وبلاگ

چسب مارین چیست ؟

قیمت-چسب-قایق-–-چسب-مارین-سوما-SOMAFIX-Marin-adhesive-S605-600ml-چسب-سنتر

در این بخش قصد داریم به شما بیاموزیم که چسب مارین چیست و چه کاربردی دارد. چسب مارین نوعی چسب چوب می باشد که ماده‌ی اصلی تشکیل دهنده آن پلی اورتان است. این چسب در برابر آب و رطوبت مقاوم بوده و برای چسباندن چوب به سطوح مختلف چوبی و غیر چوبی به کار می رود. قدرت چسبندگی این چسب بسیار بالا بوده اما به دلیل افزایش حجم کمی که دارد ممکن است کار با آن برای افراد تازه کار مشکل باشد. در این مقاله بعد از اینکه دانستیم چسب مارین چیست، به کاربردهای اساسی آن میپردازیم.

چسب مارین به صورت تک جزئی بوده و مانند سایر چسب چوب ها استفاده می شود و نیازی به پیش آماده سازی ندارد. توجه داشته باشید که این چسسب در هنگام پخت افزایش حجم دارد.

نکات مهم در استفاده از چسب چوب مارین

بهتر است دو قسمتی که می‌خواهیم با استفاده از چسب مارین به یکدیگر بچسبانیم با گیره به هم متصل شود. در این‌صورت سطوح به خوبی با یکدیگر درگیر شده و چسبندگی بهتر انجام می‌شود. قبل از زدن چسب بهتر است سطوح از آلودگی پاک شوند. بهتر است چربی بر روی سطح وجود نداشته باشد و سطح خشک باشد، هرچند چسب کشتی با درطوبت هوا شروع به پخت میکند ولی در مجاورت آب گیرایی نداشته و اتصال ایجاد نمی شود.

سپس مقدار مورد نیاز از چسب را بر روی سطح مورد نظر ریخته و آن را با کمک یک فرچه پخش می‌کنیم. بعد از چسباندن سطوح به یکدیگر آن‌ها را با کمک گیره به هم می‌فشاریم تا کار چسباندن به خوبی انجام گیرد. زمان مورد نیاز برای چسبیدن سطوح به یکدیگر با توجه به کارخانه‌ی سازنده‌ی چسب متفاوت می‌باشد. مقدار اضافی چسب را از روی سطح پاک می‌کنیم تا مراحل چسب کاری با دقت و ظرافت انجام شود. چسب خشک شده روی سطح با هیچ حلالی پاک نمیشود و باید با تیغه تیز تراشیده شود.

ویژگی های مهم چسب مارین

چسب مارین مقاومت اندکی در مقابل مواد شیمیایی دارد. این چسب در برابر حرارت از خود مقاومت بالایی نشان می‌دهد. می‌توان از این چسب بر روی سطوح مرطوب (خیس نباشد)  نیز استفاده نمود. اینکه از چسب کشتی برای اتصال قطعات جهت غوطهوری در آب استفاده می شود کار درستی نیست و اید برای این منظور از چسب چوب های گرید D3 استفاده کرد. دقت داشته باشید چسب کشتی پس از گیرش نهایی به تدریج ترد و شکننده میود، لذا از آن نباید انتظار داشتن مقاومت کششی و خاصیت الاستیک داشته باشید.
برخی بر این باور هستند که با استفاده از چسب مارین که با عنوان چسب قایقی نیز شناخته می‌شود می توان کاشی و سرامیک و حتی ظروف چینی را به هم چسباند. این تصور اشتباست و باید برای هر یک از این متریال، چسب مخصوص به خود را استفاده کنید. از چسب مارین برای اتصالات چوبی باید استفاده شود، در صنایع کف پوش و پارکت، مبلمان، نجاری و سایر سازه های چوبی درزگیر بسیار خوبی به حساب می آید، هرچند همچنان به عنوان چسب از آن استفاده می شود.تاریخ انقضای چسب مارین حدودا ۱۲ ماه بعد از تولید می‌باشد.

حال که دانستیم چسب مارین چیست و برای چسباندن چه چیزهایی می‌توان از آن استفاده نمود! بهتر است برای خرید این چسب از منابع معتبر استفاده نماییم. ما در چسب سنتر انواع چسب مارین را با بهترین قیمت عرضه می‌کنیم. لازم است چسب مارین را در دمای ۱۰ تا۳۰ درجه نگهداری نماییم. این چسب باید در محفظه‌ی اصلی خود نگهداری شود. در محیط‌های خیلی سرد که پایین‌تر از ۵ درجه باشند نمی‌توان از چسب مارین استفاده نمود.

موارد استفاده از چسب مارین

در کارگاه‌های مبل‌سازی نیز از این چسب برای اتصال قطعات استفاده می‌شود. از چسب مارین می‌توان بر روی سطوح مرطوب نیز استفاده نمود. این چسب در برابر تغییرات دمایی مقاوم می‌باشد. رنگ چسب چوب مارین قهوه‌ای روشن یا عسلی است و غلظت بالایی دارد. برای استفاده از این چسب از دستکش استفاده کنید و ابزار خود را مرتبا تمیز نمایید، از تماس چسب با پوس و چشم خود خودداری کنید، تا زمانی که چسب هنوز خیس است میتوانید با کلینر فوم پلی اورتان یا تینر اثر چسب را از بین ببرید، ولی بعد از خشک شدن دیگر در هیچ موادی حل نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *