وبلاگ

ترمیم سنگ توالت شکسته چگونه ممکن است؟

ترمیم سنگ توالت

برای ترمیم سنگ توالت شکسته باید از ابزار و مصالح مخصوصی استفاده کنید که به طور دائمی و حداقل تا چندین سال این مشکل را برطرف کنند. از آنجایی که گاهی اوقات تعویض یکی از قسمت های خانه هزینه بالایی دارد یا به اندازه ای تخریب نشده که نیاز به تعویض پیدا کند و فقط چند خراش کوچک دارد، ترمیم آن می تواند بهترین راه حل ممکن باشد.

اما همین تعویض کردن نیز به مهارت و آگاهی زیادی نیاز دارد زیرا یک اشتباه کوچک باعث می شود تا کل پروژه خراب شده و مجبور شوید هزینه زیادی برای تعویض آن قسمت پرداخت کنید.

در این مقاله قرار است به شما روش ترمیم سنگ توالت شکسته و از بین بردن خراش های آن را آموزش دهیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

چگونه کاسه توالت شکسته را تعمیر کنیم؟

چگونه کاسه توالت شکسته را تعمیر کنیم؟

اولین قدم در تعمیر کاسه توالت، بررسی آسیب وارد شده به آن است! اگر آسیب وارد شده در حد تغییر رنگ کاسه باشد که امری طبیعی است و با جرم گیرهای موجود در بازار ازبین می رود.

گاهی نیز ممکن است روی کاسه توالت خط و خراش افتاده باشد یا قسمتی از آن به دلیل مواجه با شوینده های اسیدی خورده شده باشد. همچنین شکستگی کاسه توالت بر اثر ضربه نیز یکی از آسیب های رایج آن است.

همیشه راه حلی برای ترمیم کاسه توالت وجود دارد مگر اینکه سنگ توالت در اثر اسید یا ضربه خورده شده یا پریده شده باشد، در این صورت تعویض کاسه توالت بهترین راه حل ممکن است. البته ما در این مقاله تا جایی که ممکن باشد، روش های ترمیم سنگ توالت را به شما آموزش خواهیم داد اما باید بدانید که گاهی اوقات تعویض سنگ شکسته از نظر وقت و هزینه بهترین و مناسب ترین گزینه است.

ترمیم لعاب خراشیده روی کاسه توالت

خراش برداشتن سنگ توالت یکی از اتفاقات ناخوشایندی است که برای اکثر کاسه توالت ها رخ می دهد. دو روش ساده برای ترمیم این خط و خراش ها وجود دارد: اولین راه استفاده از خمیرهای مخصوص است!

استفاده از خمیر یا بتونه یکی از روش های ساده ترمیم سنگ توالت آسیب دیده است. برای این کار بهتر است از خمیرهای سفید استفاده کنید زیرا بیشتر کاسه توالت ها سفید هستند.

برای این کار تنها باید پودر خمیر را با مقداری آب ترکیب کرده و سپس با استفاده از خیمری که به دست می آید، با وسیله ای مانند کاردک روی سطح خراشیده بکشید.

چگونه کاسه توالت شکسته را تعمیر کنیم؟

البته در این روش باید دقت کنید که مقدار کمی خمیر روی خراش بزنید و سپس سطح خمیر را با سطح سنگ همسان کنید تا برجسته نشود.

این روش به ترمیم خراش کمک می کند اما روشی دائمی نیست و ممکن است پس از مدتی به دلیل رطوبت زیاد آن قسمت و تماس زیاد با آب، خمیر از بین برود.

دومین روش استفاده از سنباده یا سنگ پا!

با استفاده از سنگ پا می توانید خراش روی سنگ توالت را از بین ببرید. برای این کار باید سطح مورد نظر و سنگ پا را خیس کنید. زیرا وقتی سطح شما خیس باشد، رسوبات بهتر از بین می روند و خراش روی کاسه توالت نرم تر می شود.

حالا باید سنگ پا را با دقت روی خراش به وجود آمده بکشید و سعی کنید بدون آسیب زدن به سنگ، خراش را ازبین ببرید. این کار نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد و اگر با دقت انجام نشود می تواند بیشتر از اینکه باعث ترمیم سنگ شود، به آن آسیب بزند.

البته این کار با استفاده از سنباده نیز قابل انجام است.

چه از سنباده استفاده کنید چه سنگ پا، باید قبل از شروع به ساییدن سنگ را به خوبی تمیز کنید و سپس سنباده را سنگ پا را خیس کرده و با صبوری سعی در از بین بردن خراش کنید.

ترمیم سنگ توالت شکسته

یکی از آسیب های جدی که گاهش اوقات منجر به تعویض سنگ توالت می شود، شکسته شدن آن است.

اگر شکستگی قابل تعمیر باشد، بهتر است شانس خود را امتحان کنید و به جای صرف هزینه زیاد برای تعویض سنگ، آن را با مصالحی مانند چسب اپوکسی یا رزین اپوکسی تعمیر کنید.

در این روش باید دو قطعه شکسته شده را در اختیار داشته باشید.

ابتدا سطح سنگ را تمیز و خشک کنید، سپس اگر از چسب دو جزئی استفاده می کنید، دو قسمت چسب را با یکدیگر ترکیب کرده و مقداری از چسب را روی هر دو طرف قرار دهید.

حالا سنگ ها را به هم بچسبانید و یک فشار ثابت به آن وارد کنید تا چسب به خوبی بگیرد. شما حتی می توانید چسب را برای تناسب بیشتر با رنگ سنگ توالت خود، رنگ آمیزی کنید و سپس از آن استفاده کنید.

چسب های اپوکسی به دلیل مقاومت بالایی که در برابر آب و رطوبت دارند، در مواجه با آب، به سادگی خاصیت خود را از دست نمی دهند و تا چندین سال مقام می مانند.

ممکن است برخی از افراد به جای چسب از روش های قدیمی تر مانند ملات سیمان استفاده کنند که چسب سنتر این روش را پیشنهاد نمیدهند زیرا هم کثیف کاری زیادی دارد هم قابل اعتماد نیست.

چسب های مخصوص چینی نیز یکی دیگر از روش های ترمیم سنگ توالت شکسته به حساب می آید و روش نسبتا مناسبی است.

اما چسب اپوکسی بهترین و سریع ترین راه حل ممکن است.

اهمیت ترمیم به موقع سنگ توالت شکسته

شکستگی سنگ توالت می‌تواند روی ظاهر زیبای آن تاثیر زیادی داشته باشد. در اکثر مواقع شکستگی سنگ توالت سطحی است و فقط شامل ترک خوردگی می‌شود. ولی در برخی از مواقع نیز این ترک خوردگی عمیق می‌شود و می‌تواند باعث نشتی آب نیز شود. بنابراین، ترمیم به موقع سنگ توالت قبل از تشدید ترک خوردگی و شکستگی کامل سنگ توالت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طوری که پیشنهاد می‌کنیم تا حد ممکن به محض مشاهده یک ترک روی سنگ توالت به فکر ترمیم آن باشید.

دقت کنید که ترمیم توالت شکسته، همیشه امکان پذیر نیست. پس واقع بین باشید و هر زمانی که احساس کردید که شکستگی توالت بیش از حد است و نمی‌توان آن را با چسب ترمیم کرد، بهتر است که کار را به کاردان بسپارید و یا به فکر تعویض توالت فرنگی و ایرانی باشید. چون در برخی از مواقع ظاهر شکستگی سنگ توالت ترمیم می‌شود، ولی در واقع توالت کیفیت خود را از دست می‌دهد و در اثر فشار و نشستن افراد به راحتی آسیب می‌بیند.

چسب مخصوص شکستگی سنگ توالت چیست- چسب سنتر

چسب مخصوص شکستگی سنگ توالت چیست- چسب سنتر

چسب مخصوص شکستگی سنگ توالت

سوال رایجی که از سوی افراد برای ترمیم شکستگی سنگ توالت پرسیده می‌شود، این است که بهترین چسب مخصوص شکستگی سنگ توالت چیست؟ چسب‌های ترمیمی سنگ توالت می‌توانند به عنوان چسب‌های مقاوم به رطوبت و در حین حال باکیفیت شناخته شوند. چسب اپوکسی به دلیل داشتن ساختار خاص، می‌تواند به عنوان بهترین چسب شکستگی توالت شناخته شود.

اگر هر بخش از توالت فرنگی یا ایرانی شما دچار آسیب شده است، می‌توانید از چسب مخصوص شکستگی سنگ توالت استفاده کنید. چسب‌های اپوکسی به دلیل گیرایی خوب، شفافیت عالی و همچنین ظاهر خوبی که دارند، می‌توانند برای چسباندن سنگ توالت مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین، نیازی نیست که از چسب‌های موقتی مانند چسب آکواریوم و یا چسب‌های یک جزئی سیلیکونی برای چسباندن سنگ توالت استفاده کنید. چسب‌های همه کاره نیز نمی‌توانند ماندگاری خوبی داشته باشند و به راحتی آسیب می‌بینند.

مقاومت چسب رزین اپوکسی در برابر رطوبت بالا است و می‌توان این چسب را برای چسباندن سنگ‌های دستشویی مورد استفاده قرار داد. این سنگ دو جزئی بوده و باید نحوه استفاده از آن را بشناسید. به همین خاطر در این مقاله بیشتر در مورد نحوه استفاده از چسب شکستگی سنگ توالت با شما صحبت کرده‌ایم.

نگهداری و تمیز کردن سنگ توالت

یکی از روش هایی که باعث طولانی شدن عمر سنگ توالت می شود تمیز کردن و ترمیم رنگ آن است. ابتدا باید بدانید که استفاده از شوینده های اسیدی یکی از بدترین روش های تمیز کردن سنگ توالت است که می تواند آسیب زیادی به سنگ بزند و باعث تخریب و از بین رفتم لعاب روی سنگ شود.

مواد مختلفی برای ازبین بردن لکه های سنگ توالت استفاده می شود. یکی از این مواد سرکه است. برای تمیز کردن سنگ توالت با سرکه، ابتدا محل خروج آب را مسدود کنید و سپس دو فنجان سرکه سفید را داخل کاسه توالت بریزید.

مقدار سرکه نباید از دو یا نهایتا 3 فنجان بیشتر شود زیرا به مرور زمان باعث آسیب به سنگ می شود.

پس از آن اجازه دهید تا سرکه به مدت 20 الی 30 دقیقه در کاسه توالت بماند و پس از آن، با استفاده از شوینده های ملایم، محل را بشویید تا بوی بد سرکه از بین برود.

کلام آخر

سنگ های توالت معمولا ممکن است دچار شکستگی یا آسیب شوند، یکی از دلایل آسیب رسیدن به آنها استفاده از شوینده های اسیدی و غلط است.

همچنین روش های اشتباه ترمیم نیز می تواند به مرور زمان به سنگ آسیب برساند.

برای ترمیم سنگ بهترین روش استفاده از چسب های اپوکسی می باشد که سنگ شما را برای مدت زمان طولانی سالم و محکم نگه می دارد و دیگر نیازی به تعویض آن نخواهید داشت.

برای تهیه بهترین و باکیفیت ترین چسب های اپوکسی مخصوص ترمیم سنگ توالت می توانید از طریق فروشگاه چسب سنتر اقدام کنید.

6 دیدگاه در “ترمیم سنگ توالت شکسته چگونه ممکن است؟

 1. نوید گفت:

  سلام کاسه توالت من دچار خراشیدگی و سیاه شدن شده و لعاب اون نازک شده و گل آن تقریبا قابل مشاهده شده، برای ترمیم چه موادی استفاده کنم

  1. سلام، میتونید از چسب های اپوکسی استفاده کنید. ولی اصلا پیشنهاد نمیکنم، چون تمیز و زیبا نمیشه و متاسفه باید بگم وقت تعویضش فرا رسیده

 2. غلام رضایی گفت:

  ترمیم کاسه توالت رو پیشنهاد میدیدن یا تعویضش رو؟ باتوجه به این ک درصد شکستگی زیاد است ایا بعد از ترمیم امکان نشست وجود دارد؟

  1. اگر شکستگی بالایی داره ترمیمش زیاد کارایی نداره و بهتره که عوضش کنید

   1. سروشاحمدی گفت:

    با سلام و شب بخیر . راستش درب بالای توالت فرنگی شکسته درب مخزن آب و سیفونش از بغل هست رو درب توالت فرنگی بزرگ زده M&A و من این مارک پیدا نمیکنم لطفآ راهنمایی کنید باتشکر از زحمات شما

    1. سلام و وقت بخیر عرض میکنم
     اگر میخواید ترمیم کنید میتونید از انواع چسب های اپوکس یاستفاده کنید. اما در خصوص اینکه این این برند رو چطور میتونید پیدا کنید و دربشو خریداری کنید جست و جوی بنده نتیجه ای نداشت و نمیتونم فروشگاهی که بتونه این قطعه رو بهتون بده معرفی کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *