وبلاگ

رنگ پلاستیک را چطور آماده کنیم

استفاده از رنگ پلاستیک

در این مقاله یاد می گیریم رنگ پلاستیک را چطور آماده کنیم و چگونه از آن استفاده نماییم. آماده کردن رنگ پلاستیک یکی از نکات مهم و ضروری است که در کیفیت رنگ آمیزی تاثیر زیادی دارد. از رنگ پلاستیک بیشتر برای رنگ کردن سقف ها استفاده می شود. رنگ پلاستیک به تنهایی مورد استفاده قرار نمی گیرد و باید قبل از آن با مواد رقیق کننده ای مخلوط شود. جنس این مواد و میزانی که باید با رنگ مخلوط شود بسیار اهمیت دارد.

آماده نمودن رنگ پلاستیک

آماده کردن رنگ پلاستیک می تواند توسط هر شخص انجام شود. رنگهای پلاستیک معمولاً به صورت سفید ساده در بازار موجودند. این رنگ ها باید برای استفاده رقیق شوند. رنگهای پلاستیک موجود در بازار به دو نوع رنگ تمام پلاستیک و رنگ نیمه پلاستیک تقسیم بندی می شوند. روش آماده سازی هر دو رنگ یکسان است. برای آماده کردن رنگ پلاستیک به مقداری آب به عنوان حلال رنگ پلاستیک احتیاج دارید.

اضافه کردن رنگ لاجورد

برای اینکه رنگ زیباتری به دست آید بهتر است کمی پودر رنگ لاجورد به رنگ سفید خود اضافه نمایید. اضافه کردن لاجورد باعث میشود پوشش دهی رنگ بهتر شود. پس از اضافه کردن رنگ لاجورد باید رنگ را به خوبی هم بزنید. البته کار رقیق کردن رنگ باید قبل از اضافه کردن رنگ لاجورد انجام گردد. بهتر است ابتدا پودر لاجورد را با مقداری آب ترکیب نموده و سپس با رنگ سفید اصلی مخلوط نمایید. بدین ترتیب ترکیب رنگ بهتر انجام می شود.

اضافه کردن لاجورد

اضافه کردن لاجورد

روش آماده سازی رنگ پلاستیک

برای دانستن این موضوع که رنگ پلاستیک را چطور آماده کنیم باید این نکته را در نظر بگیرید که رنگ پلاستیک باید به نسبت ۶۰ به ۴۰ با آب مخلوط شود. در این روش برای هر ۱۰ کیلوگرم رنگ باید حدود ۶ لیتر آب استفاده گردد. به طور کلی هر یک کیلوگرم از رنگ پلاستیک که با آب رقیق شده باشد می تواند ۴ متر مربع سطح شما را رنگ بزند. بهتر است در هنگام خرید رنگ پلاستیک به میزان مصرفی خود دقت نمایید. هنگامی که درب ظرف رنگ را باز می‌کنید نباید بر روی آن مواد دیگری مانند حباب، کپک و غیره وجود داشته باشد. قیمت هر رنگ نسبت به کیفیت آن متفاوت است. برای آماده سازی رنگ پلاستیک برای استفاده نمودن با غلطک باید برای هر ۵ کیلو رنگ از 3 لیتر آب استفاده کنید.

استفاده از صافی بعد از رقیق کردن رنگ موجب یکدست شدن آن می شود. در هنگام استفاده از پیستوله برای رنگ آمیزی باید غلظت رنگ مقداری بیشتر باشد. برای استفاده از غلطک بهتر است رنگ رقیق باشد تا کار با آن راحت شود. بهتر است بعد از رقیق نمودن رنگ پلاستیک با آب مقداری صبر کنید تا رنگ آماده شود.

رنگ آمیزی با غلطک

رنگ آمیزی با غلطک

نکات مهم در رنگ آمیزی با رنگ پلاستیک

استفاده نمودن از رنگ تمام پلاستیک باعث می شود که کیفیت رنگ آمیزی شما بالاتر برود. توجه به درجه بندی روی قوطی رنگ باعث می شود رنگ خریداری شده با کیفیت باشد. یکی از مزایای رنگ پلاستیک بدون بو بودن آن است. این رنگ ها تا حدی در برابر آب مقاومند. در رنگ آمیزی با غلطک فواصل بین سقف و دیوار باید با قلمو رنگ آمیزی گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *