وبلاگ

ترمیم سنگ با چسب سنگ چگونه است؟

ترمیم سنگ با چسب سنگ

سنگ یکی از زیباترین مصالح ساختمانی است که جدا از مقاوم بودنش می تواند با یک ضربه ناگهانی نیز بشکند. در چنین شرایطی برای شما سوال پیش می آید که اگر سنگی آسیب دید چگونه باید آن را ترمیم کنیم؟ آیا ترمیم سنگ با چسب سنگ امکان پذیر است؟

هدف از نوشتن این مقاله همین موضوع است! ما اینجا هستیم تا نحوه ترمیم سنگ آسیب دیده با چسب سنگ را به شما آموزش دهیم.

چسب سنگ چیست؟

چسب سنگ یک چسب تخصصی در حوزه ساختمانی است. قطعا این چسب با چسب های فوری و یک دو سه تفاوت دارد و برای چسباندن مصالح سخت و مقاوم مانند سنگ، آهن، سرامیک و … از آن استفاده می کنند.

در سال های اخیر از چسب سنگ استفاده می کنند تا مصالح را در مدت زمان کوتاهی و بدون دردسر بههم بچسبانند. این نوع چسب عملکرد خوبی در چسباندن اجسام غیرسنگی مانند چوب، بتن و … از خود نشان داده است.

برای این منظور توسعه دهندگان انواع چسب سنگ را با نام ها و برندهای مختلف در بازارهای داخلی و خارجی توزیع کرده اند. اطلاعات کامل درباره هر برند چسبی در صفحه اصلی چسب سنتر قسمت چسب های ساختمانی ذکر شده است.

برای مقایسه ویژگی ها و قیمت هر برند نیز می تواند از گزینه مقایسه استفاده کنید و نمونه های مختلف را برای بررسی در آن قرار دهید.

اما تا اینجا بحث چسباندن سنگ ها یا مصالح دیگر با چسب سنگ بود … آیا این چسب سنگ در ترمیم و چسباندن سنگ های شکسته نیز کاربردی دارد؟ آیا با استفاده از چسب سنگ، پس از گذشت زمان این سنگ ها دوباره ترک نخواهند خورد و دچار آسیب نخواهند شد؟

در پاسخ باید گفت خیر! چسب سنگ ماده ای بسیار سخت است که می تواند در ترمیم انواع سنگ ها نیز کاربرد داشته باشد و به سادگی و بدون دردسر سنگ تکه شکسته شده یا ترک خورده سنگ شما را تعمیر کند.

ترمیم سنگ با چسب سنگ چگونه است؟

وقتی قرار است سنگی را با استفاده از چسب سنگ ترمیم کنید باید نکات و موارد اصولی که در زیر برای شما لیست کرده ایم را رعایت کنید:

  1. محیط کار شما باید دارای تهویه مناسب باشد زیرا بعضی از چسب ها گازی ایجاد می کنند که برای تنفس مضر است.
  2. ابتدا آن نقطه ای که دچار شکستگی شده است را با سنباده ریز، سنباده بزنید و سپس گرد سنگ را از آن پاک کنید.
  3. وقتی سنگ شما آماده شد، چسب مناسب را انتخاب کنید و حتما حتما دستورالعمل روی جعبه را مطالعه کنید.
  4. اکثر مواقع افراد از چسب اپوکسی دو جزئی استفاده می کنند. برای شروع کار با این چسب، ابتدا مقداری که روی جعبه نوشته شده را از هر دو قسمت باهم ترکیب کنید و به اندازه کافی روی سطح کار بریزید. یادتان باشد که لایه چسب شما نه ضخیم باشد و نه نازک!
  5. حالا دو تکه سنگ را بهم بچسبانید و سعی کنید با وسیله ای یا توسط دستتان به آنها کمی فشار وارد کنید تا بدون حرکت و در جای ثابتی خشک شوند.
  6. باتوجه به زمانی که روی جعبه نوشته شده، صبر کنید تا چسب خشک شود.
  7. پس از اینکه سنگ کاملاً چسبید و محکم شد، با استفاده از سنباده کمی روی کار و قسمت هایی که شاید مقداری چسب بیرون زده را سنباده بکشید.

می توانید برای زیبایی بیشتر، چسب سنگ خود را با رنگ ترکیب کنید تا دقیقا رنگ سنگ شما شود. همچنین پس از آسیب دیدن سنگ و ترمیم دوباره آن، می توانید برای احیای جلای سنگ از محصولاتی مانند واکس سنگ استفاده کنید.

انوع چسب سنگ برای تعمیر سنگ آسیب دیده

ترمیم سنگ با چسب سنگ

درست است که چسب سنگ یک گزینه بسیار عالی برای چسباندن و ترمیم سنگ آسیب دیده است اما باید بدانید جنس سنگ شما چیست و چه نوع چسبی بهترین عملکرد را روی سنگ شما خواهد داشت. برای این منظور می توانید از کارشناسان وبسایت چسب سنتر مشاوره بگیرید.

برای مثال سنگ مرمر یکی از سنگ های گران قیمت و شفاف است که نور را از خود عبور می دهد پس استفاده از چسب نامناسب می تواند باعث زشتی و کدر شدن این سنگ شود، به همین دلیل رزین شفاف اپوکسی یکی از مواردیست که مناسب چنین شرایطی می باشد.

یا مورد بعدی سنگ گرانیت که یکی از مقاوم ترین سنگ هاست، زمانی که آسیب ببیند یا بشکند باید از چسب های قوی مانند چسب اپوکسی برای چسباندن آن استفاده کرد و در چسباندنش نیز دقت بسیار زیادی به خرج دهید چرا که ممکن است یک بی دقتی کوچک، هزینه های زیادی روی دست شما بگذارد.

برای اینکه با انواع چسب سنگ آشنا شوید و بتوانید انتخاب بهتری را دربین این همه چسب داشته باشید، به شما پیشنهاد می کنیم نگاهی به صفحه فروشگاهی چسب های ساختمانی ما بیندازید.

البته در این قسمت نمونه ای از پرکاربردترین چسب های ساختمانی را برای شما لیست کرده ایم که با کلیک بر روی نام هرکدام به صفحه ویژگی ها و خرید آن محصول هدایت می شوید:

کلام آخر

در آخر بهتر است به شما یادآوری کنیم که سنگ ها با این که ظاهر سفت و سختی دارند ولی بسیار شکننده هستند و چه در نصب، چه به هنگام تمیزکاری باید با آنها با احتیاط رفتار کرد!

در حال حاضر بهترین مصالح برای ترمیم سنگ شکسته یا آسیب دیده چسب سنگ است.

فراموش نکنید که استفاده از چسب های یک دو سه یا فوری یا حتی چسب هایی مانند چسب آهن به هیچ عنوان توصیه نمی شود و ممکن است آسیب های خیلی بیشتری به شما بزنند.

برای خرید هرگونه چسبی می توانید از طریق فروشگاه چسب سنتر اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *