وبلاگ

مراحل تعمیر قاب عکس شکسته + 5 مرحله ساده و مهم

تعمیر قاب عکس شکسته- چسب سنتر

شکستن قاب عکس می تواند در هر خانه ای اتفاق بیفتد. برخی از مردم زمانی که با این مشکل مواجه می شوند، تنها کاری که انجام می دهند دور انداختن قاب عکس است. اما این کار کاملا اشتباه بوده و می توانید با صرف هزینه اندک بدون نیاز به خرید یک قاب عکس جدید، مراحل تعمیر قاب عکس شکسته را انجام دهید. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با نحوه تعمیر قاب شکسته آشنا کنیم تا با خیالی راحت از این قاب های عکس خراب شده خودتان استفاده کنید. پس با ما همراه باشید تا با نحوه تعمیر قاب عکس شکسته آشنا شوید.

مراحل تعمیر قاب عکس شکسته

تعمیر قاب عکس شکسته یکی از اقداماتی است که می توانید برای کاهش هزینه های خودتان انجام دهید. همیشه نیازی نیست که هزینه زیادی را برای خرید یک قاب عکس جدید صرف کنید. بلکه می توانید با تهیه یک چسب چوب و انجام مراحل زیر، قاب عکس شکسته خودتان را تعمیر کنید.

بهترین چسب برای چسباندن قاب عکس، چسب چوب شفاف است. دقت داشته باشید که هر چسب چوبی شفاف نبوده و باید به توضیحات محصول این چسب ها توجه داشته باشید. در صورتی که چسب های چوب پس از خشک شدن رنگ شفافی داشته باشند، می توانند برای تعمیر قاب شکسته بهترین گزینه باشند. با این حال اگر چسب چوب معمولی در خانه دارید، باز هم هیچ مشکلی برای چسباندن آن نخواهید داشت. فقط کافیست که در هر مرحله چسب های اضافی را پاک کنید.

مرحله اول: جدا کردن اتصالات قاب عکس

در مرحله اول می بایست اتصالات شکسته ای که روی قاب عکس وجود دارد، مانند خرده چوب ها و سایر قطعات را جدا کنید. برای این کار نیاز به انبردست و یا چکش دارید. از میخ کش برای خارج کردن میخ های اضافه استفاده نمایید. دقت کنید که هر وسیله اضافه ای که روی قاب عکس وجود دارد را جدا کنید تا مشکلی در قاب عکس شما در هنگام چسباندن و متصل کردن قطعات شکسته به وجود نیاید.

مرحله دوم: تمیز کردن قاب عکس

مرحله بعدی که باید برای تعمیر قاب عکس شکسته انجام دهید، این است که قاب عکس و اتصالات آن را تمیز کنید. برای این کار از یک دستمال مرطوب و بدون پرز استفاده نمایید و کل بخش های اطراف قاب عکس را تمیز کنید. دقت داشته باشید که تمیز کردن قاب عکس برای چسبندگی بهتر چسب چوب اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین، این کار را با دقت انجام دهید.

مرحله سوم: استفاده از چسب چوب

در مرحله بعدی باید چسب چوب مناسبی که برای تعمیر قاب عکس شکسته مورد نیاز است را تهیه کنید. چسب چوب دالیا 10000 Dalia GLUE یکی از انواع چسب های چوب موجود در بازار است که می توانید از آن برای تعمیر قاب عکس شکسته استفاده کنید. این چسب از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار بوده و می تواند جایگزین خوبی برای چسب های بی کیفیت موجود در بازار باشد.

یکی از مزایای این چسب چوب و برخی از چسب های چوب دیگر مانند چسب چوب گوریلا Gorilla wood glue، شفاف بودن آن ها پس از خشک شدن است. به همین خاطر روی سطح کار پس از استفاده از این چسب ها کثیف یا لکه دار شده نخواهد شد.

برای استفاده از چسب چوب جهت تعمیر قاب عکس شکسته، می بایست لبه های قطعاتی که شکسته اند را به هم وصل کنید. برای این کار یک لایه نازک چسب چوب را به دو طرف لبه قطعات بزنید و سپس آن ها را روی یکدیگر فشار دهید. دقت داشته باشید که برای فیکس شدن بهتر بخش های شکسته قاب عکس، می بایست قطعات را با چکش روی یکدیگر فیکس کنید.

مرحله چهارم: اجازه دادن برای خشک شدن

مرحله بعدی که باید برای تعمیر قاب عکس شکسته انجام دهید، اجازه دادن برای خشک شدن قاب عکس است. دقت کنید که دستورالعمل استفاده از هر چسب را بخوانید و بر اساس آن از چسب استفاده کنید. هر یک از چسب ها دارای قدرت چسبندگی متفاوتی هستند و مدت زمان لازم برای خشک شدن آن ها نیز متفاوت است. تا زمانی که چسب چوب به طور کامل خشک نشده است، از قاب عکس استفاده نکنید.

مرحله پنجم: قرار دادن شیشه قاب عکس

پس از اینکه بدنه قاب عکس به طور کامل تعمیر شد، می توانید شیشه قاب عکس را در محل مورد نظر نصب کنید. دقت کنید که شیشه قاب عکس باید دقیقا در محل فیکس شود تا بتوانید آن را مورد استفاده قرار دهید. پس با دقت این کار را انجام دهید تا نهایتا بتوانید به بهترین شکل از قاب تعمیر شده خودتان استفاده کنید.

نکات مهم برای تعمیر قاب عکس شکسته

تا به اینجای مقاله در مورد تعمیر قاب عکس شکسته با شما صحبت کردیم. مراحل توضیح داده شده در این مقاله می توانند به شما برای تعمیر این قاب ها به صورت اصولی کمک کنند. فقط کافیست که به صورت دقیق و با حوصله مراحل تعمیر قاب های شکسته چوبی را انجام دهید. در نظر گرفتن نکات زیر نیز می تواند به شما برای تعمیر قاب های عکس شکسته کمک بسیار زیادی بکند.

  • برای اینکه زاویه 90 درجه قاب عکس حفظ شود، سعی کنید که از یک گونیا در حین انجام مراحل کار استفاده کنید. برای این کار پس از وصل کردن هر قطعه به یکدیگر، گونیا را در گوشه قاب قرار دهید تا اگر زاویه صحیح نیست قبل از خشک شدن چسب چوب، زاویه را اصلاح کنید.
  • حتما از چسب های چوب باکیفیت برای چسباندن قاب عکس شکسته استفاده کنید. تا جای ممکن به سراغ چسب های چوبی بروید که پس از خشک شدن رنگ شفافی دارند.
  • در صورت نیاز به استفاده از چسب چوب ضد آب، حتما به سراغ چسب چوب قایق بروید و از خرید چسب های چوب معمولی خودداری کنید.
  • در حین استفاده از چسب چوب بهتر است که از دستکش و ماسک استفاده کنید. به ویژه اگر مشکل تنفسی دارد.
  • اگر قطعات نوک تیزی در قاب عکس شما وجود دارد، بهتر است که از دستکش استفاده کنید تا این قطعات وارد پوست شما نشود.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد تعمیر قاب عکس شکسته با چسب چوب با شما صحبت کردیم. اگر نیاز به چسب چوب شفاف برای چسباندن قطعات مختلف قاب عکس را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به سایت چسب سنتر مراجعه کنید و این چسب های باکیفیت را با قیمت مناسب تهیه کنید. در سایت چسب سنتر امکان خرید چسب قایق نیز برای تعمیر قاب عکس شکسته به صورت ضد آب با شماره تماس 01342244635 وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *