وبلاگ

چسب ورق طلا چیست 

چسب مناسب ورق طلا

در این بخش به شما می آموزیم که چسب ورق طلا چیست و چگونه مورد استفاده قرار می گیرد. چسب ورق طلا نوعی چسب بر پایه آب می باشد که از آن برای چسباندن ورق های طلا و کارهای هنری استفاده می شود. چسب ورق طلا می تواند برای چسباندن ورق های طلا، نقره و مس مورد استفاده قرار گیرد. این ورق ها را می توان به سطوح مختلف مانند شیشه، فلز، گچ، چوب و رزین چسباند. با استفاده از این محصول دیگر نگرانی از تغییر رنگ و اکسید شدن ورق های فلزی وجود ندارد .این چسب دارای مواد ضداکسیداسیون می باشد که از تغییر کردن ورق طلای شما جلوگیری میکند.

زمان خشک شدن چسب ورق طلا

یکی از موضوعات مهم در استفاده از چسب ورق طلا این است که زمان خشک شدن چسب چه مقدار است. از آنجایی که با استفاده از ورق طلا تحول عظیمی در صنعت هنر ایجاد شده است و برای تزیین سطوح بسیاری از این ورق استفاده می شود باید ابزار مناسب برای چسباندن ورق طلا فراهم باشد. چسب ورق طلا ماده ای است که ورق طلا را به بهترین شکل برای شما می چسباند. به دلیل اینکه که ورق های طلا بسیار نازک و شکننده هستند باید به مقدار چسب استفاده شده بر روی سطوح توجه شود. چسب های ورق طلا بعد از خشک شدن بی رنگ و شفاف می شوند.

امروزه از ورق طلا برای کارهای هنری از جمله تزیینات و پتینه استفاده می شود. چسب های ورق طلا به شکل های اسپری و مایع در بازار موجود است. بنابر اندازه ورق طلا و کار هنری خود می توانید انواع چسب و اندازه های مختلف و برندهای گوناگون را از فروشگاه های مختلف تهیه نمایید. زمان خشک شدن هر چسب ورق طلا به نوع برند آن بستگی دارد. باید بدانید که بعد از چسب زدن بر روی سطح بلافاصله نباید ورق طلا را بچسبانید. چسب ورق طلا باید حدود یک تا سه ساعت استراحت نماید و بعد از تغییر رنگ می توانید از ورق طلا بر روی آن استفاده کنید.

ابزار لازم برای چسباندن ورق طلا

ابزار لازم برای چسباندن ورق طلا

حلال چسب ورق طلا چیست

از آنجایی که ورق طلا بر پایه آب می باشد حلال آن نیز  آب است. به همین منظور می‌توان غلظت چسب را باتوجه به کار هنری و مصارف آن تغییر داد. برای پاک کردن چسب خشک شده بر روی قلمو نیز می توانید از آب استفاده کنید و قلمو را مدتی در آب قرار دهید. اگر باقیمانده چسب بر روی سطح شما ریخته باشد نیز می توانید با استفاده از یک پارچه نمدار آن را پاک کنید.

مراحل استفاده از چسب ورق طلا

قبل از استفاده از چسب ورق طلا بر روی سطوح باید سطح مورد نظر از هرگونه آلودگی پاک شود. بهتر است قبل از استفاده از چسب غلظت آن را با سطح مورد نظر هماهنگ نمایید. در صورتی که سطح کار شما دارای تخلخل و ناهمواری باشد بهتر است مقداری آب را با چسب مخلوط نمایید تا چسب به راحتی به سطح شما نفوذ کند. استفاده از چسب ورق طلا بر روی این سطوح با استفاده از یک قلم مو انجام میشود. اگر مقدار زیاد از چسب در یک نقطه از سطح انباشته شود بر زیبایی کار شما تاثیر منفی میگذارد.

کار با ورق طلا

کار با ورق طلا

استفاده از اسپری ورق طلا

استفاده از اسپری ورق طلا بسیار ساده است و مشکل انباشته شدن چسب در یک نقطه با این روش وجود ندارد. چسب زدن با استفاده از اسپری با کیفیت بالاتری انجام میشود. در این روش نگرانی بابت رسیدن چسب به همه نقاط سطوح کمتر است. بعد از استفاده از اسپری باید حدود دو ساعت صبر کنید تا چسب به خوبی خشک شود و سپس ورق طلا را بر روی سطح مورد نظر بچسبانید.

2 دیدگاه در “چسب ورق طلا چیست 

  1. یوسف نامدار گفت:

    سلام یه سوال چسب ورق طلا رو میشه روی طراحی های تخت اجرا کرد؟

    1. بله، چسب ورق طلا به سطوح زیر کار زیاد بستگی نداره و اون فاکتوری که از همه مهمتر هست دما و رطوبت محیط هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *