وبلاگ

جایگزین چسب ورق طلا

ورق طلا تزیینی

یکی از چسب هایی که می تواند به عنوان جایگزین چسب ورق طلا مورد استفاده قرار گیرد چسب چوب می باشد. امروزه از ورق طلا برای تزیین سطح های مختلف استفاده می گردد. یکی از مواد ضروری برای چسباندن ورق طلا چسب ورق طلا می باشد چسب های ورق طلا اصولاً بر پایه رزین های اکریلیک هستند. ورق طلا را حتماً باید با چسب مخصوص ورق طلا چسباند. ورقه های طلا نازک و بسیار ظریفند.

استفاده از چسب مخصوص ورق طلا

به همین دلیل باید در هنگام کار با ورق طلا به پخش چسب بر روی سطح توجه شود. یکی از هنرهایی که با استفاده از ورق طلا انجام میشود پتینه کاری است. برای زیباتر شدن سطوحی که ورق طلا بر روی آن چسبانده می شود بهتر است از چسبی استفاده شود که پس از خشک شدن به صورت بی رنگ در آید. بعضی از چسب چوب ها دارای این ویژگی می باشند. به همین دلیل می‌توان از آن به عنوان جایگزین چسب ورق طلا استفاده کرد.

با وجود اینکه می توان از چسب چوب برای چسباندن ورق طلا استفاده کرد اما بهتر است برای هر کار از چسب مخصوص استفاده نمایید. برای چسباندن یک ورق طلا بر روی سطح مورد نظر به چسب ورق طلا، یک برس یا براش و اسفنج احتیاج دارید. بهتر است بعد از چسباندن ورق طلا بر روی سطح مورد نظر از یک اسپری تثبیت کننده یا لاک الکل بی رنگ برای دائمی نمودن ورق طلا بر روی سطح استفاده کنید.

چسب ورق طلا

چسب ورق طلا

روش استفاده از چسب ورق طلا

ابتدا سطح مورد نظر را تمیز نموده تا از هرگونه گرد و غبار و یا چربی پاک شود. سطحی که میخواهید بر روی آن ورق طلا را بچسبانید ‌می تواند بوم نقاشی، گچبری یا هر سطح دیگر هنری باشد. برای چسباندن ورق طلا بر روی سفال نیز می توانید از چسب مخصوص استفاده کرده و به راحتی ورق طلا را بچسبانید. استفاده از ورق طلا باید کاملاً با احتیاط انجام شود. چسب ورق طلا مایعی بر پایه آب است که می تواند با استفاده از قلمو یا یک قطره چکان بر روی سطوح مختلف استفاده شود. این چسب بعد از خشک شدن قابلیت چسباندن ورق طلا را دارد.

چسباندن ورق طلا

چسباندن ورق طلا

خرید چسب ورق طلا

برای خرید چسب ورق طلا لازم است اطلاعات لازم در مورد هر چسب را به دقت مطالعه کنید و سپس چسب مورد نظر را خریداری نمایید. چسب های ورق طلا در اندازه های مختلف در بازار موجود می باشند. برندهای مختلفی از چسب ورق طلا وجود دارد. از این چسب می توان برای چسباندن ورق های زینتی دیگر مانند ورق نقره، مس و پلاتینیوم استفاده نمود. چسب انتخاب شده باید قدرت چسبندگی لازم را دارا باشد تا در نهایت کار هنری شما تمیز و بدون نقص انجام شود. ویژگی مهم چسب ورق طلا این است که این چسب زنده است. یعنی پس از خشک شدن چسب بازهم خاصیت چسبندگی در آن وجود دارد. بی رنگ شدن چسب ورق طلا یکی از نشانه‌های خشک شدن آن است. هرچه کیفیت چسب ورق طلا بالاتر باشد بعد از خشک شدن شفافیت بیشتری دارد.

2 دیدگاه در “جایگزین چسب ورق طلا

  1. ایلیاسییی گفت:

    سلام برای برداشتن چسب ورق طلا از چی استفاده کنم؟ حلال خاصی داره

    1. رطوبت و گرما میتونه یان کارو انجام بده، ولی ورق طلا خیلی ظریف هست و آسیب میبینه تو این کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *