وبلاگ

معایب استفاده از نشت گیر رادیاتور چیست؟ (3 عیب مهم)

معایب استفاده از نشت گیر رادیاتور- چسب سنتر

رادیاتور و سیلندر خودرو جزء قطعات مهم در ماشین محسوب می‌شوند که سلامت آن‌ها تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد خودرو دارد. در صورتی که میزان آب رادیاتور به دلیل نشتی کاهش پیدا کند، فشار آب کاهش پیدا می‌کند و همین موضوع می‌تواند صدمات بسیار زیادی را به رادیاتور وارد کند. یک راهکار ساده و کم هزینه برای رفع مشکل نشتی رادیاتور، استفاده از مایع نشت گیر است. این مایع می‌تواند در رادیاتور ریخته شود و مقاومت آن را چندین برابر کند. با وجود اینکه گفته می‌شود هر گونه نشتی با کمک این نشت گیر از بین می‌رود، اما استفاده از آن می‌تواند معایبی را نیز به همراه داشته باشد. معایب استفاده از نشت گیر رادیاتور چیست؟ برای اینکه عیب نشت گیر رادیاتور را متوجه شوید، این مقاله را بخوانید.

نشت گیر رادیاتور چیست؟

رادیاتور و سیلندر جزء مهم‌ترین بخش‌های خودرو هستند که آب زیادی در آن قرار دارد. برای اینکه خودرو عملکرد مناسبی داشته باشد، رادیاتور باید پر از آب شود. هر گونه نشتی، حتی نشتی‌های ریز در حد ترک نیز می‌تواند روی عملکرد رادیاتور تاثیر مستقیم داشته باشد. با کاهش فشار آب در رادیاتور به سایر قطعات خودرو آسیب جدی وارد می‌شود و این اتفاق به دلیل کاهش آب رادیاتور به علت نشتی رخ می‌دهد. برای رفع نشتی رادیاتور یا باید رادیاتور را به طور کامل تعویض کرد، یا اینکه از نشت گیر رادیاتور استفاده نمود.

مواد تشکیل دهنده نشت گیر رادیاتور به گونه‌ای عمل می‌کنند که می‌توانند پس از ورود به رادیاتور، بخش‌هایی از سوراخ‌ها و ترک‌ها را پر کنند و از نشتی جلوگیری نمایند. نشت گیر رادیاتور نوعی محصول خاص است که می‌تواند در رادیاتور ریخته شود و واشرها و سیلندرهای پلاستیکی موجود در رادیاتور را تقویت نماید. استفاده از این نشت گیرها می‌تواند تاثیر مستقیمی روی سلامت خودرو داشته باشد.

معایب استفاده از نشت گیر رادیاتور- چسب سنتر

معایب استفاده از نشت گیر رادیاتور- چسب سنتر

معایب استفاده از نشت گیر رادیاتور

استفاده از نشت گیر رادیاتور یک راه حل مقرون به صرفه و کم هزینه برای رفع مشکل سوراخ شدگی و ترک خوردگی رادیاتور است. با این حال معایب استفاده از نشت گیر رادیاتور باعث شده تا برخی از افراد از این محصول برای رفع مشکل سوراخ و ترک در رادیاتور استفاده نکنند. در ادامه به معایب این محصول برای استفاده در رادیاتور اشاره می‌کنیم.

  • راه حل موقتی برای نشت گیری

اگرچه نشت گیر رادیاتور یک ماده مقرون به صرفه و کم هزینه است که می‌تواند نشت گیری رادیاتور را به صورت اصولی انجام دهد. اما باید بدانید که این ماده نشت گیر یک ماده پوشش دهنده موقتی است. در واقع راه حل دائمی برای رفع ترک‌ها و سوراخ‌های رادیاتور نیست. به همین خاطر ممکن است برای رفع مشکل دائمی رادیاتور، نیاز به استفاده مجدد و یا روش‌های دیگر داشته باشید.

  • امکان آسیب به سایر تجهیزات خنک کننده

ممکن است برخی از مواد موجود در نشت گیرهای رادیاتور با تجهیزات خنک کننده ماشین شما همخوانی نداشته باشند و باعث آسیب آن‌ها شوند. اگرچه اکثر این محصولات با استانداردهای جهانی تولید می‌شوند و بعید است که چنین مشکلی را ایجاد کنند، اما باز هم بهتر است که در مورد همخوانی این نشت گیرها با تجهیزات خنک کننده خودروی خودتان اطمینان حاصل کنید.

  • گرفتگی در برخی از تجهیزات

با توجه به اینکه این نشت گیرها می‌توانند پس از عبور از برخی از تجهیزات در خودروی شما سفت شوند و سوراخ‌ها و ترک‌های را بپوشانند، احتمال دارد که در برخی از تجهیزات به ویژه تجهیزات کوچک گرفتگی ایجاد کنند. پس استفاده از آن‌ها با مقدار مناسب باید با حساسیت بیشتری انجام شود.

از نشت گیر رادیاتور استفاده کنیم یا نکنیم؟

با وجود معایب استفاده از نشت گیر رادیاتور شاید برای شما این سوال مطرح شود که از نشت گیر رادیاتور استفاده کنیم یا نکنیم؟ به طور کلی، استفاده از این محصولات می‌تواند مزیت‌های زیادی را به همراه داشته باشد. مهم‌ترین آن نشت گیری صحیح رادیاتور بدون دردسر و تجهیزات تخصصی و گران قیمت است. هر یک از صاحبان خودرو می‌توانند مراحل نشت گیری را با کمک این مواد که فرم مایع دارند، انجام دهند.

اما با وجود معایب این محصولات باز هم از آن‌ها استفاده کنیم یا نکنیم؟ برای پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که استفاده از نشت گیرهای خودرو به عنوان یک راه حل موقتی و چند ساله توصیه می‌شود. البته باید حتما به کیفیت و مواد اولیه به کار رفته در این نشت گیرها دقت کنید. حتما آن‌ها را از برندهای معتبر سفارش دهید. در غیر این صورت ممکن است موادی در نشت گیرها وجود داشته باشند که باعث آسیب به سایر تجهیزات خودرو و حتی خود رادیاتور و سیلندر شوند.

پیشنهاد خرید بهترین نشت گیر رادیاتور برای جلوگیری از عوارض آن

مایع نشت گیر رادیاتور آلکون ALCON wonder cooling system stop leak یکی از بهترین نشت گیرهای رادیاتور است. با این محصول باکیفیت می‌توانید برای نشت گیری رادیاتور و پر کردن ترک‌ها و سوراخ‌های آن مورد استفاده قرار دهید. طبق توضیحات داده شده در مورد معایب استفاده از نشت گیر رادیاتور باید متوجه شده باشید که کیفیت نشت گیر تاثیر زیادی روی دوام و جلوگیری از آسیب آن می‌گذارد. بنابراین، توصیه می‌کنیم که نشت گیر معرفی شده که جزء محصولات کشور ترکیه است را خریداری کنید. فروشگاه تخصصی چسب سنتر با ارائه این نشت گیر و انواع چسب تخصصی ماشین، به شما این امکان را می‌دهد تا عملکرد خودرو را بهبود ببخشید.

برای تهیه نشت گیر رادیاتور باکیفیت کافی است با پشتیبانان چسب سنتر در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید از طریق شماره 01342244635 با متخصصین چسب سنتر تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی را در خصوص مشکل خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *