وبلاگ

استفاده از چسب دو طرفه

چسب دو طرفه در صنایع

استفاده از چسب دو طرفه تقریبا آسان است. چسب دو طرفه از نوع صنعتی برای چسباندن قطعات ماشین و همچنین لوازم برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قدرت این چسب بسیار بالا بوده و در برابر رطوبت، دمای بالا و همچنین اشعه ماورای بنفش مقاوم است. این چسب ها حتی می‌توانند در برابر مواد شیمیایی استحکام خوبی داشته باشند.

کاربردهای چسب دو طرفه

چسب های دو طرفه کاربردهای مختلفی در صنعت و موارد خانگی دارند. چسب  دو طرفه به صورت دو رو تولید می‌شود .در تزیینات منزل، صنایع خودروسازی و صنعت چرم می‌توان از این چسب ها استفاده نمود. از آنجایی که انواع مختلفی از چسب های دوطرفه وجود دارد بهتر است کاربردهای آن‌ها را دانسته و نوع مناسب را انتخاب نمایید. چسب های دوطرفه صنعتی استحکام بسیار بالایی دارند و بهتر است به طرز مناسب از آنها استفاده شود. زیرا ممکن است بعد از استفاده سطوح از هم جدا نشوند.

بهتر است چسب دوطرفه را به گونه‌ای بچسبانید که از چروک شدن آن جلوگیری شود. قبل از استفاده حتما سطح مورد نظر را تمیز کنید زیرا چرب بودن سطح منجر به خراب شدن چسب و بلند شدن آن از روی سطوح می‌شود. مرطوب بودن سطح مورد نظر نیز می‌تواند خاصیت چسبندگی چسب دو طرفه را کم کند. استفاده از چسب دو طرفه بر روی سطوح زبر ممکن است مشکل باشد اگر نکات احتیاطی را به خوبی رعایت کنید باد کردن کاغذ چسب و هوا کشیدن آن به حداقل می‌رسد و چسب به خوبی بر روی سطح قرار می‌گیرد.

روش استفاده از چسب دو طرفه

به طور کلی در استفاده از چسب دو طرفه باید ابتدا زمینه سازی مناسب برای نصب چسب انجام شود و سپس چسب کاری به روش صحیح صورت گیرد. بعد از آن از سطح چسب کاری شده به نحوی مراقبت شود تا دوام آن بیشتر شود. دو روش برای استفاده از چسب دوطرفه وجود دارد که اولی با استفاده از دست و دومی با غلطک انجام می‌شود. در هر روش باید نکات اساسی را رعایت کرده تا بتوانیم بهتر از چسب دوطرفه استفاده کنیم.

  1. هنگام باز کردن و تنظیم چسب آن را روی سطح کار فشار ندهید فشار دادن چسب باعث چروک شدن آن می‌شود.
  2. نگه داشتن چسب به حالت موازی باعث می‌شود کناره‌های چسب به طور کامل بر روی سطح کار قرار نگیرند.
  3. فشار بیش از حد با استفاده از غلطک یا دست برای کار با این چسب مناسب نمی‌باشد.
  4. سعی کنید اجسام نوک تیز بر روی چسب قرار نگیرد زیرا باعث زخمی کردن آن می‌شوند.

کمک به دوام بهتر چسب دو طرفه

بهتر است بعد از استفاده از چسب دو طرفه وسیله مورد نظر در معرض نور خورشید قرار نگیرد. همچنین گرمای بیش از حد می‌تواند برای چسب شما مشکل ساز شود. محیط‌های خیلی سرد نیز ممکن است به چسب آسیب بزند. بعد از استفاده از چسب دو طرفه قسمت‌های اضافه‌ی چسب را با یک تیغ برش دهید. بسته‌بندی جسم چسب کاری شده می‌تواند به دوام چسب کمک کند.

چسب های دوطرفه در انواع شفاف، سلولزی، شیشه‌ای و ژله ای در بازار موجود هستند که بسته به نیاز خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. برای جدا کردن چسب‌های دوطرفه می‌توانید از گرما، استون یا سرکه استفاده کنید. قیمت چسب دو طرفه نسبت به مارک و نوع آن متفاوت است اما نسبتاً به صرفه است. قبل از خرید، قابلیت‌های چسب مورد نظر را مد نظر قرار داده و سپس خرید خود را انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *