وبلاگ

آموزش تعمیر تخت خواب شکسته (تعمیر بدنه و کفی تخت)

تعمیر تخت خواب شکسته- چسب سنتر

شکستن تخت خواب می‌تواند برای شمایی که به تازگی یک تخت خواب خریده‌اید یا اینکه بودجه زیادی برای خرید تخت خواب مجدد ندارید، دردسرساز باشد. به هر حال وسایل چوبی موجود در بازار قیمت بالایی دارند و خرید آن‌ها می‌تواند برای افرادی که بودجه زیادی ندارند و یا به هر دلیلی نمی‌خواهند یک تخت خواب گران قیمت داشته باشند، بسیار هزینه بر است. به همین خاطر اولین چیزی که به ذهن افراد پس از شکستن تخت خواب خطور می‌کند، این است که چگونه مراحل تعمیر تخت خواب شکسته را انجام دهند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که میزان شکستگی تخت خواب تاثیر زیادی روی نحوه تعمیر آن دارد. به همین خاطر در ادامه این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی در مورد این موضوع با شما صحبت کنیم. پس اگر بدنه یا کفی تخت خواب شما شکسته است، این مقاله را از دست ندهید.

تعمیر بدنه تخت خواب شکسته

گاهی اوقات بدنه تخت خواب به علت افتادن و یا وارد شدن یک ضربه به آن می‌شکند. در اکثر مواقع بدنه تخت خواب تاثیری روی عملکرد آن ندارد و بیشتر جنبه زیبایی آن مهم است. به همین خاطر اگر قصد دارید بدنه شکسته تخت خواب خودتان را تعمیر کنید، باید از چسب‌هایی استفاده نمایید که پس از خشک شدن شفاف و تمیز باقی خواهند ماند.

تعمیر بدنه تخت خواب شکسته به راحتی با کمک چسب چوب دالیا امکان پذیر است. کافیست که در ابتدا سطحی که شکسته است را به طور کامل جدا کنید. سپس خرده‌های چوب قرار گرفته روی آن را تمیز نمایید. در صورت نیاز از دستمال نمدار استفاده کنید تا هیچ گرد و خاک و آلودگی روی سطح باقی نمانده باشد. قطعات جدا شده را قبل از آغشته کردن به چسب کنار هم قرار دهید تا هیچ کم و کسری وجود نداشته باشد.

حالا نوبت به تعمیر بدنه تخت خواب شکسته می‌رسد. چسب چوب را بردارید و یک لایه نازک را به هر دو قطعه‌ای که قرار است روی یکدیگر بچسبند و فیکس شوند، بزنید. آغشته کردن بیش از حد چوب به چسب چوب، نه تنها باعث چسبندگی بیشتر نمی‌شود، بلکه قدرت چسبندگی آن را نیز پایین می‌آورد. حالا دو قطعه چوب را به یکدیگر متصل کنید. این دو قطعه را به هم فشار دهید و در صورت نیاز از چکش برای فیکس کردن دو قطعه چوبی استفاده نمایید. پس از اتمام کار حتما با دستمال بخش‌هایی از چسب که بیرون زده است را پاک کنید. تا زمانی که مطمئن نشدید قطعات به خوبی روی یکدیگر فیکس شده‌اند، به آن‌ها فشاری وارد نکنید.

تعمیر کفی تخت خواب شکسته

کفی تخت خواب شکسته می‌تواند تاثیر زیادی روی ایمنی شما در هنگام استراحت روی تخت خواب داشته باشد. پس اگر کفی تخت خواب خوب شما شکسته است، تعمیر آن را پشت گوش نیندازید و تا زمانی که کار از کار نگذشته و می‌توانید تخت خواب‌های خراب خودتان را در منزل تعمیر کنید، بدون اینکه هزینه زیادی را صرف خرید مجدد آن‌ها کنید، تعمیرات را آغاز کنید.

با توجه به اینکه کفی تخت خواب در معرض دید قرار نمی‌گیرد، نیازی به استفاده از چسب‌هایی که پس از خشک شدن شفاف می‌شوند، نیست. می‌توانید از چسب چوب شمال 4 کیلویی برای تعمیر تخت خواب خودتان استفاده کنید. برای این کار ابتدا باید مشخص کنید که کدام یک از بخش‌های کفی تخت خواب شکسته‌اند. اگر بخش‌های اضافی روی این کفی وجود دارند را خارج کنید. سطح کفی را تمیز کنید به گونه‌ای که هیچ خرده چوبی روی آن باقی نمانده باشد.
سپس مراحل تعمیر کفی تخت خواب شکسته را انجام دهید. برای این کار دستکش مناسب بپوشید و مقداری چسب چوب را به لبه‌های کفی که دچار شکستگی شده‌اند بزنید. استفاده از یک لایه چسب چوب نازک برای تعمیر تخت خواب کافیست. فقط دقت کنید که هر دو قطعه شکسته باید به چسب چوب آغشته شوند. سپس آن‌ها را محکم روی هم قرار دهید و چند دقیقه نگه دارید تا سفت شوند. اگر نیاز به چکش کاری بود، حتما از میخ‌ها و پیچ‌های مناسب استفاده کنید و بخش‌هایی از کفی تخت که نیاز به مقاوم سازی بیشتر دارند را با میخ محکم کنید.

آیا می‌توان تخت خواب کودکان را با چسب تعمیر کرد؟

تخت خواب کودکان مکانی امن برای استراحت آن‌ها است. بهتر است که برای حفظ ایمنی کودکان در صورت خرابی تخت خواب، تخت خواب را به یک فرد متخصص برای تعمیر بسپارید. چرا که در برخی از مواقع تعمیر تخت خواب در خانه باعث می‌شود که مجددا تخت خواب خراب شود و کیفیت خود را از دست بدهد.

اگر قصد استفاده از چسب چوب برای تعمیر تخت خواب شکسته کودکان را دارید، باید حتما پس از اتمام کار اطمینان حاصل کنید که چسب از روی سطح کار پاکسازی شده است. برای این کار از دستمال بدون پرز استفاده کنید تا روی سطح تخت خواب به طور کامل تمیز شود.

بهترین چسب برای تعمیر تخت خواب شکسته

برای تعمیر چسب تخت خواب شکسته و انتخاب چسب برای آن در ابتدا باید مشخص کنید که کدام بخش از تخت خواب شکسته است؟ همانطور که توضیح دادیم، اگر نیاز به تعمیر بدنه تخت خواب است باید از چسب‌هایی استفاده کنید که پس از خشک شدن شفاف هستند و ظاهر زیبای چوب‌های بدنه تخت خواب را تحت تاثیر قرار نمی‌دهند. چسب چوب گوریلا، یکی از بهترین چسب‌هایی است که به منظور تعمیر بدنه تخت خواب‌های شکسته مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ولی اگر کفی چوبی تخت خواب شکسته است، نیازی نیست که حساسیت زیادی برای انتخاب بهترین چسب جهت تعمیر تخت خواب به خرج دهید. همان چسب‌های معمولی می‌توانند برای تعمیر تخت خواب شما مورد استفاده قرار گیرند، بدون اینکه مشکلی برای شما رخ دهد. فقط کافیست که به صورت دقیق بخش‌های مختلف تخت خواب را بهم بچسبانید و مجددا از تخت خواب خودتان استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد تعمیر تخت خواب شکسته با چسب و ابزارهای مختلف با شما صحبت کردیم. اگر به هر دلیلی تخت خواب خودتان یا فرزندانتان در خانه شکسته است، می‌توانید بسته به شدت شکستگی از روش‌های توضیح داده شده در این مقاله کمک بگیرید. اما اگر میزان شکستگی به قدری است که با کمک چسب امکان تعمیر تخت خواب شکسته وجود ندارد، پیشنهاد می‌کنیم که به فکر تعویض کفی تخت خواب یا بدنه آن باشید.

شما خریداران و فروشندگان عمده و خرده چسب می‌توانید از فروشگاه اینترنتی چسب سنتر انواع چسب های تخصصی و عمومی از جمله چسب چوب را با بالاترین کیفیت تهیه کنید. جهت اخذ اطلاعات بیشتر و یا خرید انواع چسب ها با شماره 01342244635 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *