وبلاگ

آیا ضخامت چسب بلوک هبلکس در میزان چسبندگی آن تاثیر گذار خواهد بود؟

تاثیر ضخامت چسب هبلکس - چسب سنتر

به طور کل ضخامت چسب هبلکس مشابه دیگر چسب های صنعتی و ساختمانی به پارامترهای متفاوتی مربوط می شود. نوع چسب مصرفی، حتی میزان سطح و مقدار وزن نمونه در حال اتصال در میزان این ضخامت تاثیر گذار است. این عامل نه تنها در چسب هبلکس  به عنوان یک پارامتر اساسی به شمار می آید، بلکه تمامی چسب های ساختمانی باید از نظر میزان موارد اشاره شده به خصوص جنس مصالح مورد بررسی دقیق  قرار گیرد. ما در ادامه مقاله به بررسی میزان ضخامت چسب هبلکس پرداخته ایم؛ پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی میزان ضخامت چسب هبلکس

عموما چسب هبلکس که در کارخانه های مختلف تولید می شود، ساختار نسبتا نزدیکی دارند. با این حال برخی از آنها به دلیل عدم هم خوانی با خود بلوک دچار عدم اتصال مناسب  می‌شود. یکی از  پارامتر های مهم در این اتصال میزان ضخامت مورد نیاز به کمک چسب هبلکس می‌باشد.

این بدین معنی است که دانه بندی چسب هبلکس باید با یک استاندارد مشخص تولید گردد، تا حداقل ضخامت لازم را ایجاد کند. از سوی دیگر بیشترین میزان ضخامت هم با توجه به مقدار وزن اعمال شده بر روی چسب هبلکس  مورد بررسی قرار می گیرد. در کل با توجه به نوع چسب میزان سطح اعمال چسب هبلکس و نیز میزان فشار، دامنه دانه بندی چسب هبلکس از 100 تا 500 میکرون طبقه بندی می‌گردد.

بررسی دانه بندی چسب هبلکس

این نکته در مورد چسب هبلکس به نوع دیگری نیز قابل بررسی شدن می‌باشد.  به عبارت دیگر چسب هبلکس در ردیف های متفاوتی از دیوار قرار می گیرد. از این رو چندین پارامتر دیگر هم باید لحاظ گردد. به طور مثال در صورتی که نیاز به یک ملات روان باشد، میزان دانه بندی به مراتب کوچک خواهد شد. این کار مقاومت چسب هبلکس را  تحت شعاع قرار خواهد داد.

از سوی دیگر در صورت استفاده از دانه بندی های درشت تا حد 500 میکرون ملاتی با مقاومت فشاری بالاتر خواهد داد. اما میزان روانی ملات چسب هبلکس را ممکن است تحت تاثیر قرار دهد.

چسب هبلکس وبلوک هبلکس - چسب سنتر

چسب هبلکس و بلوک هبلکس

باتوجه به این که  این مقاله در راستای ارائه آگاهی به تولید کنندگان چسب هبلکس است  و بنا به نوع کفیت مواد اولیه و نوع بلوک، تلورانس دانه بندی چسب هبلکس می تواند تغییر داشته باشد.

از این رو نکات اشاره شده  می تواند به عنوان راهنمای کلی در ارتباط با چسب هبلکس مورد توجه تولید کنندگان قرار گیرد. باتوجه به دانه بندی های اشاره شده، ضخامت چسب هبلکس نیز حائز اهمیت می باشد. این ضخامت در دامنه 3 الی 7 میلی متر انجام می‌گیرد. توجه داشته باشید میزان بالاتر ضخامت  چسب موجب ناهم ترازی بلوک خواهد شد. از سوی دیگر مقدار کمتر از 3 میلی متر قابلیت اجرای چسب هبلکس را دچار مشکل خواهد کرد و میزان چسبندگی در چسب هبلکس کاهش خواهد یافت.

نکاتی در مورد چسب هبلکس

این نکته در مورد چسب هبلکس باید مورد توجه قرار گیرد که استفاده از  رزین های پایه اکریلیکی با نام چسب بتن در بازار عرضه می‌گردد. که ممکن است هم تاثیر مثبت و بعضا تاثیرات منفی در مقاومت فشاری چسب هبلکس ایجاد نمایند. بنابراین میزان چسب بتن حال چه از نوع آبندی و چه از نوع استحکامی در صورتی که نیاز به استفاده در  چسب هبلکس را داشته باشد، باید با ضخامت اعلام شده  توسط کارخانه های تولیدی  استفاده گردد.

به طور کل چسب بتن باعث تغییر در  خواص مکانیکی چسب هبلکس می‌گردد. ولی این نکته حائز اهمیت است که این ماده ممکن است در صورت مصرف نادرست در ضخامت مورد نظر میزان مقاومت فشاری و حتی چسبندگی چسب هبلکس را  تحت تاثیر خود قرار دهد.

آیا ضخامت چسب هبلکس در مقاومت ان تاثیر گذار است؟ - چسب سنتر

آیا ضخامت چسب هبلکس در مقاومت آن تاثیر گذار است؟

نکته ای در مورد دمای مصرفی در ارتباط باچسب هبلکس باید مورد توجه قرار گیرد، این است که چسب های با دانه بندی بالا در دمای بالاتری به کیفیت مقاومتی خود دست پیدا می‌کنند. مقدار این دما  نیاز به بررسی بیشتر دارد. ولی طبق مراجع موجود  میزان دمای بالاتر در  کیفیت  مقاومت چسب هبلکس با دانه بندی بزرگ تر بهتر خواهد بود. همچنین دانه بندی بزرگ تر در چسب هبلکس نیاز به زمان بیشتری جهت خشک شدن و به مقاومت رسیدن خواهد داشت.

سخن پایانی

ما در این مقاله به تاثیر ضخامت چسب هبلکس در میزان چسبندگی این چسب پرداختیم. امیدواریم توانسته باشیم شما را در این زمینه  یاری دهیم.  مجموعه فروشگاهی چسب سنتر در زمینه فروش چسب هبلکس و نیز بلوک های هبلکس با نام تجاری تبلکس (نمایندگی انحصاری فروش شرکت خاک چینی) آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می‌باشد. همچنین در صورت مواجهه با معزلات اجرایی می توانید  نظرات خود را بیان فرمایید. مشاوران حرفه ای چسب سنتر پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

2 دیدگاه در “آیا ضخامت چسب بلوک هبلکس در میزان چسبندگی آن تاثیر گذار خواهد بود؟

  1. غلام ترابی گفت:

    سلام گارکر من نفهمیده ضخامت چسب هبلکسو خیلی زیاد زده به بلوکا از نظر مقاومت بلوکا مشکلی پیش نیاد؟

    1. ضخامت استاندارد چسب 4 تا 6 میلی متر هست و ضخامت بالاتر هم تراز کار رو بهم و میزنه و هم مصرف چسبو بالا میبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *