وبلاگ

استفاده از چسب کاشی ساروج

چسب ساروج

یکی از جدیدترین روش‌ها برای نصب کاشی و سرامیک استفاده از چسب می باشد. استادکاران با استفاده از چسب ساختمانی، کاشی و سرامیک را بر روی سطوح و یا دیوار نصب می‌کنند. استفاده از چسب کاشی ساروج مزایای بسیاری دارد. برای مثال به کنده کاری زیاد نیازی نیست. سرعت نصب بالا می رود. قدرت چسبندگی بالایی دارد. هزینه‌های نصب و اجرا کاهش می یابد.

چسب ساروج یک برند است و ب تیپ و ساختار خاصی از چسب ها اشاره ندارد، ماننده چسب کاشی و سرامیک پارسیکا، چسبم خمیری آکام، چسب کاشی و سرامیک پرسلان تاوکس.

چسب های پودری و خمیری برای نصب کاشی

امروزه در بازار دو نوع چسب پودری و چسب خمیری برای نصب کاشی و سرامیک وجود دارد. چسب‌های پودری برای استفاده در کف مناسب هستند. این چسب‌ها را با آب مخلوط می‌کنند و برای نصب کاشی به کار می‌برند. چسب‌های پودری بعد از خشک شدن کاملاً ضد آب می‌شوند. استحکام این چسب‌ها بسیار بالا است. همچنین چسب‌های خمیری احتیاج به هیچ گونه افزودنی ندارند و بیشتر برای چسباندن کاشی و سرامیک روی دیوارهای گچی، سیمانی و بتنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چسب بتن ساروج

چسب بتن ساروج

چسب‌های پودری نیز بعد از خشک شدن کاملاً ضد آب می‌شوند. استحکام این نوع چسب نیز بسیار بالا است. عموماً برای هر متر مربع حدود 5 کیلو گرم از این چسب استفاده می‌شود. چسب کاشی ساروج محصول شرکت ساروج است. این شرکت انواع چسب‌های خمیری کاشی را تولید می‌نماید. همچنین تولید کننده سنگ آنتیک می‌باشد. از چسب‌های بتن برای آب بندی استخر ها استفاده می‌شود .استفاده از چسب کاشی ساروج بسیار مقرون به صرفه است. این چسب در مقایسه با دوغاب سیمان مزایای زیادی از قبیل:

1- کاهش زمان کار،

2-قدرت چسبندگی بالاتر

3- پایین آوردن هزینه‌های اقتصادی

استفاده از چسب کاشی ساروج به شکل مناسب

چسب‌های خمیری در مقایسه با دیگر چسب‌ها ارزان‌ترند. استفاده از چسب کاشی ساروج که از پلیمر‌ها و ترکیبات هیدروفوبیک ساخته شده است بسیار آسان است. بهتر است قبل از استفاده از چسب محل مورد نظر از گرد و خاک پاک شده و کاشی بر روی چسب قرار گیرد. برای سنجش میزان چسب می‌توانید یکی از کاشی‌های تازه چسبانده شده را جدا نموده و میزان چسب بر روی آن را بررسی نمایید.

استفاده از چسب ساروج

استفاده از چسب ساروج

عمر مفید چسب کاشی و سرامیک خمیری ساروج در بسته بندی اولیه و دور از گرمای زیاد حدود یک سال است. بهتر است از نگهداری چسب در دمای کمتر از ۱۲ درجه خودداری شود. اگر سطح زیر کار شما پوشش خاصی مانند کاغذ دیواری داشته باشد باید قبل از استفاده از چسب، کاغذ دیواری جدا شود. سطوح لیز و لغزنده بستر مناسبی برای چسباندن کاشی نیست. یکی دیگر از شرایط استفاده از این چسب دمای مناسب است که لازم است حدود 20 درجه باشد. از اضافه نمودن مواد دیگر به چسب خمیری خودداری کنید.
دقت نمایید که چسب کاشی خمیریساروجمانند سایر چسب های خمیری مناسب برای دیوار و محل های دور از رطوبت است، از استفاده از این چسب برای کف و محل هایی مانند بام، سرویس بهداشتی، استخر و مانند این ها خودداری نمایید و از چسب کاشی و سرامیک پودری استفاده نمایید. همچنین در هنگام خرید به تاریخ انقضا و بارکد محصول توجه نمایید. از خرید چسب هایی که بر روی قوطی آن‌ها در کنار اسم ساروج پسوند یا پیشوندی درج شده است خودداری نمایید. چسب ساروج اصل را می‌توانید از چسب سنتر تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *