وبلاگ

رفع شوره سنگ نمای ساختمان

واتر جت

شوره ساختمان یکی از اتفاقاتی است که می تواند پس از مدتی در سنگهای نمای ساختمان اتفاق بیفتد. یکی از دلایل مهم شوره سنگ نمای ساختمان این است که سنگ های نما بیشتر در معرض شرایط آب و هوایی گوناگون می باشند. برخی افراد تصور می کنند که شوره سنگ نمای ساختمان به دلیل کیفیت پایین مصالح ساختمانی است. اما دلایل مختلفی برای ایجاد شوره وجود دارد. در این بخش میخواهیم راهکارهایی را برای رفع شوره سنگ نمای ساختمان در اختیار شما قرار دهیم.

شوره زدایی با آب

شوره زدایی با آب

راه های رفع شوره سنگ نمای ساختمان

روش های متفاوتی برای شور زدایی از مصالح مختلف ساختمانی وجود دارد. بسته به نوع مصالحی که از آن در ساختمان استفاده کرده ایم روشهای شوره زدایی متفاوت اند. مثلاً رفع شوره از روی آجر نما با زدودن شوره از سنگ تفاوت دارد. برای رفع شوره از روی آجر معمولاً از یک محلول به نام محلول ضد شوره آجر کمک می گیرند و با اسپری کردن آن بر روی نما و ساییدن آن با ابزارهای خاص شوره را برطرف میکنند. از این محلول می توان بر روی مصالح دیگری مانند سنگ های تراورتن استفاده کرد.

از بین بردن شوره نما

از بین بردن شوره نما

روش کار در این سنگها نیز مانند شوره زدایی از روی آجر است همچنین می‌تون از مواد شوینده یا موادی که با نام ماده نانو که به همین منظور  تولید می شود استفاده نمود. در برخی موارد برای رفع شوره با استفاده از یک دستگاه خاص لایه رویی سنگ را می تراشند تا صاف و صیقلی گردد. با این روش شوره هایی که بر روی سطح یا نزدیکی سطح به وجود آمده اند برطرف می گردند.

روش دیگر برای رفع شوره سنگ نمای ساختمان استفاده از دستگاهی به نام واترجت میباشد. در این روش آب با فشار زیاد و همراه با ذرات ماسه به سطح سنگ پاشیده می شود و آلودگی ها و شوره های آن را از بین میبرد. البته باید این نکته را در نظر داشت که استفاده ازآب ممکن است باعث ایجاد شوره های بیشتر در مدت زمان کمی  گردد.

فواید شوره زدایی

شوره زدایی از سنگ نمای ساختمان می تواند آن را پاکسازی کرده و زیبایی را به سنگها بازگرداند. با این روش از عمر سنگ بیشتر شده و سطح آن صیقلی می گردد .با این کار هم چنین باکتری ها و قارچ هایی که بر روی سطح سنگ وجود دارند از بین میروند و سنگ های نما بسیار نرم می شوند.

شوره زدایی با استفاده از تکنولوژی نانو

بهترین روش برای رفع شوره سنگ نمای ساختمان استفاده از تکنولوژی نانو می باشد. با این روش می توان شوره سنگ را به راحتی از بین برد .مواد نانو بر پایه های اکریلیک یا سایلوکسان بوده و طرز استفاده از آن بسیار آسان است. از این مواد می توان برای رفع نمودن شور از آجر و موزاییک نیز استفاده نمود.  استفاده از این روش باعث می شود از شوره زدن مجدد سنگ نما جلوگیری گردد. این مواد را می توان با استفاده از اسپری یا قلم مو بر روی سنگ نما به کار برد.

رفع شوره از نما

رفع شوره از نما

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *