وبلاگ

بهترین چسب برای چسباندن کاشی روی کاشی چیست؟

چسباندن کاشی روی کاشی

سوالی که در این مقاله مطرح می‌شود این است که بهترین چسب برای چسباندن کاشی رو کاشی چیست؟ احتمالاً شما نیز در جریان هستید که تا چند سال اخیر برای کاشی کاری و چسباندن نما، از ملات سیمان، ماسه و آب استفاده میشد.

در همین حین به دلیل افزایش قیمت سیمان و همچنین سنگین بودن وزن ملات و معایب دیگر، کارشناسان به فکر عرضه محصولی جایگزین افتادند که معایب ملات را نداشته باشد و در عین حال بتواند استحکام و مقاومتی بیشتر از ملات داشته باشد، امروزه به این محصول چسب کاشی گفته می‌شود.

با استفاده از این چسب می‌توان کاشی، سرامیک، محصولات چینی، سنگ و… را به راحتی نصب کرد. در حالیکه سیمان پس از گذشت چندین سال یا حتی کمتر، موجب ریزش و جدا شدن نما میشد، چسب های قوی که امروز در بازار وجود دارند به سادگی آسیب نمی‌بینند و کیفیت مادام العمری دارند.

وبسایت چسب سنتر در این مقاله برای شما توضیح می‌دهد که آیا نصب کاشی روی کاشی قدیمی امکان پذیر است؟ مزیت استفاده از چسب کاشی چیست و بهتر است از چه نوع چسبی برای چسباندن کاشی روی کاشی استفاده کنیم، پس تا پایان با ما همراه باشید.

آیا نصب کاشی با چسب روی کاشی قدیمی امکان پذیر است؟

نصب کاشی روی دیوار می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. به ویژه اینکه دیگر نیازی به تخریب دیوار و دیوارپوش استفاده شده روی آن نبوده و می‌توان مراحل نصب کاشی را به صورت اصولی انجام داد. با این حال باید در نظر داشته باشید که نصب کاشی با چسب روی انواع کاشی به سادگی که تصور می‌کنید نیست و حتما باید شرایط مورد نظر وجود داشته باشند.

یکی از مهم‌ترین شرایطی که باید برای نصب کاشی با چسب روی کاشی وجود داشته باشد این است که کاشی‌های قدیمی که روی دیوار نصب هستند، خراب نشده باشند و ظاهر سالمی داشته باشند. اگر کاشی‌ها لپ پر شده باشند امکان نصب کاشی روی کاشی وجود نداشته و باید حتما از سایر روش‌ها برای نصب کاشی استفاده کنید. همچنین باید در هنگام نصب کاشی با چسب روی کاشی قدیمی به ارتفاع کاشی‌های قدیمی و ارتفاع کاشی‌های جدید توجه داشته باشید. استفاده از چسب مرغوب برای افزایش چسبندگی روی کاشی‌های قدیمی نیز مهم است.

نصب کاشی با چسب روی کاشی- چسب سنتر

نصب کاشی با چسب روی کاشی- چسب سنتر

اهمیت ایجاد شیار روی کاشی‌های قدیمی برای نصب کاشی‌های جدید

زبری سطح یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید برای نصب کاشی با چسب روی کاشی‌های قدیمی به آن توجه داشته باشید. کاشی‌های قدیمی معمولا سطح صاف و یکدستی دارند و این موضوع باعث می‌شود تا آن‌ها نتوانند به خوبی با چسب‌های استفاده شده همخوانی پیدا کنند. در صورتی که روی این کاشی‌ها شیار ایجاد نکنید، احتمال افتادن کاشی‌های قدیمی چسبانده شده روی این کاشی‌ها افزایش پیدا می‌کند.

بنابراین برای نصب کاشی با چسب روی کاشی‌های قدیمی ایجاد شیار بسیار حائز اهمیت است. حتما از ابزارهای مخصوص برای ایجاد زبری روی کاشی‌های قدیمی استفاده کنید. در این صورت چسب زده شده به کاشی‌های قدیمی راحت‌تر به بافت کاشی‌ها نفوذ پیدا می‌کند. کاشی‌های جدید نیز می‌توانند با ایمنی بیشتری روی کاشی‌های جدید نصب شوند. ایجاد شیارهای خطی روی چسب قبل از زدن کاشی‌های جدید روی آن نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

معرفی بهترین چسب برای چسباند کاشی روی کاشی

چسب کاشی برای نصب کاشی و سرامیک مورداستفاده قرار میگیرد. بهتر است بدانید که این چسب برای مواردی مانند چسباندن کاغذ دیواری، تعمیر پارکت و در کل مصارف عمومی مناسب نیست. فرمولاسیون این چسب به گونه‌ای است که برای مصارف تخصصی استفاده میشود و در ساخت و تعمیر ساختمان کاربرد فراوانی دارد.

طبق این توضیح، بهتر است با انواع چسب کاشی و بهترین نوع آن برای چسباندن کاشی روی کاشی آشنا شویم:

چسباندن کاشی روی کاشی

چسب کاشی در دو نوع پودری و خمیری به بازار عرضه شده.

 • چسب کاشی خمیری در مقدارهای متفاوت و درون جعبه به خریداران عرضه می‌شود، این چسب نیازی به هیچگونه ترکیبات اضافه‌ای ندارد و می‌توانید مستقیماً از آن برای چسباندن کاشی روی کاشی یا نما استفاده کنید.
 • چسب کاشی پودری اما به صورت پودری عرضه می‌شوند و نیاز دارند تا با آب یا رزین فعال ترکیب شود که برای این منظور از دستگاه‌های همزن مخصوصی استفاده میشود.

اگر قرار باشد بین این دو یکی را انتخاب کنیم، هیچ گزینه بهتر یا بدتری وجود ندارد، قطعاً سهولت استفاده چسب خمیری بالاتر از چسب پودری است اما در خصوص کیفیت، نمی‌توان گفت چسب های خمیری موجود در بازار بهتر از چسب های پودری هستند.

در هرصورت شما باید تا قبل از یکساعت چسب را استفاده کرده باشید، زیرا پس از گذشت یک ساعت چسب شروع به سفت شدن می‌کند و پس از آن دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

مزایای چسب کاشی خمیری

 • همانطور که گفتیم چسب کاشی خمیری به صورت آماده در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. این چسب برپایه مواد معدنی، رزین اکریلیک و کنسانتره ساخته شده. برخلاف چسب پودری تا 72 ساعت وقت دارید که جای کاشی چسبیده شده را تغییر دهید، اما پس از این مدت، کاملاً خشک می‌شود.
 • برای استفاده از چسب خمیری نیاز به هیچ گونه مهارتی نیست و فقط باید دقت کنید!
 • در برابر زلزله و فرونشست ساختمان مقاومت بالایی دارد.
 • چسبندگی و خاصیت ارتجاعی بالایی روی سطح کار دارد.
 • در برابر تغییرات دمایی و فشاری مقام است.
 • به راحتی برای نصب کاشی روی کاشی استفاده می‌شود.

مزایا چسب کاشی پودری

 • چسب کاشی پودری نیز مانندچسب کاشی خمیری مقاومت بالایی در برابر زلزله و تغییرات دمایی و فشاری دارد.
 • به دلیل وزن کمی که دارد باعث بالا بردن کیفیت کاشی کاری می‌شود
 • از سیمان تقویت شده با پلیمر ساخته می‌شود و پس از خشک شدن در برابر رطووبت بسیار مقاوم است.
 • می‌توان گفت علاوه بر جسباندن کاشی و سرامیک، یاعث آب بندی سطح نیز می‌شود.
 • در برابر حرارت مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد.
 • و در آخر، مانند چسب کاشی خمیری، این نوع چسب نیز برای چسباندن کاشی های جدید روی کاشی های قدیمی گزینه مناسبی هستند.

خرید بهترین چسب برای چسباندن کاشی روی کاشی

ما انواع چسب کاشی و مزایای آن‌ها را به شما معرفی کردیم، پس حالا نوبت به راهنمایی خرید این نوع چسب ها می‌رسد.

اولین نکته برای خرید چسب کاشی این است که می‌خواهید چسب شما آماده باشد و تخصص زیادی در این زمینه ندارید یا برعکس، تمایل دارید خودتان چسب را آماده و سپس از آن استفاده کنید؟

چسب کاشی پودری توسط شرکت‌های متعددی تولید می‌شود. ما باکیفیت‌ترین برندهای چسب پودری در بازار را برای شما در لیستی آماده کرده‌ایم که با کلیک بر روی هرکدام می‌توانید توضیحات لازم و قمیت آن را مشاهده کنید.

 

 

 

برای خرید چسب کاشی خمیری نیز می‌توانید به همین صورت عمل کنید. چسب خمیری کاربردی ساده‌تر دارد و برای استفاده نیاز به هیچ تخصص و تجربه‌ای نمیباشد.

در زیر لیستی از انواع چسب های کاشی خمیری که در وبسایت چسب سنتر موجود هستند را برای شما آماده کرده‌ایم، برای مشاهده مشخصات و قیمت هر محصول روی لینک مربوط به آن کلیک کنید:

چرا باید کاشی روی کاشی بچسبانیم؟

برای نصب کاشی روی دیوار باید سطحی تمیز، تراز و بی نقص داشته باشیم. مهیا نمودن چنین سطحی کار ساده و سریعی نیست. از طرفی اگر سطح را قبلا کاشی کاری کرده‌ایم، جداسازی کاشی ها نیز زمان‌بر است.

در چنین موقعیتی بهترین گزینه (در صورتیکه وقت کافی برای جداسازی کاشی قدیمی و آماده کردن سطح ندارید) می‌تواند نصب کاشی جدید روی کاشی قدیمی به وسیله چسب کاشی باشد. استفاده از این روش می‌تواند هزینه بسیار کمتری از روش برداشتن کاشی قدیمی و سپس کاشی جدید داشته باشد، همچنین سرعت عمل شما را بالا برده و درمدت زمان کمتری، نتیجه خوبی را به شما ارائه میدهد!

مراحل چسباندن کاشی روی کاشی با استفاده از چسب

 1. تمیز کردن و خشک کردن سطح کاشی های قدیمی
 2. پوشاندن درزهای بین کاشی ها با استفاده از ملات.
 3. اجازه بدهید ملات به مدت 24 ساعت بماند تا خشک شود.
 4. آماده کردن چسب کاشی، خمیری یا پودری فرقی نمی‌کند.
 5. دسته بندی کاشی ها به منظور شکل گیری طرح دلخواه.
 6. با استفاده از ماله مقداری از چسب را به سطح مورد نظر بزنید و کاشی را روی آن بچسبانید.

(بهتر است چسباندن کاشی را از گوشه دیوار شروع کنید.)

در صورتیکه هنوز پاسخ سوال خود را پیدا نکرده‌اید می‌توانید از طریق کامنت ها با ما در ارتباط باشید.

8 دیدگاه در “بهترین چسب برای چسباندن کاشی روی کاشی چیست؟

 1. عباس بیاتی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  آیا کاشی 120*60پرسلانبین کابینت را میشود با چسب سیلیکون یا چسب فوری 1*2*3 روی دیواره گچی صاف چسبانده شود مقاومت ایستایی دارد یا نه

  1. چسب هایی مثل زتکس MS80 میتونن این کارو انجام بدن، ولی همچنان چسب کاشی پرسلان پایه سیمانی پیشنهاد میشه

 2. سی سی گفت:

  سلام بنده استخر دارم و متاسفانه وقتشو ندارم کاشی های قدیمی رو بردارم محکم ترین و بهترین چسب برای چسباندن کاشی روی کاشی از نظر شما برای استخر من کدومه

  1. چسب پرسلان غفاری، چسب پرسلان پارسیکا سفید و خاکستری، چسب پرسلات تاوکس از بهترین چسب های پودری هستن که موجود ست، چسب پودری ساتکس پرسلان و اسلب هم محصولات خیلی خوبی هستن.

   1. سام گفت:

    سلام.چسبی میخواستم برای حمام و سرویس بهداشتی که فاصله بین سرامیکها‌.
    دیوار و کف پرکنه.سفید باشه.و به مرور زمان رنگش بخاطر ارتباط با آب تغییر نکنه.

    1. سلام، میتونید از آنتی مولد سیستا برای این کار استفاده کنده

     1. سام گفت:

      ????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *