وبلاگ

حلال چسب قطره ای چیست؟

اگر با چسب قطره ای کار می کنید، حتما با مشکل ریختن چسب بر روی وسایل مختلف روبرو شده اید. جدا کردن آنها از پارچه و سطوح دیگر بسیار دشوار است. چسب‌های قطره ای یکی از سخت ترین انواع چسب‌ هستند زیرا به سرعت به سطحی که روی آن ریخته شده، جذب می شوند. به دلیل سختی بیش از اندازه چسب قطره ای، خلاص شدن از آن به راحتی ممکن نیست. پاک کردن چسب خشک شده از روی پوست و سطوح مختلف باید با استفاده از حلال مناسب انجام شود. برای پاک کردن لکه های چسب، باید بدانیم که حلال چسب قطره ای چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد.

حلال چسب قطره ای چیست و در چه مواردی استفاده می شود؟

پاک کننده چسب یکی از محصولاتی است که در ترکیب چسب به کار رفته است و به همین دلیل، برای رقیق کردن چسب هم استفاده می شود. حلال ها از مواد شیمیایی ساخته شده اند که در مدت زمان کم لکه های چسب را از سطوح مختلف پاک می کنند. با توجه به اینکه محصول اختصاصی به عنوان حلال برای چسب قطره ای عرضه نشده است، از حلال چسب ۱۲۳ استفاده می شود. چسب قطره ای دوام بسیار زیادی دارد و حلال قوی تری برای پاک کردن آن نیاز است.

بهترین حلال چسب قطره ای

انواع حلال برای چسب های مختلف در بازار موجود است‌. این محصولات توسط شرکت های مختلفی تولید و عرضه می شوند اما همه چسب ها دارای حلال نیستند. با حلال چسب ۱۲۳ به راحتی می توان از شر لکه های چسب قطره ای خلاص شد.

چسب ۱۲۳، چسب دو قلو و محصولات مشابه دیگر، دارای ترکیب های یکسانی هستند. این چسب ها به سرعت خشک می شوند و همین ویژگی کمی دردساز است. بعد از تماس چسب با پوست و وسایل مختلف باید آن را با سرعت پاک کرد.

پاک کردن چسب قطره ای

روش‌های مختلفی برای حذف چسب قطره ای از سطوح مختلف و حتی پوست وجود دارد. علاوه بر پاک کننده های خانگی، حلال های شیمیایی هم در بازار موجود است. برای اینکه به راحتی بتوان چسب های مختلف را پاک کرد، باید بدانیم که انواع حلال چسب چیست. هر کدام از آن ها از ترکیبات خاصی ساخته شده اند که چسب خشک شده را به راحتی حل می کنند.

 • این واقعیت که چسب قطره ای بسیار سفت است، به این معنی نیست که لکه ها هرگز پاک نخواهند شد.
 • مواد شیمیایی تحت عنوان حلال چسب برای پاک کردن آن ساخته شده اند و چسب قطره ای را به راحتی از بین می برند.
 • این محصولات در فروشگاه های تخصصی چسب موجود هستند و به راحتی می توان آن ها را تهیه کرد.
 •  استفاده از حلال کمک می کند تا چسب قطره ای از روی لباس، چوب و سایر سطوح با حداقل آسیب یا بدون آسیب بسیار راحت‌ پاک شود.
 • حلال چسب ۱۲۳ محصولی است که به صورت مشترک برای چسب قطره ای هم استفاده می شود.

چرا باید انتخاب روش پاک کردن چسب قطره ای مهم است؟

روش پاک کردن چسب قطره ای بسیار مهم است زیرا استفاده از محصول تمیزکننده اشتباه برای تمیز کردن می تواند موجب آسیب و خرابی شود. به عنوان مثال؛ میزهای آشپزخانه و حمام، هزینه زیادی برای تعویض دارند. با این حال، اگر مراحل سریع و آسانی اجرا شوند، می‌توان با خیال راحت و بدون آسیب رساندن به سطح، چسب را جدا کرد.

حلال چسب

حلال چسب

روش های مناسب پاک کردن چسب قطره ای

چسب قطره ای یک چسب مبتنی بر حلال است. زمانی که لکه های چسب هنوز مرطوب است یا سفت نشده است، چسب فوق العاده مرطوب را می توان با استفاده از استون (لاک پاک کن) تمیز کرد. در هر کدام از مراحل پاک کردن چسب از روی سطوح مختلف می توان از انواع کاردک یا وسایل تیز استفاده کرد. حلال چسب قطره ای قطعا بهترین و سریع ترین راهکار برای پاک کردن سطوح است.

 1.  اگر چسب از قبل سفت شده است، باید یخ را به مدت پنج دقیقه روی محل ریخته و نگه داشت تا چسب شکننده شود. اگر به چسب یخ زده فشار وارد شود، به راحتی می شکند. باقیمانده چسب قطره ای به راحتی و با استفاده از سرکه یا روغن طبیعی دیگری مانند روغن زیتون یا کره بادام زمینی پاک می شود.
 2.  برای سطوح سنگی می توان از استون یا تیغ برای برداشتن چسب بدون آسیب رساندن به صفحه پیشخوان استفاده کرد.
 3. اگر چسب فوق العاده هنوز مرطوب است، مقدار کمی استون را روی پارچه مالیده و به سرعت باید محل را پاک کرد. سپس؛ باید بلافاصله محل با یک پارچه صابون مرطوب تمیز شود.
 4. اگر چسب بسیار خشک است، با قرار دادن کیسه ای یخ روی چسب برای مدت طولانی تری، شکننده خواهد شد. پس از آن، با فشار دادن انگشت به صورت تکه تکه جدا می شود. باقیمانده های چسب با مقدار کمی استون برداشته می شوند.
حلال چسب قطره ای

حلال چسب قطره ای

حلال چسب قطره ای چگونه عمل می کند؟

توجه به نحوه پاک کردن چسب قطره ای از روی میز، لباس و یا حتی بدن، از آسیب های احتمالی جلوگیری می کند. برای خلاص شدن از شر لکه های چسب، کافی است که مقدار کمی از یک حلال چسب قطره ای را بر روی آن ریخت. پس از گذشت چند دقیقه، چسب شروع به نرم شدن و حل شدن خواهد کرد. سپس؛ به آرامی باقیمانده چسب را باید شسته و محل را با کمی آب و صابون تمیز شود.

این یک راه سریع و آسان برای از بین بردن چسب بدون آسیب رساندن به لباس است. به نظر می رسد که می توان با حلال، چسب قطره ای را از همه چیز جدا کرد. البته، مواد طبیعی زیادی هم به عنوان حلال مناسب برای چسب عمل می کنند اما ممکن است که به اندازه حلال تاثیرگذار نباشند.

حلال های خانگی چسب قطره ای

حلال های زیادی در خانه پیدا می شود که در حل کردن و از بین بردن چسب قطره ای بسیار موثر عمل می کنند. استون و الکل اصلی ترین حلال های خانگی هستند. این ترکیب ها بیشترین کاربرد را دارند و نتایج بسیار موثری خواهند داشت. این مواد را برای جدا کردن چسب از سطوح مختلفی که چسب بر روی آن ها خشک شده مثل پوست می توان استفاده کرد. برخی از مواد دیگری که می توان استفاده کرد، سرکه، آب لیمو یا حتی روغن های مناسب آشپزی هستند.

چسب قطره ای

چسب قطره ای

 • هنگامی که چسب قطره ای کاملا خشک شد، در واقع برداشتن آن بسیار آسان تر می شود.
 •  حلال چسب قطره ای بر روی چسب خیس عملکرد مناسبی خواهد داشت.
 •  چسب خیس چسبناک است و بیشتر از چسب خشک مشکل ساز می شود. به همین دلیل؛ بهتر است که بعد از خشک شدن آن ها را پاک کرد.
 • با توجه به شرایط؛ از بین بردن چسب قطره ای خشک شده می تواند به روش های مختلفی انجام شود.
 • برای پاک کردن چسب خشک شده از روی لباس یا پارچه، بهترین کار این است که آن را در فریزر قرار داد.

نتیجه

چسب قطره ای یکی از دردسرسازترین چسب ها است. اگر وسایل یا حتی پوست آغشته به چسب قطره ای شود، باید در اولین فرصت آن را پاک کرد. برای سریع تر شدن فرآیند پاکسازی باید بدانیم که حلال چسب قطره ای چیست. علاوه براین؛ باید از وسایلی مثل کاردک، دستمال و یا چاقو برای جدا کردن چسب استفاده کرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *