وبلاگ

نحوه استفاده از چسب کاشی خمیری

چسب کاشی

افرادی که می خواهند نصب کاشی را انجام دهند بهتر است نحوه استفاده از چسب کاشی خمیری را بدانند. یکی از خواص مهم چسب کاشی خمیری خاصیت ارتجاعی مناسب آن بعد از نصب است. این چسب مناسب برای انواع سطوح می باشد. چسب خمیری پس از خشک شدن نسبت به آب نفوذ ناپذیر است و چسبندگی خود را حفظ می کند.

چسب کاشی خمیری

چسب کاشی خمیری

نسبت به روش های سنتی استفاده از چسب کاشی خمیری می تواند سرعت نصب را بیشتر نماید. کاشی هایی که با این روش می چسبند نسبت به گرما و سرما مقاومند. از چسب کاشی خمیری می توان برای نصب کاشی و سرامیک و همچنین سنگ های زینتی استفاده نمود. همچنین می توان سنگ و سرامیک را با استفاده از این چسب ترمیم نمود. استفاده از این چسب بر روی دیوار های پیش ساخته نیز امکان پذیر است.برای آموزش در خصوص نحوه استفاده از چسب کاشی خمیری می‌توانید به مقاله آموزش نصب کاشی با چسب مراجعه بفرمائید.

نحوه استفاده از چسب کاشی خمیری چگونه است؟

به منظور استفاده از چسب کاشی خمیری باید سطح مورد نظر عاری از هر گونه گرد و غبار و آلودگی باشد. اگر بر روی سطح چربی وجود داشته باشد باید قبل از نصب پاک شود. در صورتی که سطح مورد نظر خیلی صاف و صیقلی باشد باید بر روی آن شیار هایی ایجاد شود تا چسب بهتر عمل نماید. استفاده از یک عایق رطوبتی بین سطح و چسب می تواند به کارکرد بهتر چسب کمک نماید.

اگر میخواهید از چسب خمیری بر روی سطح گچی استفاده نمایید بهتر است یک روز قبل از انجام کار سطح را با پرایمر بپوشانید. با این کار سطح مورد نظر عایق رطوبتی می شود. نحوه استفاده از چسب کاشی خمیری بر روی سطحی که از قبل کاشی شده باشد بدین صورت است که باید سطح را با تیشه زخمی نمایید. پیش از مصرف چسب ابتدا کمی چسب خمیری را هم بزنید تا رزین آن کاملا مخلوط گردد.

به منظور صرفه جویی در مصرف چسب بهتر است از یک کاردک برای پهن کردن چسب بر روی سطح استفاده نمایید.اگر سطح مورد نظر شما با کاغذ دیواری پوشیده شده باشد باید ابتدا کاغذ را جدا نموده و پس از آن با مقداری پرایمر زیر سازی مناسب را انجام دهید. سپس با استفاده از یک کاردک چسب خمیری را با ضخامت حدود ۴ میلی‌متر بر روی دیوار پهن کنید. سپس کاشی را روی سطح دیوار بچسبانید. عموماً بعد از ۴۸ ساعت کاشی نصب شده توسط چسب خمیری به استحکام لازم می رسد. بعد از آن می توانید بندکشی نهایی را با انواع پودر بندکشی انجام دهید و دو روز پس از آن استفاده از آن سطح امکان پذیر می باشد.

شرایط نگهداری چسب خمیری

نحوه استفاده از چسب کاشی خمیری بدین صورت است که باید حدود ۶۰ درصد از پشت کاشی به چسب خمیری آغشته باشد. در هنگام استفاده از چسب کاشی خمیری بهتر است از دستکش و عینک استفاده نمایید. اگر این چسب با چشم شما تماس پیدا کرد به مدت ۱۵ دقیقه آن را با آب بشویید. در صورتی که چسب با پوست شما تماس پیدا کند باید سریعاً با آب شسته شود.

چسب های خمیری بسته بندی 1 کیلوگرمی، 5 کیلوگرمی و 12 کیلوگرمی در بازار موجود است. این چسب به هیچ وجه نباید در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرد. بعد از استفاده از آن درب چسب را به خوبی ببندید تا مانع از خشک شدن چسب شود. این چسب اگر در معرض هوا قرار گیرد قابل استفاده نیست. بهتر است از قرار دادن چسب در محیط مرطوب نیز بپرهیزید قیمت چسب کاشی خمیری مقرون به صرفه می باشد و شما به راحتی می توانید از آن در کارهای مختلف استفاده نمایید. فروشگاه تخصصی چسب سنتر عرضه کننده انواع چسب کاشی خمیری است شما میتوانید با مراجعه به سایت از خدمات ما بهره مند شوید.

 

4 دیدگاه در “نحوه استفاده از چسب کاشی خمیری

  1. ملکی گفت:

    سلام روزتون بخیر. آیا چسب کاشی خمیری که توی قوطی خشک شده میشه دوباره استفاده کرد؟

    1. اگر خشک شد به صورت کلوخه بسته و سنگ شده باشه خیر، در غیر این صورت با اضافه کردن لاتکس و کمی آب میتونید احیا کنید که این کار زیاد پیشنهاد نمیشه

  2. حسین نبئی گفت:

    نحوه استفاده از چسب کاشی خمیری دقیق هست؟ چه نکاتی داره که باید انجام بدم یا ندم؟

    1. چسب کاشی و سرامیک خمیری فقط برای دیوار، اونم دیوار های خشک پیشنهاد میشه و بهتر هست اگر روی دیوار گچی اجرا میشه قبلش از پرایمر استفاده بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *