وبلاگ

استفاده از چسب چوب برای کاغذ دیواری

ترکیب چسب برای کاغذ دیواری

در این بخش می‌خواهیم در باره این موضوع صحبت کنیم که آیا استفاده از چسب چوب برای کاغذ دیواری مناسب است یا خیر؟ به طور کلی چسب‌های مختلفی برای نصب کاغذ دیواری استفاده می‌شود. از میان آن‌ها می‌توان به چسب کاغذ دیواری، چسب چوب، پرایمر و غیره اشاره نمود. انتخاب چسب مناسب یکی از بخش‌های مهم نصب کاغذ دیواری است.

استفاده از چسب مناسب در نصب کاغذ دیواری

چسب مناسب باعث می‌شود دوام کاغذ دیواری بر روی دیوار افزایش یابد. غلظت چسب و مقدار آن نیز دارای اهمیت است. برای هر نوع کاغذ دیواری باید از چسب مناسب استفاده شود. غلظت‌های متفاوت برای کاغذ دیواری هایی با ضخامت متفاوت مناسب است .چسب کاغذ دیواری را با استفاده از یک قلمو یا غلطک بر روی دیوار می‌کشند و سپس کاغذ دیواری روی آن نصب می‌کنند. چسب باید به طور یکنواخت بر روی دیوار پخش شود. نصب کاغذ دیواری کاری تخصصی است که باید توسط افراد خاصی انجام شود.

اگر بعد از استفاده از چسب مقداری از آن از گوشه و کنار کاغذدیواری بیرون زده باشد می توانید با استفاده از یک پارچه نمدار آن را تمیز نمایید. چسب های مخصوص کاغذ دیواری به سرعت خشک می‌شوند و نگرانی بابت خشک شدن آن‌ها وجود ندارد. برای استفاده از چسب چوب در نصب کاغذ دیواری لازم است چسب چوب را با کمی آب و چسب مخصوص ترکیب نمایید و سپس بر روی دیوار استفاده کنید. توجه داشته باشید که مخلوط کردن چسب مخصوص کاغذ دیواری با چسب چوب در مقایسه با استفاده از چسب کاغذ دیواری به تنهایی باعث می‌شود کاغذ دیرتر به دیوار بچسبد.

چسب کاغذ دیواری

چسب کاغذ دیواری

استفاده از چسب چوب برای کاغذ دیواری همراه با چسب مخصوص

در استفاده از چسب کاغذ دیواری به تنهایی، باید دقت داشته باشیم که همه دیوار به طور کامل و یکنواخت به چسب آغشته شود. اگر قسمتی از دیوار خشک باقی بماند کاغذ دیواری نصب شده از آن جدا می‌شود و باید آن را مجددا نصب نماییم. برای جلوگیری از این مشکل و از بین بردن خشکی دیوارهایی که گچی هستند نصابان مقداری از چسب چوب را به چسب کاغذ دیواری اضافه می‌کنند. سپس کاغذ دیواری را بر روی آن می‌چسبانند. مشکلی که در این روش وجود دارد این است که در دیوار های تیره، سفیدی چسب چوب از روی کاغذ ها مشخص است. یعنی سایه‌ای از آن روی دیوار باقی می‌ماند. بهتر است برای این‌که دیوار به طور کامل به چسب آغشته شود محلول را دوبار به دیوار بزنید و سپس کاغذ دیواری را بر روی آن بچسبانید.

چسب مناسب کاغذ دیواری

چسب مناسب کاغذ دیواری

به طور کلی روش‌های مختلفی برای چسباندن کاغذ دیواری وجود دارد که هر کس بنا بر تجربه خود روش خاصی را انتخاب می‌کند. چسبی که در زیر کاغذ دیواری استفاده می‌شود نباید خیلی ضخیم یا خیلی نازک باشد. چسب‌های  نازک کاهش چسبندگی را به دنبال دارد. همچنین چسب‌های ضخیم باعث می‌شود توده‌هایی در زیر کاغذ دیواری ایجاد شود که ظاهر آن را زشت می‌کند. بهتر است با استفاده از دستورالعمل روی چسب زمان مناسب برای نصب کاغذ دیواری را رعایت نمایید زیرا اگر زمان بین چسب زدن و چسباندن کاغذ طولانی شود چسب خشک می‌شود و دیگر استفاده از آن امکان‌پذیر نیست.
امروز چسب‌هایی در بازار وجود دارد که غلظت مناسبی دارند و زمانی که با آب ترکیب می‌شوند برای نصب کاغذ دیواری مناسب هستند. در بعضی از این چسب‌ها نیاز به مخلوط کردن با چسب چوب یا مواد دیگر برای بالا بردن چسبندگی و غلظت وجود ندارد.

40 دیدگاه در “استفاده از چسب چوب برای کاغذ دیواری

 1. بهزاد رئیسی گفت:

  سلام.
  استاد درصد مخلوط کردن پودر چسب کاغذ دیواری بااب
  جقدره..ممنون

  1. سلام، میزان اختلاط هیر کارخانه با هم فرق داره بر فرض مثال، چسب کاغذ دیواری گلدآیستر ، هر 100 گرم با 12 لیتر آب ترکیب میشه.

 2. سنا میرزایی گفت:

  سلام وقت بخیر یه قسمت از دیوار پس وی سی هست جطور ماغذ دیواری رو بهشبجسبونیم
  جسبوندبم بلند شده اون قسمت

  1. چسب کاغذ دیواری به این شکل نمیچسبه به سطح بعتر هست سطح رو سنباده کاری کنید تا چسب با سطح کارتون درگیر بشه

 3. امید گفت:

  سلام. کاغذ دیواری که لبه هاش بلند شده رو چطور بچسبونیم؟

  1. میتونید مقدار کمی چسب کاغذ دیواری تهیه کنید و شروع به ترمیم کنید و یا اگر در دسترس نیست از چسب چوب یا موارد مشابه هم میتونید استفاده کنید، اگر میزانه این لبه های برگشتی خیلی زیاد هست، خبر از این میدن که کم کم به فکر ایجاد پوشش جدید باشید.

  2. AlirezzA گفت:

   با چسب چوب بهترین راهه

   1. ممنون از نظرتون، بهترین راه که نیست، ولی راحت ترین میشه گفت

 4. مبین طلایی گفت:

  میشه آموزش نحوه چسباندن کاغذ دیواری با چسب چوب رو به صورت ویدئویی (نه عکس و متن) بذارید؟

  1. حتمامیذاریم و لینکش رو اینجا براتون قرار میدیم

 5. موسوی کوهساره گفت:

  زیرسازی کاغذ دیواری با چسب چوب کافیه؟

 6. آتشپز گفت:

  استفاده از چسب چوب برای کاغذ دیواری چه ضرری داره؟

  1. ممکن هست سطح زیر کار در مجاورت رطوبت و انبساط و انقباض از کاغذ دیواری جدا بشه و به تدریج کاغذ دیواری بیافته

  2. ابوذر موفقی گفت:

   با سلام.استفاده از چسب چوب و ریختن آن در چسب کاغذ کار درستی هست.نه به صورت تنها از چسب چوب استفاده کردن.چسب چوب هم خیلی گرانتر هست از چسب کاغذ و هم اینکه به تنهایی استفاده کردن حالت ماسیدکی ایجاد میکند.برای خورده کاری ایراد ندارد که به تنهایی از چسب چوب استفاده شود.ولی در نصب یک ورق به بالا حتما باید ترکیبی از چسب چوب وچسب کاغذ باشد .مخصوصا روی رنگ پلاستیک و روغنی و ماستیک .فقط روی گچ میتوان چسب کاغذ به تنهایی استفاده کرد.اون هم مقداری چسب چوب قاطی شود بهتر هست…..

   1. محمد گفت:

    سلام دوام چسبهای کاغذ دیواری که آماده کردیم به شرطی که یر چسب بسته شود تا چه مدت هست و وقتی چسب چوب ته نشین میشه با هم زدن این چسب دوباره مثل اول قاطی میشه یا دیگه به درد نمیخوره

    1. چسب کاغذ دیواری درش بسته هم باشه هرچه زمانش بیشتر بگذره به حالت لاستیکی نزدیکتر میشه، ولی با اضافه کردن آب میشه احیا بشه. ممکن هست در شرایطی تا 1 هفته هم بشه ازش استفاده کرد
     در مورد چسب چوب هم اگر خشک نشده باشه میشه با هم زدن و اضافه کردن آب این امولسون رو به حالت اول برگردوند

 7. خلدی گفت:

  چسباندن کاغذ دیواری با چسب چوب بهتره من خودم اینو امتحان کردم الان توی این وضعیت اقتصادی نباید خدا تومن به چسب کاغذ دیواری هم پول داد !!!

  1. ممنون از اینکه تجربتونو دی اختیارمون قرار دادین. اما چسب کاغذ دیواری هزینه ناچیزی داره که اصلا به چشم نمیاد، بر فرض مثال چسب کاغذ دیواری متیلان برای 80 رول کاغذ دیواری استفاده میشه که به ازای هر متر مربع حتی 5000 ریال هم نمیشه.

   1. نسترن گفت:

    یعنی چسب کاغد دیواری خیلی ارزونه؟ چسب چوبم ارزونه ! پس اویتا کارا دقیقا خدا تومن پول چی رو از ما میگیرن ؟ کاغذم که جدا پولشو میدیم ????

    1. یه داستان هست که میگه یه ناو وسط اقیانوس خرب میشه و گیر میکنه، شرکت های مختلف وارد عمل شدن و دست مزد های بالا اومدن و تعمیر نشد و برگشتن تا آخر یک نفر اومد با دشتمز 5000 دلار( رقم دقیقی نداره چون این یک افسانه هست و حقیقت نداره). گوششو میذاره روی یه قسمت از موتور خونه، یکم تمرکز میکنه و یه چکش میزنه موتورخونه راه میافته. میگه درست شد. موقع حساب کتاب میگن یه چکش زدی 5000 دلار میخوای؟ گفت 1 دلار دستمز هر ضربه، 4999 دلار دستمزد مهارت و تجربه.
     مهارت و تجربه استادکار هست که ارزش داره. چسب و بزار که همه جا موجود هست و در دسترس همه هست

     1. ابوذر موفقی گفت:

      احسنت جناب تجلی.حرف آخر رو زدید

   2. میر حسن گفت:

    سلام خسته نباشید
    کاغذ دیواری رو با چسب چوب به سرامیک یا کاشی چسبانده شود بعدا مشکلی واسه سرامیک یا کاشی پیش نمیاد ؟!مثلا‌یعد چند سال به راحتی کنده میشه از رو سرامیک ؟!

    1. مشکلی که برای کاشی و سرامیک پیش نمیاد ولی اگر برنامه تعویض دارید، تعویضش پر زحمت خواهد بود و باید با آب و فرچه به خوبی شسته بشه

  2. ابوذر موفقی گفت:

   دوست عزیز پودر چسب کاغذ 200گرم خریداری کنید یا نیم کیلو .وقتی با آب حل میشود و آماده کار میشود با قاطی شدن نیم کیلو یا یک کیلو چسب چوب میتوان 20رول یا 25رول کاغذ چسباند البته به ضخامت کاغذ و زیر کار بستگی دارد که پر چسب یا کم چسب باشد.که دیوار گچی بیشتر چسب مصرف میشود.چسب چوب کیلویی حدود 60تا70هزار تومان که به صورت مایع هست.
   چسب کاغذ 250گرمش حدود 60هزار هست ولی با آب که قاطی میکنید حدود 20تا30کیلو یا لیتر چسب کاغذ دارید که میتوانید حدود20رول نصب کنید که عرض کردم تعداد بیشتر هم میشه نصب کرد و بستگی به …….,دارد.
   با احترام به شما.لطفا تخصص ندارید اطلاعات اشتباه ندهید.بنده شغلم تزیینات هست و با اطمینان عرض کردم.که حتما چسب کاغذ بصرفه هست فقط مقداری چسب چوب قاطی بشه برای استحکام و ماندگاری کاغذ در آینده

   1. جناب موفقی ممنون از اطلاعات مفیدی که ارائه کردید و تجربه ارزشمندی که به اشتراک گذاشتید

   2. Ali گفت:

    سلام برای دیوار گچی و رنگ روغن … هر صد گرم پودر چسب رو با چ مقدار چسب چوب مخلوط کنیم ؟؟ممنون

 8. شیرین ستایش گفت:

  سلام لطفا نحوه استفاده از چسب چوب برای کاغذ دیواری رو توضیح بدید

  1. چسب پوب باید با آب رقیق بشه و روی سطح دیوار زده بشه. اما این روش منسوخ شده و دیگه از چسب کاغذ دیواری استفاده میکنن.

 9. صبا چعفری گفت:

  اطفا نحوه استفاده از چسب چوب برای کاغذ دیواری را آموزش بدید

  1. برای این کار به غلطک کوچک نیاز دارید، دیگه جدیدا استفاده از چسب چوب منسوخ شده و برای این کار از پرایمر مخصوص و چسب کاغذ دیواری استفاده میشه.

   1. ابوذر موفقی گفت:

    چسب چوب رو میتوان برای استحکام بیشتر کاغذ و حتی رنگ پلاستیک استفاده کرد.و روی رنگ روغن زد که کاغذ بعدا بلند نشود.

 10. عبدی گفت:

  سلام من استاد کارم در خصوص جواب دوستمون که پرسیدن برای کاغذدیواری چسب چوب خوبه یا چسب دیگه …
  کلا شیوه کار ما این شکلی هست که اگر پایه کار رنگ روغن باشه به دیوار با قلمو چسب چوب رو میزنیم و به کاغذ دیواری هم چسب کاغذ دیواری میزنیم بعد کاغذ رو به دیوار میچسبونیم

  1. ممنون از اینکه تجرتونو به ما و مخاطبانمون انتقال دادید

  2. ابوذر موفقی گفت:

   بجای قلم مو از غلطک‌های نقاشی ساختمان استفاده کنید که سرعت کار بیشتر هست.و یکدست چسب چوب روی دیوار قرار میگیرد

 11. اکبر سلطان زاده گفت:

  آیا چسب چوب برای کاغذ دیواری مناسب است یا چسب های دیگری هم هستند که بهتر عمل کنند؟

  1. بعضی از استادکاران برای مناطقی که رطوبت نداره از چسب چوب استفاده می کنند، اما در کل پیشنهاد نمیشه از این روش استفاده کنید

   1. نسترن گفت:

    رطوبت نداره؟ امروز اوستا کار اتاق منو باذچسب چوب کار کرد کلی هم تعریف میکرد کهدچسب چوب خوبه..خونمون هم پر باران نرین شهر گیلان!!!

    1. رطوبت تاثیر بیشتری روی چسب چوب میذاره و بخاطر همین مشکل بود که چسب کاغذ دیواری وارد بزار شد. حالا دیگه استفاده شد. ما هم امیداریم مشکلی پیش نیاد

     1. میر حسن گفت:

      سلام خسته نباشید
      کاغذ دیواری رو با چسب چوب به سرامیک یا کاشی چسبانده شود بعدا مشکلی واسه سرامیک یا کاشی پیش نمیاد ؟!مثلا‌یعد چند سال به راحتی کنده میشه از رو سرامیک ؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *