وبلاگ

نحوه تعمیر سیلندر ترک خورده با چسب اپوکسی

سیلندر ترک خورده- چسب سنتر

سیلندر ترک خورده خودرو موجب ایجاد هزینه‌های گزاف در ترمیم خودرو می‌شود. از این رو بسیاری از کارفرمایان به دنبال روشی هستند تا بتوانند بدون نیاز به تعویض سیلندر خودرو، اقدام به تعمیر این سیلندرها با کمترین هزینه کنند. یکی از روش‌های مناسب جهت رفع معضل سیلندر ترک‌خورده، استفاده از چسب‌های اپوکسی است. این گونه از چسب‌ها به دلیل تحمل درجه حرارت بالا در حدود 220+ درجه سانتی گراد، قابلیت تحمل فشار بالا و نیز مقاومت در برابر انواع حلال‌ها همچون بنزین، تینر، الکل و حتی اسیدها جهت حل مشکل نشتی سیلندر خودرو، مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عبارت دیگر هزینه‌های سیلندر تراشی و حتی بعضا تعویض سیلندر به واسطه چسب اپوکسی کاهش می‌یابد و برطرف خواهد شد.

سیلندر ترک‌خورده یک نوع اپوکسی پر قدرت به شمار می‌آید که بعد از واکنش‌پذیری، سطح ترک خورده سیلندر را کاملا بهبود می‌بخشد. از سویی دیگر به واسطه قدرت پیوند مولکولی این چسب، طول عمر بسیار بالایی خواهد داشت. به عبارت دیگر چسب اپوکسی نه تنها در سیلندرهای ترک خورده حتی در اتصال دو قطعه فلزی هم کاربرد دارد.

مراحل ترمیم سیلندر ترک خورده

برای ترمیم سیلندر ترک خورده، ابتدا باید اقدام به خرید انواع چسب اپوکسی کنید که در سایت چسب سنتر این امکان برای شما فراهم شده است. سپس ابتدا سطح سیلندر را کاملا خشک و عاری از هرگونه چربی نمایید. توجه داشته باشید سیلندر در ناحیه ترک خورده، شدیدا تحت تنش قرار دارد. از این رو رعایت در مقدمات اجرایی کار موجب افزایش قدرت و کیفیت نهایی محصول خواهد شد.

بعد از تمیزکاری سطح سیلندر ترک خورده، به کمک فرزهای انگشتی محل ترک را مشخص کنید. این کار نیاز به دقت بالایی دارد. از سوی دیگر در صورت نداشتن فرزهای کوچک می‌توانید از سنباده‌های زبر جهت زبر کردن سطح مورد نظر استفاده نمایید.

پس از اتمام کار چسب اپوکسی دو جزئی که با تنوع بالایی در بازار هستند را با یکدیگر مخلوط نمایید. به عبارت دیگر 1 حجم‌هاردنر را با 1 حجم اپوکسی مخلوط کرده و بر روی سطح سیلندر ترک‌خورده قرار دهید. توجه کنید قبل از آغشته کردن سطح سیلندر ترک خورده حتما از اختلاط کامل‌هاردنر و رزین اطمینان حاصل کنید و بعد از آن چسب را بر روی ترک سیلندر قرار دهید.

بهترین دما جهت عمل‌آوری چسب 25 درجه سانتی گراد است. کم شدن دما از میزان اشاره شده به منزله افزایش زمان عمل‌آوری خواهد بود. در صورت رعایت دمای مناسب برای عمل آوری چسب اپوکسی مخصوص سیلندر ترک‌خورده در عرض 4 الی 5 ساعت به گیرش مناسب می‌رسد.

مشکل رایج در هنگام استفاده از چسب اپوکسی برای ترمیم سیلندر

نکته مهمی‌ که تعدادی از کاربران در مورد عملکرد برخی از چسب‌های اپوکسی دارند این است که بعضا چسب بعد از آغشته شدن به سیلندر ترک خورده سفت نمی‌شود و بعد از گذشت چند روز کماکان به حالت اولیه خود باقی می‌ماند. علت این اتفاق عدم ترکیب دو جزء چسب اپوکسی به صورت مناسب با یکدیگر می‌باشد. از این رو در صورت داشتن ترازو می‌توانید دو حجم‌هاردنر و رزین را با یکدیگر به نسبت مساوی تقسیم کنید. این کار در بالا رفتن کیفیت چسب تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

خرید چسب اپوکسی برای ترمیم سیلندر ترک خورده

با توجه به حساس بودن ترمیم سیلندر ترک خورده، توصیه می‌کنیم حتما قبل از گسترش ترک از این گونه چسب‌ها استفاده نمایید. البته با توجه به برخی شرایط خاص از لحاظ جنس سیلندر پیشنهاد می‌شود که حتما قبل از خرید چسب با مشاوران ما در مجموعه چسب سنتر به آدرس فروشگاه چسب ارتباط بگیرید. فروشگاه چسب چسب سنتر نمایندگی انحصاری انواع چسب در کشور ایران را دارند و با تیمی‌متخصص بهترین خدمات را در اختیار شما قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *