وبلاگ

5 روش برای کندن چسب شیشه پنجره

کندن چسب شیشه پنجره- چسب سنتر

با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساختمان سازی دیگر پنجره‌های قدیمی کاربرد زیادی در ساختمان سازی ندارند و بیشتر از پنجره‌های دوجداره و upvc برای طراحی و ساخت ساختمان استفاده می‌شود. اگرچه این پنجره‌ها مزایای زیادی را به همراه دارند، اما یکی از معایب آن‌ها برچسبی است که روی این پروفیل‌های شیشه‌های دوجداره قرار می‌گیرند و امکان جدا کردن آن‌ها به سادگی که فکر می‌کنید وجود ندارد. با این حال کندن چسب شیشه پنجره آنقدر حائز اهمیت بوده که پیشنهاد می‌کنیم حتما با کمک متریال‌های مناسب این کار را در اسرع وقت انجام دهید. در ادامه مقاله قصد داریم شما را با نحوه کندن چسب شیشه روی پنجره‌های جدید آشنا کنیم.

نحوه کندن چسب شیشه پنجره- چسب سنتر

نحوه کندن چسب شیشه پنجره- چسب سنتر

چسب روی شیشه پنجره چیست؟

شیشه‌های جدید دوجداره که معمولا با پروفیل UPVC تولید می‌شوند، یکی از پرفروش‌ترین شیشه‌های موجود در بازار شناخته می‌شوند. این شیشه‌ها سر و صدای کمتری از محیط را وارد فضای داخلی منزل می‌کنند و از این نظر بسیار پرکاربرد هستند و در کلان شهرهای بزرگ و پر سر و صدا از آلودگی صوتی در داخل فضای خانه جلوگیری می‌کنند.
شیشه‌های دوجداره با یک نوع چسب که دربردارنده اطلاعات پنجره همچون ابعاد، جنس پنجره و عوامل این چنینی است، تولید می‌شوند. این برچسب‌ها روی پروفیل‌های شیشه پنجره قرار می‌گیرند و سپس به مشتری تحویل داده خواهند شد. برخی از مشتریان تصور می‌کنند که نیازی به کندن چسب شیشه پنجره ندارند و باید با همین برچسب‌ها از این شیشه‌ها استفاده کنند. این در حالی است که چسب‌های روی شیشه زیبایی آن‌ها را کاهش می‌دهند. به همین خاطر باید در زمان مناسب اقدام به کندن آن‌ها کنید.

چرا باید چسب روی شیشه پنجره را بکنیم؟

چسب‌های روی شیشه پنجره از جنس متریال‌های خاصی هستند که در اثر قرار گرفتن در معرض هوا به مرور زمان تخریب می‌شوند. این موضوع باعث شده تا برخی از افراد تصور کنند که نیازی به کندن چسب شیشه پنجره نیست، چون این چسب‌ها به مرور زمان تجزیه می‌شوند. ولی این یک باور اشتباه است. چون اگر برچسب‌های روی شیشه پنجره را نکنید و خودشان تجزیه شوند، به مرور زمان روی پروفیل‌ها را پر از لکه‌های سیاه می‌کنند و زیبایی شیشه‌های پنجره‌های دوجداره را کاهش می‌دهند.

بنابراین باید قبل از اینکه این چسب‌ها به طور کامل تجزیه شوند، آن‌ها را از روی پنجره‌ها بکنید. بهترین زمان برای کندن چسب شیشه پنجره 45 روز پس از نصب پنجره‌ها است. توجه داشته باشید که اگر هنوز مراحل ساختمان سازی به اتمام نرسیده‌اند، این چسب‌ها را از روی شیشه‌ها نکنید. چون در غیر این صورت ممکن است به پروفیل‌های پنجره شما آسیب وارد شود.

کندن چسب شیشه روی پنجره- فروشگاه چسب چسب سنتر

کندن چسب شیشه روی پنجره- فروشگاه چسب چسب سنتر

نحوه کندن چسب شیشه پنجره

برای کندن چسب شیشه پنجره بهتر است که از حلال‌های مناسب استفاده کنید تا در ابتدا چسب از روی پنجره شل شود و سپس آن را بکنید. در غیر این صورت ممکن است جای چسب روی پنجره بماند و مجبور شوید دردسر زیادی بکشید تا مشکل را برطرف کنید. برای کندن چسب از روی شیشه پنجره می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید.

1. استفاده از بنزین سوپر

اگر می‌خواهید خیلی راحت چسب شیشه از روی پنجره جدا شود، کافیست که از بنزین سوپر استفاده کنید. دقت داشته باشید که فقط بنزین سوپر باید بدین منظور استفاده شود و سایر بنزین‌ها می‌توانند باعث سیاه شدن پروفیل پنجره شوند. برای این کار یک پارچه را به مقداری بنزین سوپر آغشته کرده و به آرامی روی برچسب زده شده روی پروفیل بکشید. حالا چسب شل می‌شود و می‌توانید به آرامی آن را از روی پروفیل بکنید. در نهایت می‌توانید آن ناحیه را با مقداری آب پاک کنید تا بوی بنزین از بین برود.

2. استفاده از شیشه پاک کن و کاردک

در صورتی که چسب به راحتی با دست کنده نشد، بهتر است که از روش‌های دیگری برای کندن چسب شیشه پنجره کمک بگیرید. یکی از بهترین این روش‌ها، استفاده از شیشه پاک کن است. می‌توانید مقداری شیشه پاک کن را روی سطح اسپری کنید. سپس به آرامی چسب را با کمک کاردک لیسه‌ای از روی سطح پاک کنید.

3. استفاده از آب و صابون

برای کندن چسب شیشه پنجره می‌توانید از آب و صابون نیز استفاده کنید. معمولا صابون به دلیل خاصیت قلیایی خودش می‌تواند نقش مهمی در کندن چسب از روی پروفیل داشته باشد. کافیست که یک ظرف کوچک را از آب گرم پر کنید. سپس دو قاشق پودر صابون را در ظرف بریزید و آن را حل کنید. سپس یک پنبه را درون محلول بزنید و روی برچسب بکشید. حال می‌توانید با یک لیسه یا با دست برچسب‌های باقی مانده را از روی سطح پاک کنید.

4. استفاده از سشوار

برای کندن چسب شیشه پنجره می‌توانید از سشوار کمک بگیرید. سشوار چسب را گرم می‌کند و به راحتی امکان کندن چسب را فراهم خواهد کرد. برای این کار حرارت سشوار را در بالای چسب بگیرید و به آرامی تا پایین بکشید تا باد گرم سشوار هر نقطه از چسب را گرم کند. سپس دوباره از پایین‌ترین نقطه چسب سشوار بگیرید و برچسب را از روی پروفیل بکنید. همانطور که چسب در حال کندن است، حرارت سشوار را نیز به سمت بالا هدایت کنید تا به راحتی چسب از روی پروفیل پنجره جدا شود.

5. استفاده از سرکه

سرکه یکی از ترکیبات اسیدی است که می‌تواند تاثیر زیادی روی رفع جای چسب‌های مختلف داشته باشد. از این رو می‌توانید برای کندن چسب شیشه پنجره نیز از سرکه استفاده کنید. برای این منظور روی یک پنبه سرکه بزنید و آن را روی سطح پروفیل بکشید. سرکه به مرور زمان باعث شل شدن چسب روی شیشه پنجره می‌شود و می‌توانید به آرامی چسب را از روی پروفیل جدا کنید.

خرید انواع حلال و چسب از سایت چسب سنتر

هدف از ارائه این مقاله توضیح در مورد بهترین روش کندن چسب شیشه پنجره بود. با توجه به توضیحات داده شده می‌توانید این کار را بدون نیاز به صرف زمان زیاد انجام دهید. فقط کافیست که از حلال‌های مناسب برای نرم کردن چسب استفاده کنید. برای سایر چسب‌ها نیز باید به همین طریق پیش بروید. به طور مثال برای کندن چسب 123 از روی سطوح نیاز به حلال این چسب به نام حلال چسب 123 میتراپل mitreapel AT100 دارید. شما می‌توانید برای خرید انواع چسب از طریق سایت چسب سنتر که وارد کننده انحصاری چسب‌های مختلف اعم از چسب اپوکسی، چسب ساختمانی، چسب پلی اورتان و… است اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *