وبلاگ

چگونه زنگ زدگی رینگ موتور را از بین ببریم

چگونه زنگ زدگی رینگ موتور را از بین ببریم- چسب سنتر

پوشش زرد و متمایل به قرمز روی رینگ خودرو، یک پوشش زنگ زده است که می‌تواند باعث آسیب به آن شود. زنگ زدگی در اثر واکنش فلز با هوا و رطوبت اتفاق می‌افتد و روی هر نوع فلزی قابل مشاهده است. اینکه چگونه زنگ زدگی رینگ موتور را از بین ببریم؟ سوالی است که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید. چرا که رینگ موتور یکی از بخش‌های مهم در موتور سیکلت محسوب می‌شود و زیبایی آن تاثیر زیادی روی زیبایی موتور سیکلت خواهد داشت. در ادامه شما را با روش‌های از بین بردن زنگ زدگی رینگ موتور آشنا کنیم.

رفع زنگ زدگی رینگ موتور- چسب سنتر

رفع زنگ زدگی رینگ موتور- چسب سنتر

چگونه زنگ زدگی رینگ موتور را از بین ببریم؟

رینگ در واقع بخش مهمی از تایر موتور سیکلت است که از جنس فلز بوده و درخشش و جذابیت فوق العاده‌ای دارد. زنگ زدگی رینگ می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که از جمله آن‌ها می‌توان به بی کیفیت بودن رینگ و در تماس بودن آن با مواد آسیب زننده اشاره کرد. برای اینکه زنگ زدگی رینگ موتور را از بین ببرید، راه‌های مختلفی وجود دارد. به طور مثال می‌توانید از مواد شوینده قوی استفاده کنید یا از روش‌های خانگی زیر کمک بگیرید. بنابراین، در پاسخ به سوال شما در مورد اینکه چگونه زنگ زدگی رینگ موتور را از بین ببریم، باید به موارد زیر اشاره کنیم.

1. سرکه برای رفع زنگ زدگی رینگ

یکی از راحت‌ترین و ساده‌ترین اقداماتی که می‌توانید برای رفع زنگ زدگی رینگ موتور انجام دهید، استفاده از سرکه سفید است. سرکه سفید خاصیت اسیدی دارد و یک ماده بسیار قوی برای از بین بردن اکسید آهن است. این مایع کل زنگ زدگی را در خود حل می‌کند. می‌توانید یک ظرف مناسب با اندازه رینگ را پر از سرکه کنید و رینگ را داخل آن بگذارید. فلز زنگ زده باید یک روز کامل در سرکه قرار بگیرد تا زنگ زدگی آن برطرف شود. سپس با یک پارچه ضخیم روی سطح رینگ را پاک کرده و خشک نمایید.

2. نمک و آبلیمو برای برطرف کردن زنگ زدگی رینگ

لیمو ترش خاصیت اسیدی بسیار زیادی دارد و می‌تواند مانند سرکه برای از بین بردن زنگ زدگی رینگ موتور مورد استفاده قرار گیرد. می‌توانید یک ظرف بردارید و داخل آن را پر از آب لیمو و نمک کنید. حالا رینگ مورد نظر را داخل این مخلوط بگ ذارید و اجازه دهید چند ساعتی بماند. سپس سطح روی رینگ را با دستمال به صورت کامل پاک کنید.

3. سیب زمینی و نمک برای رفع زنگ زدگی رینگ

محصول خوراکی سیب زمینی می‌تواند برای رفع زنگ زدگی رینگ موتور مورد استفاده قرار گیرد. سیب زمینی حاوی اسید اگزالیک بوده و زنگ زدگی را در خود حل می‌کند. می‌توانید یک سیب زمینی را از وسط نصف کنید و روی زنگ زدگی فلز نمک بزنید. سپس با سیب زمینی روی سطح رینگ را بسابید تا کاملا از رنگ زنگ زدگی پاک شود. در نهایت می‌توانید رینگ را با آب بشویید و با حوله و پارچه خشک کنید.

4. جوش شیرین برای زنگ زدگی رینگ موتور

جوش شیرین یک ماده شگفت انگیز است که کاربردهای زیادی دارد. این ماده شگفت انگیز به دلیل خاصیت پاک کنندگی فوق العاده می‌تواند برای زنگ زدگی رینگ موتور عالی باشد. می‌توانید مقداری جوش شیرین را به همراه آب لیمو در کاسه بریزید و خوب هم بزنید تا مخلوط شود. سپس رینگ موتور را داخل ظرف بگذارید و اجازه دهید چند ساعتی بماند. پس از اینکه اکسید آهن از بین رفت، می‌توانید آن را با یک دستمال بسابید تا کل زنگ زدگی از بین برود.

5. نوشابه موثر روی زنگ زدگی رینگ موتور

از انواع نوشیدنی‌ها، نوشابه خاصیت تمیز کنندگی و حل شوندگی بسیار بالایی دارد. این نوع نوشیدنی به دلیل اینکه تاثیر زیادی روی از بین بردن لکه‌های روی رینگ دارد، به راحتی می‌تواند برای تمیز کردن رینگ موتور از زنگ زدگی نیز استفاده کنید. یک ظرف بزرگ بردارید. رینگ‌های موتور را داخل آن قرار دهید و نوشابه را روی آن‌ها بریزید. سپس با یک برس نرم یا اسفنج روی سطح رینگ موتور را تمیز کنید تا از شر زنگ زدگی خلاص شوید. در مرحله آخر می‌توانید رینگ را بشویید و خشک کنید.

بهترین روش پیشگیری از زنگ زدگی رینگ موتور

تا به اینجای مقاله سعی کردیم شما را با روش‌های از بین بردن زنگ زدگی رینگ موتور آشنا کنیم. اما بهترین راه برای رفع چنین مشکلی، پیشگیری است. بهتر است که برای جلوگیری از زنگ زدگی رینگ موتور از اسپری‌های ضد زنگ مخصوص استفاده کنید تا مقاومت رینگ‌ها را در برابر رطوبت و پاشش آب افزایش دهند. یکی از بهترین این محصولات، اسپری ضد زنگ زینک وینکل آلمان – اسپری گالوانیزه WINKEL ZINC SPRAY 400ml است. این نوع اسپری می‌تواند با داشتن درصد بالایی از روی به خوبی روی سطح رینگ موتور را پوشش دهد و باعث افزایش مقاومت آن در برابر رطوبت شود.

برای استفاده از این اسپری، ابتدا باید آن را به مدت 1 الی 2 دقیقه به خوبی تکان دهید و این عمل را تا جایی ادامه دهید که گلوله درون قوطی اسپری به صورت آزادانه حرکت کند. سطح روی رینگ باید کاملا تمیز باشد. اگر چربی، گریس و گرد و غباری روی سطح وجود دارد، آن را به راحتی از روی سطح جدا کنید. سپس اسپری را در فاصله 10 سانتی متری مقطع قرار دهید و به آرامی اسپری نمایید. در هر مرحله یک پوشش نازک با این اسپری روی سطح ایجاد کنید تا در نهایت یک لایه گالبوانیزه روی سطح ایجاد شود. پوشش این نوع اسپری روی رینگ خودرو بسیار زیاد است و حتی می‌توانید خطوط جوش را نیز با آن پوشش دهید.

اسپری ضد زنگ رینگ موتور را از کجا بخریم؟

در این مقاله به سوال شما در مورد اینکه چگونه زنگ زدگی رینگ موتور را از بین ببریم؟ ، پاسخ دادیم. ترمیم ترک فلز با چسب اپوکسی نیز امکان پذیر است و می‌توانید قبل از رفع زنگ زدگی فلز رینگ، آن را ترمیم کنید. در صورت نیاز به سفارش اسپری ضد زنگ رینگ موتور می‌توانید به سایت چسب سنتر مراجعه کنید. فروشگاه اینترنتی چسب سنتر، امکان خرید انواع چسب‌های تخصصی را برای شما فراهم کرده است. می‌توانید برای خرید چسب اپوکسی و اسپری ضد زنگ از سایت چسب سنتر، همین حالا اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *