وبلاگ

پاک کردن چسب یک دو سه

پاک کردن چسب 123

پاک کردن چسب یک دو سه با روشهای خاصی انجام می شود. چسب ۱۲۳ یکی از چسب هایی است که ممکن است در هنگام کار بر روی دست، لباس و یا وسایل دیگر ریزش کند. در این مقاله قصد داریم روش هایی برای پاک کردن چسب 123 را به شما آموزش دهیم. برای پاک کردن این چسب از سطوح مختلف بهتر است ابتدا با آب گرم و یک دستمال نمدار بر روی لکه بکشید. اگر چسب بر روی فلزاتی همچون آلومینیوم، آهن و یا فولاد ریخته شده باشد می توانید با یک دستمال آغشته به استون آن را پاک کنید. پدهای پاک کننده لاک ناخن و حلال چسب 123 نیز می تواند به شما در این امر کمک نماید. بعد از اینکه چسب کمی نرم شد می توانید با کمک یک جسم تیز مانند کاردک آن را از روی فلز بردارید.

چسب یک دو سه

نحوه پاک کردن چسب یک دو سه

پاک کردن چسب یک دو سه از سطوح مختلف

اگر چسب ۱۲۳ بر روی خودروی شما ریخته باشد اتدا باید محل چسب را با سشوار خانگی گرم کنید و مرحله به مرحله حلال چسب را روی کان اعمال کنید، هرچه لکه چسب قدیمی تر باشد، لایه برداری با فیلم نازکتری صورت می گیرد،به این صورت که حلال چسب را روی لکه ماشین اسپری می کنید و یا اگر به صورت قطره ای است، قطره قطره روی محل می ریزید، کمی صبر می کند و سپس با یک دستمال نخی شروع به ماساژ دادن مقطع می کنید، مجددا حلال چسب را روی چسب خشک شده زده و بصورت ممتد عمل ماساژ دادن را ادامه می دهید. می توانید برای راحتی کار از دستگاه و پد پولیش خودرو استفاده نمایید.

پاک کردن چسب یک دو سه از روی سطوح پلاستیکی با روش دیگری انجام میشود. بهتر است ابتدا دستورالعمل ها را روی نقطه ای از پلاستیک تست نموده و سپس در ناحیه وسیع تر استفاده نمایید. مراحل کار بدین صورت است که ابتدا روغن گیاهی را بر روی لکه چسب ریخته و با یک دستمال آن را ماساژ می دهیم تا زمانی که چسب کمی نرم شود. سپس با یک پارچه آن را تمیز می کنیم. روش دیگر برای پاک کردن چسب از روی پلاستیک استفاده از سرکه میباشد. خیس کردن لکه چسب با سرکه و استفاده از یک کارت پلاستیکی یا کاردک می تواند چسب را از سطوح پلاستیکی بزداید.

پاک کردن چسب 123 از روی لباس یا پارچه چگونه انجام می شود؟

پاک کردن چسب یک دو سه از روی لباس قدری متفاوت می باشد .برای پاک کردن این لکه ها باید با دقت زیاد چسب را بتراشیم. دقت کنید هنگام خراشیدن جذب از روی پارچه به بافت پارچه آسیب نرسد. سپس پارچه را چند ساعت در آب سرد خیس کنید و با استفاده از یک برس کوچک و یا مسواک چسب های باقی مانده را از روی لباس پاک نمایید. لباس را با یک شوینده ملایم بشویید. در صورتی که بعد از شستن پارچه با آب گرم لکه چسب باز هم باقی ماند بهتر است از یک پنبه آغشته به استون بر روی پارچه استفاده نمایید.

برای تمیز کردن چسب 123 از روی چرم و جیر باید ابتدا لکه را با یک وسیله تیز بتراشیم و سپس با استفاده از یک اسفنج که آغشته به آب و صابون باشد آن را تمیز نماییم. در صورتی که با این روش لکه تمیز نشد می توانید از پنبه آغشته به استون استفاده نمایید. دقت داشته باشید که بعضی از چرم ها در تماس با استون رنگ خود را از دست میدهند.
پاک کردن چسب ۱۲۳ از روی شیشه می تواند به کمک روغن یا استون انجام شود. همچنین می توانیم ظروف شیشه ای را یک شب در آب خیس نموده و سپس به راحتی چسب را از روی آن پاک نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *