وبلاگ

نحوه نصب سنگ بر روی بلوک هبلکس

نصب سنگ روی هبلکس

بلوک هبلکس از جمله محصولات نوین در صنعت ساختمان به شمار می آید. که علاوه برسرعت اجرایی بالای آن کیفیت قابل ملاحظه ای نیز دارند . بلوک هبلکس یک محصول صنعتی به شمار می آید به طوری که تمام مراحل تولید بلوک هبلکس به صورت کاملا مکانیزه و دقیق انجام می پذیرد . با این حال بسیاری از استادکاران ویژگی های کیفی بارز در بلوک هبلکس را نوعی ایراد می دانند از این رو موجب ایجاد شبهات برای کارفرمایان گرامی می گردد. در این میان یکی از ایراداتی که در بلوک هبلکس گرفته می شود میزان چسبندگی بلوک هبلکس به ملات و گچ می باشد.

از این رو مجموعه چسب سنتر به آدرس www.chasbcentre.com سعی دارد تا در این مقاله نحوه اتصال سنگ را به بلوک هبلکس توضیح دهد . در ثانی در صورتی که سوالات مد نظر عزیزان مرتفع نشده همکاران ما در مجموعه چسب سنتر آمادگی ارائه مشاوره خدمت همکاران محترم را دارند .

 

اجرای سنگ بر روی بلوک هبلکس

بلوک هبلکس یک حجم متخلخل به شمار می آید که حفرات ایجاد شده در آن به واسطه واکنش پودر آلومینیوم با سیلیس و آهک و سیمان ایجاد می گردد . توجه داشته باشید که محصول تولید شده دارای حفرات کروی است که در اثر فرآیند اتوکلاو میزان نفوذ پذیری آن در مقابل آب به شدت کاهش یافته است از این رو بلوک هبلکس در صورت تماس با آب به میزان 2 الی 3 سانتی متر نفوذ رطوبت دارد و بعد از آن هیچ گونه رطوبت ویا آب به صورت مو به سمت داخل نفوذ نخواهد نمود . همچنین رطوبت ایجاد شده نیز با تابش نور خورشید سریعا خشک می گردد.

از این رو داشتن این قابلیت به عنوان یک حسن خوب در دیوارهای پیرامونی مخصوصا در مناطق مرطوب همچون استان های شمالی خواهد بود.  از طرفی میزان قابلیت جذب موجود در سطح بلوک هبلکس موجب جذب شیره سیمان حاصل از ملات ریزی می گردد . بنابراین این اطمینان داده می شود که ملات پشت سنگ که ما بین سنگ و بلوک هبلکس قرار می گیرد به راحتی خشک و مقاوم خواهد شد.

چسب اپوکسی مگاتایت زودگیر 300 گرمی Megatite Sf 300grچسب اپوکسی مگاتایت زودگیر 300 گرمی Megatite Sf 300gr

این شبهه مطرح است که آیا ملات پشت سنگ بعد از خشک شدن امکان جدا شدن دارد یا نه ؟

درپاسخ به این سوال باید گفت که در گذشته برخی از کارگاه های تولیدی بلوک هبلکس را به دلیل عدم در اختیار داشتن دستگاه اتوکلاو به صورت خام عمل آوری می کردند ((که نشانه های چنین بلوک هبلکس در میزان گردو خاکی بود که بعد از لمس کردن بر روی دست باقی می ماند در واقع بلوک هبلکس اتوکلاو شده گردوخاک نخواهد داشت )) این عامل موجب می شد که بلوک بعد از تماس با آب مقداری به حالت خمیری تبدیل گردد که این امر میزان چسبندگی را کاهش می داد . اما با گذشت زمان و ورود کارخانه های تولیدی همچون شرکت خاک چینی محصول مورد نظر با کیفیت بالا به بازار مصرف عرضه گردید. این امر موجب شد تا تمامی نواقص ناشی از چسبندگی بلوک هبلکس به ملات کاملا مرتفع گردد . به طوری که در حال حاضر هیچ گونه گزارشی در مورد این پدیده اعلام نشده است .

چسب اپوکسی 69 شفاف مگاپوکسیچسب اپوکسی 69 شفاف مگاپوکسی

عوامل دیگری که می تواند در میزان چسبندگی بلوک هبلکس به ملات تاثیرگذار باشد . میزان ناخالصی هایی است که در فرآیند تولید در مواد اولیه وجود دارد . در واقع مهمترین عامل این ناخالصی خاک رس می باشد . برخی فروشندگان اطلاعاتی را به اشتباه در اختیار کارفرمایان قرار می دهند که لازم است در این مقاله در مورد آن اشاره گردد . اولا این که بهترین نوع سیلیس جهت ساخت بلوک هبلکس سنگ سیلیسی است که از تغلیض خاک رس بدست آید.  این کار موجب می گردد که خاک رس کاملا از سیلیس مورد نیاز در بلوک هبلکس جدا گردد . در نتیجه خلوص سیلیس استهصالی با کیفیت بالا حاصل می گردد . این در حالی است که برخی فروشندگان به غلط محصول حاصله را یک محصول ثانویه در نظر می گیرند که این حرف کاملا کذب است.

بهترین حالت تغلیظ در کارخانه های تهیه ی کائولین انجام می پذیرد.  که شرکت خاک چینی یکی از شرکت های مادر در این زمینه می باشد . بنابراین سیلیس حاصله که در این کارخانه برای ساخت بلوک هبلکس انجام می پذیرد از بهترین نوع در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که اشاره شود بلوک شرکت خاک چینی با نام تجاری بلوک تبلکس به بازار عرضه می گردد .

نشانه های بلوک هبلکس خوب

با توجه به نکته ای که در بالا اشاره شد بلوک هبلکس باید خلوص مناسب را داشته باشد این امر موجب می شود تا محصول نهایی رنگ کاملا سفید و یک دست داشته باشد در واقع رنگ سفید در بلوک هبلکس نشان دهنده میزان بالای کیفیت محصولات استفاده شده درآن می باشد همچنین سفیدی بلوک هبلکس نشان از عمل آوری مناسب آن خواهد بود .

بلوک هبلکس به چه موادی می چسبد

انواع ملات های موجود قابلیت اتصال به بلوک هبلکس را دارد از این رو ملات گچ /ملات ماسه سیمان / انواع چسب های اپوکسی / و حتی چسب پلی اورتان قابلیت چسباندن و نیز چسبیدن به بلوک هبلکس را دارند . مجموعه فروشگاهی چسب سنتر به آدرس www.chasbCentre.Com آمادگی ارائه انواع چسب ها در زمینه هبلکس و محصولات جانبی آن می باشد .

 

نصب سنگ روی هبلکس

کلام آخر

چسباندن سنگ روی هبلکس کار پیچیده ای نیست وتنها نیاز به تخصص و تجربه دارد. هر اشتباه کوچکی می تواند باعث مشکلات فنی بزرگ گردد .

و یابدتر از آن کیفیت کار شما را تا حد قابل توجهی پایین بیاورد. برای همین پیشنهاد می شود که برای چنین فعالیتی از افراد متخصص و مصالح باکیفیت استفاده کنید.

فروشگاه چسب سنتر انواع چسب های اپوکسی و چسب های تخصصی ساختمانی را برای اتصال بلوک به سنگ /اهن و… دارا می باشد .در صورت مشاوره می توانید با ما در ارتباط باشید .

2 دیدگاه در “نحوه نصب سنگ بر روی بلوک هبلکس

  1. پویا خداوردی گفت:

    من برای ساختمون 4 طبقه ای از هبلکس استفاده کردم حالا سوالم اینه برای نصب سنگ روی هبلکس چقدر چسب اپوکسی نیاز دارم؟

    1. میزان مصرف چسب اپوکسی روی بلوک CLC یا AAC به پارامتر های مختلفی بستگی داره، این بلوک ها ه برند های مختلفی مثل تبلکس، هبلکس و … دارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *