وبلاگ

چسب مارین چیست ؟

قیمت-چسب-قایق-–-چسب-مارین-سوما-SOMAFIX-Marin-adhesive-S605-600ml-چسب-سنتر

در این بخش قصد داریم به شما بیاموزیم که چسب مارین چیست و چه کاربردی دارد. چسب مارین نوعی چسب چوب می باشد که ماده‌ی اصلی تشکیل دهنده آن پلی اورتان است. این چسب در برابر آب و رطوبت مقاوم بوده و برای چسباندن چوب به سطوح مختلف چوبی و غیر چوبی به کار می رود. قدرت چسبندگی این چسب بسیار بالا بوده اما به دلیل افزایش حجم کمی که دارد ممکن است کار با آن برای افراد تازه کار مشکل باشد. در این مقاله بعد از اینکه دانستیم چسب مارین چیست، به کاربردهای اساسی آن میپردازیم.

نکات مهم در استفاده از چسب چوب مارین

بهتر است دو قسمتی که می‌خواهیم با استفاده از چسب مارین به یکدیگر بچسبانیم با گیره به هم متصل شود. در این‌صورت سطوح به خوبی با یکدیگر درگیر شده و چسبندگی بهتر انجام می‌شود. قبل از زدن چسب بهتر است سطوح از آلودگی پاک شوند. بهتر است چربی بر روی سطح وجود نداشته باشد. سپس مقدار مورد نیاز از چسب را بر روی سطح مورد نظر ریخته و آن را با کمک یک فرچه پخش می‌کنیم. بعد از چسباندن سطوح به یکدیگر آن‌ها را با کمک گیره به هم می‌فشاریم تا کار چسباندن به خوبی انجام گیرد. زمان مورد نیاز برای چسبیدن سطوح به یکدیگر با توجه به کارخانه‌ی سازنده‌ی چسب متفاوت می‌باشد. مقدار اضافی چسب را از روی سطح پاک می‌کنیم تا مراحل چسب کاری با دقت و ظرافت انجام شود.

ویژگی های مهم چسب مارین

چسب مارین مقاومت اندکی در مقابل مواد شیمیایی دارد. این چسب در برابر حرارت از خود مقاومت بالایی نشان می‌دهد. می‌توان از این چسب بر روی سطوح مرطوب نیز استفاده نمود. برای قطعاتی که لازم است در برابر آب مقاوم سازی شوند نیز می توان از چسب مارین استفاده نمود.
با استفاده از چسب مارین که با عنوان چسب قایقی نیز شناخته می‌شود می توان کاشی و سرامیک و حتی ظروف چینی را به هم چسباند. تاریخ انقضای چسب مارین حدودا ۱۲ ماه بعد از تولید می‌باشد.

حال که دانستیم چسب مارین چیست و برای چسباندن چه چیزهایی می‌توان از آن استفاده نمود! بهتر است برای خرید این چسب از منابع معتبر استفاده نماییم. ما در چسب سنتر انواع چسب مارین را با بهترین قیمت عرضه می‌کنیم. لازم است چسب مارین را در دمای ۱۰ تا۳۰ درجه نگهداری نماییم. این چسب باید در محفظه‌ی اصلی خود نگهداری شود. در محیط‌های خیلی سرد که پایین‌تر از ۵ درجه باشند نمی‌توان از چسب مارین استفاده نمود.

موارد استفاده از چسب مارین

در کارگاه‌های مبل‌سازی نیز از این چسب برای اتصال قطعات استفاده می‌شود. از چسب مارین می‌توان بر روی سطوح مرطوب نیز استفاده نمود. این چسب در برابر تغییرات دمایی مقاوم می‌باشد. رنگ چسب چوب مارین قهوه‌ای روشن است. تاریخ اعتبار این چسب حدودا 12 ماه است. این چسب یک محصول تک جزئی می‌باشد. در استفاده از این چسب اگر یکی از اجزا حالت متخلخل داشته باشد، بهتر به هم می‌چسبد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *