وبلاگ

چرا چسب پروتز نمیچسبه

اگه چسب پروتز نمیچسبه باید چیکار کنیم

در متن قصد داریم در مورد این موضوع صحبت کنیم که چرا چسب پروتز نمیچسبه و علت آن چیست. یکی از راههایی است که میتوانید موهایی ایده آل داشته باشید استفاده از پروتز مو است. کسانی که از پروتز مو استفاده میکنند میدانند که مشکل و دغدغه ی اصلی آن ها نگهداری پروتز مو می باشد. اگر از پروتز مو استفاده میکنید باید هر چند وقت یکبار آن را باز کنید، بشوید و دوباره بچسبانید.

چسب مناسب برای چسباندن پروتزهای مو

انتخاب چسب مناسب برای چسباندن پروتز مو بسیار اهمیت دارد. با استفاده از چسب مناسب پروتز می توانید فعالیت های روزانه خود را به خوبی انجام داده حتی به حمام یا استخر بروید. البته جنس پروتز در ماندگاری آن  نقش بسیار مهمی دارد. یکی از دلایل مهم برای این سوال که چرا چسب پروتز نمیچسبه این است که عقب انداختن تعویض چسب باعث بیماری های پوستی شده و چسب به خوبی بر روی پوست فیکس نمی شود . چربی پوست  یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار بر زمان تعویض چسب پروتز می باشد. لازم است در هر فصل از چسب مناسب برای پروتز استفاده نمایید. مثلاً در فصل های گرم بهتر است از چسب های سبک و در فصل های سرد یا در آب و هوای معتدل از چسب های قوی تر و پروتز های پلی اورتان استفاده نمایید.

چسب پروتز

چسب پروتز

استفاده از چسب مناسب و اصل یکی از اصول مهم در چسباندن پروتز میباشد. به دلیل اینکه چسب پروتز با پوست سر شما در تماس است نباید دارای مواد شیمیایی باشد. زیرا ممکن است حساسیت های پوستی را به دنبال داشته باشد. بهتر است از چسب های گیاهی برای این کار استفاده نمایید. البته چسب هایی در بازار وجود دارند که بر پایه سیلیکون هستند. چسب های سیلیکونی و اکریلیک با یکدیگر سازگار بوده و واکنش های پوستی را به دنبال ندارند.

انواع چسب پروتز و راهنمای استفاده از آن

معمولاً برای پروتز های پلاستیکی از چسب های مایع استفاده می شود. همچنین چسب سوپر تیپ بیشترین کاربرد را دارد و سلامت پوست سر شما را تضمین می نماید. این چسب شیر ه ی کمی داشته و قابل شستشو است. منشاء چسب سوپر تیپ گیاهی می باشد و ماندگاری آن بیشتر از ده روز است. چسب های آبی که برای چسباندن پروتز استفاده می شوند نیز می تواند تا دو هفته دوام داشته باشند. البته پاک کردن این چسب از روی پروتز کمی مشکل است. برای پروتزهای پلی اورتان یا سیلیکون بهتر از چسب های آبی و مشکی استفاده شود. اما در پروتز های توری ممکن است باعث کم شدن عمر مفید پروتز گردد.

اگه چسب پروتز نمیچسبه باید چیکار کنیم

اگه چسب پروتز نچسبید چه کاری انجام دهیم

چسب های قوی برای پوست چرب

شاید قویترین نوع چسب پروتز چسب سیاه باشد. چسب اولترا هولد می تواند تا دو هفته بر روی سر شما دوام داشته باشد. این چسب ها جلوی تنفس پوست سر را می گیرند اما می‌توانند در برابر چربی پوست سر مقاومت داشته باشند. یکی دیگر از چسب های مورد استفاده برای پروتز چسب آل بیس میباشد. این چسب شباهت زیادی با چسب قرمز دارد اما رنگ آن کمی تیره تر است. این چسب می تواند بر روی برخی پوست ها ماندگاری خوبی داشته باشد چسب آل بیس از خانواده  چسب سوپر تیپ به شمار می رود.

به طور کلی اگر چسب پروتز به خوبی بر روی پوست سر نچسبید باید چسب را عوض کرده و از چسبی که مطابق با شرایط آب و هوایی و نوع پوست باشد استفاده نمایید. برای موها و پوست چرب بهتر است از چسب های قوی تر استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *