کاغذ دیواری

جداسازی کاغذ دیواری

در حال حاضر تخصص خاصی برای نصب کاغذ دیواری های جدید بر روی کاغذ های قدیمی وجود ندارد و این کار باعث می شود مشکلات دیگری برای کاغذ دیواری به وجود آید یا کاغذ دیواری جدید از بین برود. پس بهتر است دیوار پوش های قدیمی را با وسایل مختلف از دیوار جدا نموده  و از جدا کردن  با وسایلی که آسیب جدی به دیوار وارد می کند خودداری نمایید. اگر دیوار زیرین آسیب دیده است بهتر است ابتدا آن را ترمیم کرده و سپس با استفاده از چسب کاغذ دیواری آن را چسب زنی نمایید.  چسب پیشنهادی برای چسباندن کاغذ دیواری به شکل مناسب چسب کاغذ دیواری متیلان می باشد. این چسب چسبندگی بالایی دارد.

 

2 دیدگاه در “چسباندن کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری

  1. ماهور گفت:

    سلام من نمیتونم کاغد دیواری اتاقم رو روی کاغد دیواری قدیمی بچسبونم یه چسب قوی نیاز دارم. این چسبی که معرفی کردین مناسبه

    1. گلد آیستر یا متیلان پیشنهاد خوبی میتونه باشه برای کارتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *