وبلاگ

ترمیم سنگ کف پارکینگ با استفاده از چسب های اپوکسی

ترمیم سنگ کف پارکینگ

سنگ کف پارکینگ یکی از سنگ هایی است که در معرض آلودگی و تخریب زیادی قرار دارد. از همین جهت گاهی اوقات ترمیم سنگ کف پارکینگ یک امر بسیار سخت و تخصصی به نظر می رسد.

البته که اگر قصد کفسابی داشته باشید باید از متخصص آن کمک بگیرید ولی امروز در این مقاله روشی بجز کفسابی را به شما آموزش می دهیم که در صورت نیاز بتوانید خودتان از پس ترمیم این نوع سنگ ها برآیید.

چرا باید سنگ کف پارکینگ را ترمیم کرد؟

چرا باید سنگ کف پارکینگ را ترمیم کرد؟

سنگ کف پارکینگ به دلیل اینکه به طور مستقیم در معرض آلودگی های ناشی از خودرو است، بسیار زودتر از سایر قسمت های خانه دچار فرسودگی می شود. گاهی اوقات نیز به دلیل افتادن اشیا سنگین روی آن، رفت و آمد زیاد ماشین یا مواردی از این قبیل سنگ ها دچار شکستگی و یا ترک خوردگی می شوند.

سنگ ماده ای بسیار سخت، زیبا، اما شکننده است که می تواند با ضربه ناگهانی بشکند یا ترک بخورد. اگر این سنگ از جنس سنگ هایی باشد که قیمت بالایی دارند; برای صاحب خانه امری ناراحت کننده است.

احتمالا شما نیز با این موارد آشنا هستید و برای رفع آن به سراغ این مقاله آمده اید.

در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه با استفاده از چسب سنگ اپوکسی این مشکلات را رفع و سنگ خود را مثل روز اول براق و یکدست کنید! اما قبل از شروع بهتر است با چسب سنگ نیز آشنایی مختصری پیدا کنید.

چسب سنگ چیست؟

همانطور که گفتیم سنگ یک ماده سخت اما شکننده است و از قدیم تا به امروز در ساختمان سازی و معماری کاربرد و محبوبیت زیادی داشته است. برای نصب سنگ می توان از روش های مختلفی مانند ملات، اسکوپ، چسب و … استفاده کرد.

چیزی که امروزه بسیار رایج شده استفاده از چسب سنگ به جای روش های قدیمی است. زیرا در گذشته برای چسباندن سنگ ها به سطوح دیگر باید از ملات سیمان که روشی پردردسر و بی کیفیت است استفاده می کردند اما در حال حاضر چسب سنگ جایگزینی بسیار مناسب برای این کار به حساب می آید.

این چسب ها برای چسباندن اجسام سنگی به غیر سنگی یا برعکس بسیار مناسب و بادوام هستند.

برندهای مختلفی در بازار چسب های سنگ با مقدار و فرمول های مختلفی را عرضه می کنند که باتوجه به بودجه شخص و کاربردی که دارد باید بهترین چسب را انتخاب و استفاده کند.

چسب های اپوکسی یکی از انواع چسب سنگ است که نسبت به بقیه چسب ها از محبوبیت بیشتری برخوردار است. این چسب بسیار بادوام و باکیفیت بوده و تقریبا تحمل هرگونه دما، فشار و تغییرات محیطی و رطوبتی را دارد.

در فروشگاه چسب سنتر انواع مختلفی از چسب های اپوکسی نیز موجود می باشد که یکی از معروفترین آنها چسب اپوکسی دو جزئی پارابین است.

اما در حال حاضر موردی که با آن روبرو هستیم، چسباندن سنگ نمی باشد بلکه ترمیم سنگ های آسیب دیده کف پارکینگ می باشد. هدف ما از معرفی چسب سنگ و چسب اپوکسی نیز رسیدن به همین موضوع بود: چگونگی تعمیر سنگ های آسیب دیده کف پارکینگ با چسب سنگ!

برای اینکار باید با چسب هایی که به طور تخصصی به هدف ترمیم سنگ تولید شده اند آشنا شویم و بدانیم هریک در چه صورتی و برای چه نوع سنگی مناسب هستند پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

نکات مهم در ترمیم سنگ کف پارکینگ

نکات مهم در ترمیم سنگ کف پارکینگ

قبل از تعمیر سنگ شکسته باید به نکات زیر دقت کنید:

 • یافتن علت تخریب سازه های بتنی مانند اسید خوردگی، برخورد اجسام سنگین، واکنش قلیایی و با مشکلات زیرساختی،
 • بررسی زیرسازی آن قسمت،
 • اصلاح و ترمیم نشست ساختمان،
 •  تمیز کردن محل مورد نظر از هر گونه آلودگی، چربی، زنگ زدگی و ….
 • استفاده از روش مناسب برای تعمیر سنگ: چسب سنگ اپوکسی.

طبق این مراحل باید ابتدا علت آسیب دیدن سنگ و سپس روش مناسب ترمیم آن را پیدا کنید و با خیال راحت و بدون استفاده از ابزار خاصی، آن را به طور دائمی تعمیر کنید.

البته به خاطر داشته باشید که اگر آسیب سنگ بسیار زیاد بود و قابل ترمیم نبود بهتر است آن را تعویض کنید.

ترمیم سنگ با چسب مناسب!

موردی که در ترمیم سنگ با چسب سنگ اهمیت دارد، انتخاب چسب مناسب براساس نوع سنگ می باشد. مثلا اگر سنگ شما مرمر باشد، به دلیل آنکه شفاف بوده و نور از آن عبور میکند باید از رزین اپوکسی که آن هم شفاف است استفاده کنید.

یا اگر سنگ گرانیت دارید باید از چسب سنگ های بادوام و باکیفیت تری استفاده کنید تا در اثر ضربه های احتمالی دوباره آسیب نبیند.

در این قسمت ما انواع چسب سنگی که با استفاده از آنها می توانید سنگ های کف پارکینگ را تعمیر کنید برای شما لیست کرده ایم:

 • چسب سنگ جلاسنج

این چسب برپایه پلی استر و دو جزئی است و برای اتصالات موقتی، فعالیت های داخلی ساختمان ها و ایجاد بتونه های ضد آب کاربرد دارد. همچنین این چسب برای ترمیم سنگ های شکسته به کار می رود.

 • چسب سنگ مگاتایت

این چسب برای چسباندن سطوح پلاستیکی و سنگی مناسب است و پس از خشک شدن، در برابر نور خورشید، رطوبت و آب مقاومت بالایی دارد.

 • چسب سنگ راگا

چسب راگا چسبی دو جزئی برپایه پلی استر است که برای چسباندن سنگ های طبیعی و مصنوعی بسیار مناسب بوده و کیفیت بالایی دارد.

 • چسب سنگ مگاپوکسی
چسب اپوکسی 69 شفاف مگاپوکسی MEGAPOXY 69 21kg

چسب اپوکسی 69 شفاف مگاپوکسی MEGAPOXY 69 21kg

این چسب مانند ژل شفافی است که قدرت چسبندگی بسیار بالایی دارد و برای چسباندن و ترمیم سنگ های مرمر و گرانیت مورد استفاده قرار می گیرد.

 • چسب سنگ اپوکسی

یکی از بهترین چسب های اپوکسی دو جزئی موجود در بازار که برای انواع فعالیت های ساختمانی مناسب است. همچنین برای ترمیم و چسباندن سنگ هایی که تخلخل بسیار ناجیزی دارند نیز گزینه خوبی به حساب می آید.

 • رزین اپوکسی

هرکدام از این چسب ها با توجه به نیازی که شما دارید مورد استفاده قرار می گیرند.

تعمیر سنگ کف پارکینگ با چسب اپوکسی

رعایت نکات زیر به سریع تر و ایمن تر انجام شدن فرآیند ترمیم سنگ کمک زیادی می کند:

 • ابتدا محیطی را انتخاب کنید که دارای تهویه مناسب باشد زیرا برخی از چسب ها بخار و گاز سمی تولید می کنند.
 • سپس دو سطحی که قرار است بهم بچسبند را با سنباده خوب سنباده بزنید.
 • چسبی که قرار است استفاده کنید را طبق راهنمای آن آماده کنید و اگر از چسب اپوکسی استفاده می کنید مقداری مشخص از ر دو جز را باهم ترکیب کنید و مقداری از چسب را روی دو سطحی که قرار است به هم بچسبند بریزید.
 • حالا با وارد کردن فشار ثابتی به سنگ، به خشک شدن آن کمک کنید.
 • گاهی اوقات می توانید قبل از استفاده از چسب، آن را با رنگ دلخواه خود ترکیب کنید تا نتیجه کار تمیزتر باشد.
 • پس از اینکه چسب خشک شد، می توانید با استفاده از رنگ سنگ یا واکس سنگ، صیقلی بودن سنگ را احیا کنید.

کلام آخر

استفاده از چسب سنگ برای ترمیم سنگ های ساختمانی، نیاز به تخصص خاصی ندارد و می توانید با استفاده از راهنمای چسب و بادقت کافی خودتان نیز این کار را انجام دهید.

برای تهیه انواع چسب سنگ های اپوکسی یا چسب کاشی، می توانید از طریق فروشگاه چسب سنتر اقدام کنید. همچنین اگر برای خرید چسب نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

2 دیدگاه در “ترمیم سنگ کف پارکینگ با استفاده از چسب های اپوکسی

 1. تبایی گفت:

  ترمیم سنگ کف پارکینگ با چسب های جلاسنج احتمالش هست؟مقاوم میشه

  1. این چسب برپایه پلی استر هست و مقاومت بالایی نداره، شما باید از چسب های اپوکسی برای چنین کاری استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *