وبلاگ

مراحل و نحوه نصب سرامیک کف با چسب

نصب سرامیک کف با چسب- چسب سنتر

سرامیک یکی از بهترین کفپوش‌هایی است که در اکثر ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگرچه سرامیک‌ها در اکثر مواقع مقاومت خوبی در برابر تنش و فشارهای وارده دارند، ولی نحوه نصب آن‌ها نیز می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. چسباندن سرامیک کف با چسب، با کمک متریال‌های مختلفی قابل انجام است. اما در حال حاضر بهترین روشی که می‌توان پیشنهاد کرد، نصب سرامیک کف با چسب است. چسب‌های سرامیک و کاشی به صورت اختصاصی برای چسباندن سرامیک‌ها در کف ساختمان‌ها استفاده می‌شوند. در این مقاله قصد داریم بیشتر در مورد نحوه نصب انواع سرامیک کف با چسب با شما صحبت کنیم.

 

آیا نصب سرامیک کف با چسب امکان پذیر است؟

در گذشته از ملات برای چسابندن سرامیک به کف زمین استفاده می‌شود. اما این ملات‌ها یا کیفیت قابلی قبولی نداشتند یا به مرور زمان و در اثر گرما و سرما دچار مشکل می‌شدند. از طرفی هزینه چسباندن سرامیک کف با ملات‌های سیمانی نسبت بالا بود. با وجود روش‌های مدرن برای نصب سرامیک کف، دیگر نیازی به استفاده از سایر روش‌های قدیمی برای چسباندن سرامیک نیست.

چسب‌های مخصوصی برای نصب سرامیک در بازار وجود دارند که می‌توانند بسته به ساختار سرامیک مورد استفاده قرار گیرند. نصب سرامیک کف با چسب، می‌تواند باعث افزایش استحکام سرامیک روی کف زمین شود و از آسیب دیدگی ساختار کفپوش در اثر تغییر دما نیز جلوگیری می‌کند. نصب سرامیک کف با چسب می‌تواند باعث تمیز کار شدن نصب کفپوش در ساختمان‌های مسکونی و تجاری باشد. به همین خاطر در حال حاضر در اکثر پروژه‌های ساختمانی که نیاز به نصب کفپوش است، از چسب استفاده می‌شود.

انواع چسب قابل استفاده برای نصب سرامیک

برای نصب سرامیک کف با چسب، در ابتدا لازم است که در این مورد تحقیقات لازم را انجام دهید و از چسب‌های باکیفیت موجود در بازار استفاده کنید. به طور کلی، چسب‌هایی که برای نصب سرامیک استفاده می‌شوند به دو دسته خمیری و پودری تقسیم بندی خواهند شد که هر کدام دارای ساختار متفاوتی‌اند. چسب خمیری به صورت آماده برای نصب سرامیک قابل استفاده است که توسط برندهای متنوعی تولید می‌شود. چسب کاشی و سرامیک خمیری پارسیکا Sp-2000، یکی از انواع چسب‌های آماده است که برای نصب سرامیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چسب‌های پودری کاشی و سرامیک همانطور که از نامشان مشخص است، به صورت پودری تولید شده‌اند و می‌توانند با ترکیب با آب، به شکل چسب‌های خمیری در بیایند. چسب‌های پودری معمولا با قیمت ارزان‌تری قابل خریداری‌اند و بیشتر برای نصب سرامیک کف در پروژه‌های بزرگ استفاده می‌شوند. چسب کاشی و سرامیک پرسلان حاوی پلیمر پارسیکا – خاکستری، یکی دیگر از بهترین چسب‌های کاشی و سرامیک پودری است که می‌توانید آن را از سایت چسب سنتر خریداری کنید.

مراحل نصب سرامیک کف با چسب- چسب سنتر

مراحل نصب سرامیک کف با چسب- چسب سنتر

نحوه نصب سرامیک کف با چسب

با توجه به مزایای نصب سرامیک کف با چسب، در حال حاضر در پروژه‌های ساختمانی مختلف از سیمان یا سایر مواد چسبنده برای نصب سرامیک استفاده نمی‌شود. البته کیفیت چسب‌های سرامیکی نیز تاثیر زیادی روی مقاومت سرامیک‌های نصب شده روی کف زمین دارد. فارغ از این موضوع نحوه نصب سرامیک کف با چسب روی زمین نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و توصیه می‌شود که حتما مطابق با مراحل زیر این کار را انجام دهید.

1) آماده سازی سطح

اگرچه سرامیک کف به راحتی می‌تواند روی سطوح مختلف قرار بگیرد و گیرایی خوبی نیز داشته باشد، اما هر گونه آلودگی ایجاد شده روی سطح نیز می‌تواند باعث عدم چسبندگی سرامیک کف روی کف زمین شود. از این رو باید هر گونه گرد و غبار و کثیفی از روی سطحی که قرار است سرامیک روی آن چسبانده شود، پاک شود. همچنین باید در این مرحله یک سری تراشیدگی‌هایی روی سطح ایجاد شوند تا گیرش چسب به سرامیک و کف زمین بهبود پیدا کند.

2) آماده سازی چسب کاشی و سرامیک

در مرحله دوم لازم است چسب کاشی و سرامیک برای نصب سرامیک کف با چسب آماده شوند. چسب‌های پودری باید با نسبت مشخص با آب مخلوط شوند تا امکان استفاده از آن‌ها وجود داشته باشد. ولی برای چسب‌های خمیری نیازی به انجام هیچ کاری نیست؛ چون آن‌ها در کارخانه به صورت آماده به مصرف تولید شده‌اند.

3) آغشته کردن سرامیک و زمین به چسب

در مرحله بعدی لازم است که چسب به زمین و پشت سرامیک برای افزایش حداکثر گیرش نهایی سرامیک به زمین، زده شود. برای این کار لازم است که ابتدا با کمک ماله روی سطح زمین چسب زده شود. سپس با همان ماله در پشت تک تک سرامیک‌ها چسب زده خواهد شد. باید یک سری شیارهایی روی سطح چسب ایجاد شود تا گیرش سرامیک به زمین بهبود پیدا کند. بنابراین، برای انجام این مرحله دقت کافی داشته باشید.

4) چسباندن سرامیک روی زمین

پس از اینکه مراحل آغشته کردن سطح زمین و سرامیک‌ها به چسب انجام شد، نوبت به چسباندن سرامیک روی زمین می‌رسد. معمولا افراد حرفه‌ای کمی صبر می‌کنند تا چسب سرامیک روی زمین و پشت سرامیک خشک شود و سپس مراحل چسباندن آن را انجام می‌دهند. برای این کار باید دقت کافی داشته باشید تا سرامیک‌ها در زاویه مناسب و در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا حداقل فاصله میان سرامیک‌های مختلف وجود داشته باشد.

5) گیرش نهایی سرامیک روی زمین

بسته به نوع چسب و ترکیباتی که در آن وجود دارد، ممکن است گیرش نهایی سرامیک روی زمین در مدت زمان بیشتر یا کمتری انجام شود. پیشنهاد می‌شود که حتما به توضیحات چسب دقت کنید و بر اساس زمان گیرش نهایی این چسب‌ها، آن‌ها را در محل نصب نمایید. تا زمانی که سرامیک‌ها به صورت ایمن روی زمین نصب تثبیت نشدند، از انجام سایر اقدامات خودداری کنید.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با نحوه نصب سرامیک کف با چسب آشنا کردیم. سرامیک‌های کف می‌توانند مقاومت بالایی در برابر شرایط مختلف داشته باشند، به خصوص اگر به صورت منظم و با حداکثر درز در یک محل نصب شوند. اگر قصد استفاده از چسب برای نصب سرامیک کف را دارید، می‌توانید از طریق مجموعه چسب سنتر و با شماره تماس 01342244635 اقدام به خرید این چسب‌ها کنید. کیفیت چسب‌های موجود در سایت چسب سنتر بسیار بالاست. به همین خاطر پروژه‌هایی که با این چسب‌ها اجرا می‌شوند، از هر نظر منحصر به فرد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *