وبلاگ

آموزش تعمیر هدفون شکسته با چسب مناسب

تعمیر هدفون شکسته- چسب سنتر

گوش دادن به یک آهنگ جذاب در ماشین، در حین ورزش کردن یا پیاده روی برای همه ما لذت بخش است. مخصوصا اگر یک هدفون باکیفیت را برای گوش دادن آهنگ‌های جذاب انتخاب کنیم. با این حال زمانی این موضوع برای شما مشکل ساز می‌شود که به ناگهان متوجه شوید هدفون شما شکسته و نمی‌توانید دیگر از آن برای گوش دادن آهنگ‌های جذاب استفاده کنید. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید، نگران نباشید. چرا که تعمیر هدفون شکسته به راحتی و با چند اقدام ساده امکان‌پذیر است. فقط کافیست که مطابق با توضیحات این مقاله پیش بروید تا بتوانید بدون نیاز به خرید یک هدفون جدید، دوباره از آن استفاده کنید.

آموزش تعمیر هدفون شکسته- چسب سنتر

آموزش تعمیر هدفون شکسته- چسب سنتر

خرابی‌های رایج در هدفون ها

قبل از اینکه بخواهیم در مورد تعمیر هدفون شکسته با شما صحبت کنیم، می‌بایست در مورد خرابی‌های رایج در این هدفون‌ها با شما صحبت کنیم. هدفون‌های موجود در بازار به دو دسته هدفون‌های سیمی و بدون سیم تقسیم بندی می‌شوند. معمولا خرابی رایج در هدفون‌های سیمی قطع شدن بخشی از سیم به دلیل کشیدگی هدفون است. در چنین شرایطی می‌توان سیم هدفون را تعمیر کرد و از قابلیت‌های هدفون مجددا استفاده نمود.

در برخی از موارد نیز هدفون‌های بلوتوثی، دچار خرابی می‌شوند. معمولا خرابی این هدفون‌ها به علت شکستن بخشی از بدنه آن‌ها رخ می‌دهد و اگرچه هنوز صدای آهنگ به خوبی از هدفون خارج می‌شود، اما چون بدنه آن شکسته است افراد نمی‌توانند از هدفون استفاده کنند. در چنین شرایطی نیز تعمیر به موقع هدفون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و حتی توصیه می‌کنیم که قبل از خراب شدن بخش‌های دیگر هدفون، سریعا بدنه شکسته آن را تعمیر کنید.

تعمیر هدفون شکسته با چسب

هدف از ارائه این مقاله، آموزش تعمیر هدفون شکسته با چسب است. اگر هدفون‌تان در کیف و کوله شما بوده و ضربه دیده است یا اینکه در خیابان از دست شما افتاده، احتمال اینکه شاهد شکستگی هدفون باشید بسیار زیاد است. در چنین شرایطی هیچ راهی بهتر از این نیست که کار تعمیر هدفون شکسته را با چسب انجام دهید و با خیالی راحت تا مدت‌ها از این هدفون‌ها استفاده کنید.

قبل از اینکه شروع به تعمیر هدفون کنید، باید مشخص کنید که آیا سیم هدفون نیز آسیب دیده است یا خیر. برای این کار کافیست که یک بار یک موزیک در هدفون پخش کنید و اگر صدای موزیک را شنیدید، می‌توانید متوجه شوید که سیم‌های هدفون هنوز سالم هستند. در غیر این صورت باید به فکر تعمیر سیم هدفون نیز باشید. در ادامه دقیق‌تر در مورد روند تعمیر هدفون شکسته با شما صحبت می‌کنیم.

مرحله 1: تمیز کردن هدفون

برای اینکه بتوانید هدفون شکسته را به راحتی بچسبانید و از چسبندگی خوب چسب نیز نهایت بهره را ببرید، باید سطح هدفون را تمیز کنید. هر گونه آلودگی، گرد و غبار و کثیفی می‌توانند تاثیر زیادی روی عملکرد چسب برای چسباندن هدفون داشته باشند. فرقی نمی‌کند چه چسبی را برای چسباندن هدفون مورد استفاده قرار دهید، هر چسبی برای داشتن چسبندگی عالی نیاز به سطح تمیز دارد. چسب ژل قطره‌ای سوپرگلو اوهو 2گرمی UHU super glue gel 2g یکی از بهترین چسب‌هایی است که می‌توانید بدین منظور مورد استفاده قرار دهید.

مرحله 2: بررسی قطعات شکسته

قبل از اینکه درب چسب را باز کنید و آماده چسباندن قطعات شکسته هدفون شوید، باید قطعات شکسته را با دقت بررسی کنید. گاهی اوقات قطعات شکسته با یکدیگر همخوانی ندارند. بدین معنی که یک قطعه کوچک در میان این قطعات گم شده و باید آن را پیدا کنید. در غیر این صورت ممکن است کار شما برای چسباندن هدفون شکسته کمی دردسرساز شود. اگر قطعات هدفون کامل هستند، می‌توانید مراحل بعدی را انجام دهید. در غیر این صورت شاید بهتر باشد با چسب‌هایی مانند چسب برق نسوز تری‌ام 3M دو بخش از هدفون را به یکدیگر فیکس کنید. این روش چندان روش معقولانه‌ای برای چسباندن هدفون نیست؛ اما تا چند وقت کار شما را راه می‌اندازد.

مرحله 3: چسباندن قطعات شکسته هدفون به یکدیگر

مرحله بعدی که باید برای تعمیر هدفون شکسته انجام دهید، چسباندن قطعات شکسته هدفون به یکدیگر است. برای این کار می‌بایست از چسب مناسب استفاده کنید. چسب‌های قطره‌ای یکی از بهترین گزینه‌ها برای چسباندن قطعات شکسته هدفون هستند. برای چسباندن این قطعات، باید یک لایه نازک از چسب قطره‌ای را روی دو سطحی که شکسته‌اند بزنید.

سپس دو قطعه را به صورت محکم روی یکدیگر فشار دهید تا کاملا بهم بچسبند. دقت کنید که دو سطح بدنه هدفون باید در یک سطح قرار بگیرند، در غیر این صورت زیبایی هدفون تحت تاثیر قرار می‌گیرد. حالا هدفون را در یک جای مناسب قرار دهید تا به طور کامل چسب آن خشک شود. تا زمانی که چسب هدفون به طور کامل خشک نشده است، آن را مجددا مورد استفاده قرار ندهید.

اگر سیم هدفون پاره شده بود چه کنیم؟

گاهی اوقات علاوه بر اینکه هدفون می‌شکند، بخشی از سیم آن نیز خراب می‌شود. در این صورت حداقل یکی از گوشی‌های هدفون کار نمی‌کند و نمی‌توانید به آهنگ‌های جذاب گوش بدهید. برای اینکه سیم پاره شده هدفون را تعمیر کنید، نیازی به صرف زمان زیادی ندارید. با چند اقدام ساده و البته دقیق، می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.
در قدم اول باید بخشی از سیم هدفون که پاره شده است را جدا کنید و سیم هدفون را لخت کنید. سه شاخه سیم هدفون که بیرون زده است را به بخش دیگری از سیم هدفون بپیچانید.

دقت کنید که هر سه شاخه باید به شاخه مربوط به خودشان متصل شوند. در نهایت با یک تست ساده می‌توانید متوجه شوید که گوشی‌های هدفون صدای خوبی دارند یا نه. زمانی که مطمئن عملکرد صحیح هدفون شدید، می‌توانید با چسب برق دور سیم را بپوشانید و به راحتی از هدفون استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد نحوه تعمیر هدفون شکسته با چسب با شما صحبت کردیم. برای چسباندن هدفون‌ها می‌توانید از چسب‌های مختلفی استفاده کنید که یکی از این چسب‌ها، چسب قطره‌ای است. در فروشگاه اینترنتی چسب چسب سنتر بهترین چسب‌های قطره‌ای به فروش می‌روند تا بتوانید بدون نیاز به صرف هزینه زیاد، بهترین این چسب‌ها را سفارش داده و در منزل دریافت کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مصرف این چسب‌ها، می‌توانید به دستور العمل توضیح داده شده در توضیحات هر یک از این چسب‌ها توجه داشته باشید. همچنین می‌توانید از مشاوران فنی چسب سنتر با شماره 01342244635 مشاوره تخصصی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *