وبلاگ

چسب نگین لباس

چسب مناسب نگین

چسب نگین لباس که به آن چسب بی رنگ نیز گفته می شود بعد از خشک شدن بدون رنگ شده و مقاومت خوبی در برابر آب و گرما دارد. این چسب چسبی ضد اشتعال است و از آن برای چسباندن انواع نگین و سنگ بر روی پارچه و کیف و کفش استفاده می شود. چسب نگین لباس در هنر هایی مانند عثمان دوزی و تزئینات لباس کاربرد دارد. چسبندگی این نوع چسب از چسب های دیگر بیشتر است. برخی افراد از چسب 123 برای چسباندن نگین بر روی پارچه استفاده می کنند که توصیه نمی شود.

چسب های نگین لباس چه کاربردی دارند؟

از چسب های نگین لباس می توان برای چسباندن نگین بر روی گیره ها و تزئینات مو نیز استفاده کرد. این چسب اغلب برای جواهر دوزی کاربردی می باشد. یکی از چسب هایی که برای چسباندن نگین بر روی لباس استفاده می شود چسب گوترمن آلمانی می باشد. این چسب چند منظوره بوده و برای چسباندن چوب، چرم، پلاستیک و پشم مورد استفاده قرار می گیرد. چسب گوترمن در برابر شست و شو مقاومت بالایی دارد و استحکام آن در برابر آب از بین نمی رود. اگر کار شما طراحی و یا خیاطی می باشد می توانید برای چسباندن پارچه ها نیز از این چسب استفاده کنید. قدرت چسبندگی بالای این چسب در اثر گذشت زمان تغییر نمی یابد. یکی از مزایای چسب گوترمن این است که با استفاده از حرارت می توان آن را باز کرد و در مکان چسب خورده تغییراتی را به وجود آورد.

نگین لباس

نگین لباس

 

چسب جواهر دوزی

یکی دیگر از چسب هایی که برای چسباندن نگین بر روی پارچه مورد استفاده قرار می گیرد با نام چسب جواهر دوزی شناخته می شود. این چسب مانند چسب e۶۰۰۰ و بی ۸۰۰۰ عمل می نماید. البته می‌توان از این چسب برای چسباندن سرامیک، شیشه، پلاستیک، چرم، پارچه و فلز هم استفاده کرد .این نوع چسب بعد از خشک شدن در برابر دما مقاوم بوده و ضد آب است.

جواهر دوزی با چسب نگین لباس

جواهر دوزی با چسب های نگین لباس

چسب مخصوص نگین لباس مقاوم در برابر شست و شو

چسب های نگین اگر از کیفیت بالایی برخوردار باشند می توانند در برابر شستشو در ماشین لباسشویی نیز مقاومت کنند. این چسب ها معمولاً در برابر اتو بخار نیز مقاومند. بعضی از چسب های پارچه به رنگ سفیدند و این موضوع می‌تواند آزاردهنده باش.د اما بهتر است بدانید که این رنگ با چند بار شستشو از بین میرود.خشک شدن بعضی از چسب های پارچه ۲۴ ساعت زمان می‌برد اما پس از آن آن بسیار مقاوم می شود. از چسب نگین لباس می توان برای چسباندن انواع آینه و مروارید های لپه ای بر روی لباس و شال استفاده نمود .این چسب ها با سر سوزنی و باریک خود امکان چسب زدن با ظرافت بالا را برای افراد فراهم می کنند. سر سوزنی این چسب از خشک شدن و ریختن چسب جلوگیری می نماید.

4 دیدگاه در “چسب نگین لباس

  1. مهری گفت:

    خیلی روانی و رقت نداره من پدر انگشتام درمیاد تا چسب رو بیرون میارم (e8000) ، چسب من مشکل داره یا همه چسبای نگین همینطوریه؟

    1. خلوص بالای پلیمر بعد از مدتی این حالتو به چسب میده، چسب های با خلوص بالا، در بسته بندی خراب نمیشن، ولی لزجتشون بالا میره و کمی سخت بیرون میان. احتمالا برای شما هم همین اتفاق افتاده

  2. مریم گفت:

    از این چسب نگین لباس برای چسباندن نگین روی لباس عروسم میشه استفاده کرد؟

    1. بله، البته عروس خانوم باید قول بدن که به لباس زیاد چنگ نندازن که نگین ها رو بکنن از روی لباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *