وبلاگ

نحوه نصب شیشه ساختمانی با چسب اپوکسی و سیلیکونی

نصب شیشه ساختمانی- چسب سنتر

نصب شیشه ساختمانی با روش‌های مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که زیبایی شیشه‌های ساختمانی تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی کل ساختمان دارد. از این رو برای نصب شیشه برای ساختمان باید از چسب‌های مناسب استفاده کنید که هم شیشه به طور مقاوم روی بدنه آن نصب شود هم بتوان زیبایی شیشه‌های ساختمانی را تعیین کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با اصول نصب شیشه ساختمانی با چسب آشنا کنیم. اگر قصد نصب شیشه‌های ساختمانی را دارید، با ما همراه باشید تا اولا با چسب‌های مناسب برای این کار آشنا شوید، دوما بتوانید مراحل نصب شیشه‌های ساختمانی را بدون کثیف کاری انجام دهید.

نصب شیشه ساختمانی با چسب چگونه انجام می‌شود؟

قبل از اینکه چسب مناسب را برای نصب شیشه‌های ساختمانی تهیه کنید، در ابتدا می‌بایست نوع فریمی که قرار است چسب روی آن نصب شود را مشخص کنید و جنس آن را بررسی نمایید. معمولا فریم‌ها به صورت آلومینیومی یا پی وی سی هستند. به همین خاطر امکان استفاده از چسب آکواریوم مانند چسب سیلیکون یونیورسال آکفیکس AKFIX universal silicone sealant 100E یا چسب اپوکسی برای نصب شیشه‌های ساختمانی بسیار عالی است.
برای نصب این شیشه‌ها در ابتدا باید بر اساس ابعاد داخلی فریم، شیشه ساختمانی را برش بزنید تا دقیقا اندازه شیشه مطابق با اندازه فریم باشد. سپس شیشه را در فریم مخصوص قرار داده می‌شود و می‌توان شاهد چسبندگی خوب شیشه در جای مناسب خود بود.

نحوه نصب شیشه ساختمانی با چسب آکواریوم

چسب آکواریوم یا چسب سیلیکونی یکی از چسب‌هایی است که به منظور نصب شیشه ساختمانی با چسب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این چسب‌ها می‌توانند کارایی خوبی در چسباندن شیشه داشته باشند و به دلیل خاصیت عایق بودن خود، بهترین گزینه برای نصب شیشه‌های ساختمانی محسوب می‌شوند. شفاف بودن چسب‌های آکواریوم سیلیکونی، عملکرد این چسب‌ها را برای چسباندن شیشه بهبود می‌بخشد. چسب‌های سیلیکونی مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند. آن‌ها به راحتی در برابر اشعه‌های خورشید مقاومت می‌کنند و همین موضوع باعث شده تا بتوان شاهد مقاومت بالای چسب‌های آکواریومی برای نصب شیشه‌های ساختمانی بود.

البته باید توجه کنید که کیفیت چسب سیلیکونی جهت چسباندن شیشه‌های ساختمانی بالا باشد. چسب سیلیکون یونیورسال سفید لازیو LAZIO Universal Silicone Adhesive یکی از بهترین چسب‌های سیلیکونی است که بدین منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اینکه بتوانید مراحل نصب شیشه‌های ساختمانی را به درستی با چسب سیلیکونی انجام دهید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

مراحل نصب شیشه‌های ساختمانی

  • برای چسباندن شیشه ساختمانی در محل مورد نظر، در ابتدا باید شیشه را در ابعاد مورد نظر برش دهید. سپس فریمی که قرار است شیشه روی آن نصب شود را به طور کامل تمیز کنید تا آلودگی روی آن وجود نداشته باشد. وجود هر گونه اثری از چسب، آلودگی و چربی در محلی که قرار است چسب روی آن بچسبد، می‌تواند مضرات زیادی را به همراه داشته باشد.
  • حالا که می‌خواهید مراحل نصب شیشه ساختمانی را با چسب سیلیکونی انجام دهید، باید چسب را در گان مخصوص قرار دهید. دقت کنید که گان باید به درستی چسب را از محل خود خارج کند تا بتوانید به درستی شیشه ساختمانی را در محل نصب نمایید. پس از نصب صحیح چسب در گان مخصوص اطمینان حاصل کنید.
  • بهتر است که دقیقا چسب سیلیکونی را روی لبه‌های شیشه ساختمانی نریزید. اگر یک فاصله 0.5 سانتی متری از چسب تا لبه شیشه فاصله وجود داشته باشد، عملکرد چسب بهتر می‌شود.
  • پس از اینکه لبه شیشه را به چسب آغشته کردید، نوبت به آن می‌رسد که چسب را به صورت محکم روی لبه فریم فشار دهید تا دقیق روی فریم نصب شود. بهتر است که برای درزگیری بهتر شیشه ساختمانی، مقداری از چسب سیلیکونی را روی لبه‌های شیشه نیز بزنید تا درزگیری به درستی انجام شود.
  • سپس به مدت 48 ساعت شیشه را در محل نصب فریم بدون حرکت قرار دهید تا شیشه کاملا در محل خود خشک شود. دقت کنید که گیرش اولیه چسب سیلیکون معمولا در عرض 30 دقیقه است و پس از آن باید اجازه دهید تا چسب به طور کامل به گیرایی نهایی برسد.

نحوه نصب شیشه ساختمانی با چسب اپوکسی

چسب اپوکسی یکی دیگر از انواع چسب‌هایی است که می‌تواند برای نصب شیشه ساختمانی مورد استفاده قرار گیرد. چسب اپوکسی دو جزئی شفاف مگاتایت سی- یک کیلوگرمی TWO COMPONENT EPOXY ADHESIVE Megatite C یکی از انواع این چسب‌ها است که دارای ساختاری باکیفیت و مقاوم است. این چسب دو جزئی به دلیل داشتن جنس مرغوب و شفافیت بالا، می‌تواند برای چسباندن شیشه ساختمانی با بهترین کیفیت استفاده شود و عملکرد بسیار خوبی نیز داشته باشد.

دقت کنید که حتما چسب اپوکسی استفاده شده برای نصب شیشه ساختمانی باید شفاف باشد. در غیر این صورت ممکن است پس از چسباندن شیشه، رنگ زرد آن باقی بماند و ظاهر شیشه ساختمانی زیبایی خود را از دست بدهد. از این رو حتما برای نصب صحیح شیشه‌های ساختمانی، به کیفیت چسب‌های اپوکسی توجه داشته باشید. برای نصب شیشه با این چسب‌ها می‌توانید مطابق با مراحل زیر پیش بروید.

  1. در مرحله اول فریمی که قرار است شیشه ساختمانی روی آن نصب شود را به طور کامل تمیز کنید. دقت داشته باشید که هر گونه چربی و آلودگی باعث کثیف شدن فریم شیشه می‌شود.
  2. در مرحله دوم باید چسب اپوکسی دو جزئی را با نسبتی که از سوی تولید کننده مشخص شده است، با هم مخلوط کنید. دقت داشته باشید که حتما باید نسبت ترکیب چسب به طور دقیق مشخص شده باشد.
  3. در مرحله بعدی با قلمو و ابزارهای مخصوص چسب را به لبه شیشه بزنید و به آرامی شیشه را در محل نصب کنید.
  4. برای اینکه چسب به حداکثر خواص خود برسد، باید اجازه دهید تا به مدت 4 روز به حال خود رها باشد و هیچ فشاری به آن وارد نشود. در این صورت شیشه به طور محکم روی فریم چسبانده خواهد شد.

نتیجه‌گیری

در این مقاله در مورد نصب شیشه ساختمانی با چسب مخصوص صحبت کردیم. این چسب‌ها باید با کیفیت بالا خریداری شوند تا بتوان مراحل نصب شیشه‌های ساختمانی را به صورت اصولی انجام داد. شما می‌توانید برای خرید انواع چسب اپوکسی و چسب سیلیکونی به سایت چسب سنتر مراجعه کرده و یا با شماره 01342244635 تماس گرفته و بهترین این چسب‌ها را سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *