وبلاگ

آموزش تعمیر آینه بغل شکسته با چسب

تعمیر آینه بغل شکسته- فروشگاه چسب سنتر

آینه بغل یکی از مهم‌ترین بخش‌های خودرو محسوب می‌شود که برای دید بیرون و مشاهده فضای اطراف ماشین، نیاز به این آینه است. شکستن آینه بغل می‌تواند روی عملکرد ماشین شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد و باعث رانندگی غیر ایمن شما گردد. به همین خاطر اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید هزینه خرید یک آینه بغل جدید را بپردازید، باید به دنبال روش‌های تعمیر آینه بغل شکسته باشید. در ادامه این مقاله قصد داریم روش‌های تعمیر آینه بغل شکسته را به شما توضیح دهیم تا بتوانید با خیالی راحت، این آینه‌ها را در منزل و بدون اینکه نیازی به صرف هزینه زیادی داشته باشید، تعمیر کنید. پس با ما برای تعمیر آینه بغل شکسته همراه باشید.

تعمیر آینه بغل شکسته چگونه امکان پذیر است؟

آینه بغل ماشین، تاثیر زیادی روی عملکرد خودرو دارد و باید تا جای ممکن به صورت ایمن روی ماشین نصب شود. تعمیر آینه بغل شکسته نیاز به تخصص و تجربه خاصی دارد و هر کسی نمی‌تواند این کار را انجام دهد. به خصوص اگر سطح آسیب دیدگی بسیار زیاد باشد. اگر بخش داخلی آینه بغل شکسته است، باید آینه داخلی را به طور کامل تعویض کنید. اما اگر بخش بیرونی یعنی بدنه آینه شکسته است، می‌توانید با چسب طوری آن را تعمیر کنید که تا چندین سال دیگر امکان استفاده از آن چسب برای شما وجود داشته باشد.

در نظر داشته باشید که گاهی اوقات آنقدر سطح آسیب دیدگی زیاد است که نمی‌توان مراحل تعمیر آینه بغل شکسته را انجام داد و بهتر است به فکر تعویض آینه باشید. ولی در مواقعی که فقط بخشی از آینه شکسته است یا اینکه قطعات شکسته در کنار هم قرار می‌گیرند و با یکدیگر جور در می‌آیند، می‌توان مراحل تعمیر آینه بغل شکسته را انجام داد.

مراحل تعمیر آینه بغل شکسته

برای تعمیر آینه بغل شکسته، در ابتدا باید چسب مناسب این کار را خریداری کنید. درزگیر پلی اورتان مشکی سلسیل Selsil polyurethane sealant یکی از انواع چسب‌هایی است که می‌تواند برای چسباندن قطعات شکسته روی ماشین مورد استفاده قرار گیرد. این چسب به دلیل داشتن رنگ مشکی، برای چسباندن پشت آینه بغل شکسته بهترین گزینه است. ولی اگر بدنه آینه شکسته است و جنس فلزی دارد، چسب دوقلوی 706f جلاسنج jalasanj Epoxy Adhesive 706F یکی از بهترین گزینه‌ها برای چسباندن آینه بغل شکسته محسوب می‌شود. برای اینکه این کار را به صورت حرفه‌ای و با بهترین راندمان انجام دهید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

  • تمیز کاری سطح

برای تعمیر آینه بغل شکسته، تمیز کاری سطح آینه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. توصیه ما این است که در ابتدا آینه را به طور کامل با آب بشویید تا هر گونه آلودگی که روی سطح آن وجود دارد، پاک شود. سپس می‌توانید با یک دستمال مرطوب و بدون پرز، کار تمیز کاری سطح آینه را تکمیل کنید. فراموش نکنید که چسب‌ها زمانی می‌توانند روی سطوح چسبندگی خوبی داشته باشند که روی سطوح تمیز زده شوند.

  • استفاده از چسب مناسب روی سطح

مرحله بعدی که باید برای تعمیر آینه بغل شکسته انجام دهید، استفاده از چسب مناسب است. چسب اپوکسی دو جزئی آکسیا AXIA PLUS epoxy adhesive و دو چسب دیگر معرفی شده، بهترین گزینه برای چسباندن تعمیر آینه‌های بغل شکسته ماشین می‌باشند. البته فراموش نکنید که این چسب‌ها می‌توانند کارایی خوبی داشته باشند، به شرطی که به درستی از آن‌ها استفاده کنید. پس دستورالعمل استفاده از چسب‌های آینه بغل شکسته را با دقت مطالعه کنید.

حال باید از چسب مناسب روی سطح آینه شکسته استفاده کنید. دقت کنید که نباید بیش از حد از چسب استفاده کنید. چون در این صورت نه تنها شاهد چسبندگی بیشتر نخواهید بود، بلکه چسبندگی چسب نیز کاهش پیدا می‌کند و سطح کار نیز کثیف خواهد شد. برای استفاده از چسب‌های دو قلو و مایع حتما تمیزی کار را مد نظر قرار بگیرید.

  • اجازه دادن به چسب برای خشک شدن

هر یک از چسب‌ها زمان گیرایی نهایی متفاوتی دارند. به چسب‌ها اجازه دهید تا به طور کامل خشک شوند و بعد آینه را روی ماشین نصب کنید. در نظر داشته باشید که تا زمان خشک نشدن چسب، نباید به آن قطعه از آینه فشار زیادی وارد کنید. چون این موضوع باعث شکستن آینه بغل خواهد شد.

راهنمای استفاده از چسب‌های مناسب برای تعمیر آینه بغل ماشین

تعمیر آینه بغل شکسته نیاز به چسب مناسب دارد که در این مقاله آن‌ها را به شما معرفی کردیم. اما برای اینکه بتوانید به درستی از این چسب‌ها استفاده کنید، در درجه اول باید در هنگام خرید به تاریخ انقضای این چسب‌ها توجه داشته باشید و از خرید چسب‌هایی که تاریخ انقضای کمی دارند، خودداری کنید. چون ممکن است چسبندگی آن‌ها پایین باشد.

دومین نکته اینکه برای استفاده از چسب مناسب برای تعمیر آینه بغل شکسته، می‌بایست دستورالعمل استفاده از هر کدام از این چسب‌ها را بلد باشید. در سایت چسب سنتر دستورالعمل استفاده از هر یک از چسب‌های تعمیری ماشین توضیح داده شده‌اند که با بررسی آن‌ها، می‌توانید مراحل تعمیرات آینه بغل ماشین را به درستی انجام دهید.
نکته آخری که باید برای تعمیر آینه بغل ماشین با چسب به آن توجه کنید، عدم استفاده از چسب به مقدار بیش از حد است. توصیه ما این است که مقدار کمی چسب را به دو سطح آینه شکسته بزنید و آن‌ها را روی هم فیکس کنید. سپس می‌توانید با زدن مقدار دیگری چسب به اطراف محل شکستگی، آینه بغل را دقیق‌تر در محل خود فیکس نمایید.

از کجا بهترین چسب برای تعمیر آینه بغل را بخریم؟

حالا که با نحوه تعمیر آینه بغل شکسته آشنا شدید، نوبت به آن رسیده که در مورد بهترین چسب برای تعمیر آینه بغل نیز اطلاعات کسب کنید. چسب‌هایی زیادی می‌توانند بدون منظور مورد استفاده قرار گیرند که هر کدام کارایی خوبی روی قطعات ماشین خواهند داشت. چسب پلی اورتان، چسب دو قلو، چسب دو جزئی اپوکسی و… از جمله این چسب‌ها هستند که در این مقاله آن‌ها را به شما معرفی کردیم. برای خرید بهترین چسب‌ها برای تعمیر آینه بغل شکسته می‌توانید با شماره 01342244635 تماس بگیرید. یا این که به سایت چسب سنتر مراجعه کرده و سفارش خودتان را در این سایت ثبت نمایید. در این فروشگاه انواع چسب‌های تعمیری آینه بغل موجود هستند که هر کدام از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *