وبلاگ

تعمیر کارت سوخت شکسته با چسب مناسب

تعمیر کارت سوخت شکسته- چسب سنتر

کارت سوخت یکی از مهم‌ترین کارت‌های مخصوص ماشین است که هر راننده‌ای باید در هنگام بنزین زدن آن را به همراه داشته باشد. به همین خاطر احتمال اینکه کارت سوخت در جیب یا سایر وسایل افراد دچار خم شدگی شود، وجود دارد. کارت سوخت شکسته می‌تواند برای شما دردسر بسیار زیادی ایجاد کند. به خصوص اگر مجبور باشید از کارت سوخت برای بنزین زدن استفاده کنید. در ادامه مقاله در مورد تعمیر کارت سوخت شکسته با شما صحبت می‌کنیم تا بدانید چه زمانی باید به فکر تعمیر کارت سوخت بیفتید و چه زمانی باید المثنی آن را دریافت کنید.

آیا تعمیر کارت سوخت شکسته امکان پذیر است؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد تعمیر کارت سوخت شکسته با شما صحبت کنیم، باید این موضوع را روشن نماییم که در همه شرایط امکان تعمیر کردن کارت سوخت وجود ندارد. گاهی اوقات کارت سوخت از بخش دارای فلز دچار شکستگی شود، امکان تعمیر آن وجود ندارد. چرا که در واقع این بخش فلزی، ذخیره کننده اطلاعات کارت سوخت بوده و اگر دچار خرابی شود، قطعا نیاز به تعویض خواهد داشت. بنابراین، حتی اگر از بهترین چسب‌ها نیز برای چسباندن کارت سوخت شکسته‌ای که فقط بخش فلزی آن شکسته است، استفاده کنید؛ باز هم کارت سوخت شما کارایی نخواهد داشت.

ولی در صورتی که کارت سوخت از بخش غیر فلزی دچار مشکل نشده باشد، می‌توان آن را تعمیر کرد. در واقع قبل از اینکه به فکر تعمیر کارت سوخت شکسته بیفتید، ابتدا می‌بایست تصور کنید که کدام بخش از کارت سوخت در دستگاه قرار می‌گیرد. کدام بخش بیرون از دستگاه است. در صورت خرابی بخش‌هایی از کارت سوخت که در بیرون از دستگاه قرار می‌گیرند، امکان تعمیر وجود دارد. در غیر این صورت باید به فکر تعویض کارت سوخت و دریافت المثنی کارت سوخت باشید.

نحوه چسباندن کارت سوخت شکسته

حالا که متوجه شدید چه زمانی امکان تعمیر کارت سوخت شکسته وجود دارد، باید به دنبال روشی برای چسباندن این کارت‌های سوخت باشید. به طور کلی هر نوع چسبی قابلیت استفاده در کارت سوخت شکسته ندارد. بهتر است که از چسب‌های همه کاره که خاصیت خوردگی نیز ندارند برای تعمیر کارت سوخت استفاده کنید. به طور مثال، چسب صنعتی همه کار بِل 50 میلی لیتری All Purpose Industrial Adhesive BEL یکی از انواع چسب‌هایی است که می‌تواند برای تعمیر و چسباندن کارت سوخت مورد استفاده قرار گیرد.

حتما قبل از اینکه کارت سوخت را با چسب بچسبانید، چسب مورد نظر را به گوشه‌ای از کارت بزنید. اگر خوردگی روی سطح کارت به وجود نیامد، از آن چسب برای تعمیر کارت استفاده کنید. در ادامه مراحل چسباندن کارت سوخت شکسته را به شما توضیح می‌دهیم.

 • بررسی قطعات جدا شده از کارت سوخت

برای تعمیر کارت سوخت شکسته، ابتدا می‌بایست قطعات جدا شده از کارت سوخت را بررسی کنید. دقت داشته باشید که فقط در صورتی امکان تعمیر این کارت‌ها وجود دارد که تمامی قطعات شکسته آن‌ها موجود باشد. همچنین هر چقدر کارت تعداد قطعات شکسته کمتری داشته باشد، تعمیر آن راحت‌تر است. بنابراین، قبل از اینکه اقدام به تهیه چسب مناسب مانند چسب فوری مایع مکس بون MXBon GEL 909 برای کارت سوخت کنید، قطعات موجود برای تعمیر این کارت‌ها را بررسی نمایید.

تعمیر کارت سوخت شکسته

 • آغشته کردن دو لبه کارت سوخت به چسب

پس از اینکه قطعات چسب را جمع آوری کردید، باید آن‌ها را تمیز کنید. دقت کنید که خاک، گرد و غبار و سایر آلودگی‌ها می‌توانند باعث عدم چسبندگی شوند. بنابراین، اگر نیاز است از یک دستمال بدون پرز برای پاک کردن لبه‌های کارت سوخت استفاده نمایید.

حال نوبت به آغشته کردن دو لبه کارت سوخت به چسب می‌رسد. می‌توانید از چسب‌هایی که دارای نازل کوچک هستند، استفاده کنید. چسب قطره‌ای فوری سوپر گلو لازیو LAZIO SUPER GLUE adhesive L55 یکی از بهترین این چسب‌ها است. اما اگر دسترسی به این چسب‌ها نداشتید، می‌توانید از یک چوب پنبه برای آغشته کردن لبه‌های کارت سوخت به چسب استفاده کنید. دقت کنید که ضخامت چسب استفاده شده باید پایین باشد. در غیر این صورت شاهد کثیفی روی سطح کارت سوخت خواهید بود.

 • قرار دادن کارت سوخت روی یک سطح مسطح برای خشک شدن

پس از آغشته کردن دو لبه کارت سوخت به چسب، باید آن‌ها را روی یکدیگر فشار دهید. دقت کنید که لبه‌های کارت سوخت به صورت دقیق روی یکدیگر قرار بگیرند. بالا و پایین سطح کارت سوخت روی کیفیت آن تاثیر بسیار بدی خواهد داشت. برای اینکه مطمئن شوید کارت سوخت مسطح است، آن را روی یک میز قرار دهید و یک کتاب روی آن بگذارید. با این کار حتی اگر سطح کارت بالا و پایین باشد، مشکل برطرف خواهد شد.

تا زمانی که کارت سوخت به طور کامل خشک نشده است، آن را مورد استفاده قرار ندهید. برای اطمینان از خشک شدن اصولی کارت سوخت، می‌توانید بخشی از کارت را که به چسب آغشته کرده‌اید با نوار چسب بپوشانید. پس از گذشت چند ساعت می‌توانید به آرامی چسب نواری را از روی سطح کارت جدا کنید.

از کجا چسب مناسب تعمیر کارت سوخت شکسته را بخریم؟

برای اینکه بتوانید مراحل تعمیر کارت سوخت شکسته را انجام دهید، باید بهترین چسب‌هایی که برای تعمیرات کارت سوخت مناسب هستند را بخرید. فروشگاه آنلاین چسب چسب سنتر، بهترین مرجع برای خرید انواع چسب است. اگر نیاز به چسب همه کاره یا قطره‌ای دارید، می‌توانید به سایت چسب سنتر مراجعه کرده و سفارش خودتان را ثبت کنید.

تمامی چسب‌های معرفی شده در این مقاله در این سایت موجود هستند. فقط فراموش نکنید که میزان چسبندگی هر یک از چسب‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها با هم متفاوت است. بنابراین، حتما قبل از مصرف چسب‌های تعمیر کارت سوخت، در مورد عملکرد آن‌ها و زمان خشک شدنشان اطلاعات کسب کنید. تمامی این اطلاعات در توضیحات محصول مشخص شده‌اند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد تعمیر کارت سوخت شکسته با چسب با شما صحبت کردیم. اگر بخشی از کارت شما که در دستگاه قرار نمی‌گیرد، خراب و شکسته است، می‌توانید آن بخش را با چسب تعمیر کنید. در غیر این صورت باید به فکر دریافت کارت المثنی سوخت باشید. جهت خرید و ثبت سفارش انواع چسب‌های معرفی شده در این مقاله، می‌توانید به سایت چسب سنتر مراجعه نمایید. همچنین می‌توانید با شماره تماس 01342244635 ارتباط بگیرید.

9 دیدگاه در “تعمیر کارت سوخت شکسته با چسب مناسب

 1. رضا گفت:

  سلام خوب باشید ، بدنه کارت سوخت ما شکسته بود که از پمپ بنزین یک بدنه کارت گرفتم و اون تیکه تراشه رو برش دادم گذاشتم سر جاش با چسب لازو چسبوندم اما الان خطای ۲۵ میده نکته حائز اهمیت که قسمت فلزی کارت لق شده بود بلند میشد از جاش اون رو هم با سر سوزن کمی چسب زدم زیرش که فیکس بشه اما الان دیگه یا خطا میده کارت را درست وارد کنید یا خطای ۲۵ میده یا مینویسه لیست سیاه

 2. حسین گفت:

  سلام ،کارت سوخت من چند نقطه روشه ،چطوبایدترمیمش کنیم؟

  1. میشه تصویرشو بفرستید ببینیم منظور از نقطه چیه؟
   09118426332
   09126826471

 3. علی گفت:

  سلام کارت سوخت من از اونجایی که فلش زرد رنگ به سمت جلو زده شکستگی داخلی ولی به تراشه نرسید اگه چسب بزنم اوکی میشه

  1. سلام
   بله ولی باید با رعایت بیشتری ازش استفاده کنید

 4. علی گفت:

  سلام کارت سوخت از قسمت اطلاعات شکسته یک کارت سوخت دگه که سوخته میشه قسمت فلزی شون را جابجا کنم

  1. اگر تراشه کارت سوخت شکسته باشه نمیشه کاریش کرد و باید مجدد درخواست کارت سوخت کنید

 5. حسین قراچه گفت:

  سلام تراشه کارت سوخت من جدا شد همون زرده حالا هر چی میزنم تو دستگاه میزنه کارت را به صورت صحیح وارد کنید چکار کنم

  1. سلام
   احتمال خیلی زیاد تراشه آسیب دیده و با چسبوندن و جا زدن مشکل حل نمیشه، کارت سوخت سرع صادر میشه، به نظرم اقدام کنید به المثنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *