وبلاگ

سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی

سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی- چسب سنتر

اگر به یک خانه جدید نقل مکان کرده اید و با سیاه شدن دور توالت فرنگی شما را کلافه کرده است، باید بگوییم که این چسب دور توالت فرنگی است که سیاه شده و نیاز به ترمیم دارد. سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی برای هر کسی می تواند اتفاق بیفتد. زیاد فرقی نمی کند که هر روز دور توالت فرنگی را با آب و مواد مختلف ضد عفونی کنید یا نه. ممکن است چسب دور توالت فرنگی شما سیاه شود و نتوانید این مشکل را برطرف کنید. البته شناخت علت سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی مهم است، اما اینکه بدانید چگونه باید این مشکل را ترمیم کنید نیز بسیار مهم است. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با علت و نحوه رفع مشکل سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

علت سیاه شدن دور توالت فرنگی چیست؟

دور توالت فرنگی همانند بخش های دیگر بدنه توالت فرنگی از جنس سرامیک و سنگ است. اگر بخش های مختلف توالت فرنگی شما سفید هستند، ولی دور توالت فرنگی (منظور بخش پایینی است) سیاه شده اند، باید به سیاه شدن چسب سیلیکونی دور توالت فرنگی شک کنید. این چسب ها معمولا شفاف هستند و اگر با کیفیت بالا خریداری شوند، سیاه نخواهند شد. با این حال احتمال بروز چنین مشکلی وجود دارد و باید بتوانید این موضوع را بررسی کنید.

علت سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی- چسب سنتر

علت سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی- چسب سنتر

چرا سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی اتفاق می افتد؟

سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی یکی از اتفاقات رایج نیست. اما اگر بدانید که علت بروز چنین مشکلی چیست، می توانید چسب های مناسب‌تر و بهتری را برای برای چسباندن دور توالت فرنگی استفاده کنید. دقت داشته باشید که چسب های دور توالت فرنگی از جنس سیلیکون هستند. سیلیکون نیز یک ماده چسبنده و شفاف است که به راحتی می تواند دور توالت فرنگی قرار بگیرد و آن را محکم کند.

مدل های قدیمی چسب های سیلیکونی دارای خاصیت آنتی باکتریال نبودند. فعالیت میکروارگانیسم ها، قارچ ها، باکتری ها و میکروب ها باعث سیاهی و تیره رنگ شدن این چسب ها می شد. به همین خاطر است که چسب های دور توالت فرنگی سیاه و کپک زده می شدند. بنابراین، علت سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی مربوط به فعالیت قارچ ها و باکتری ها است. زمانی که بتوان فعالیت این میکروارگانیسم ها را محدود کرد، بروز این مشکل نیز به حداقل می رسد.

به همین خاطر چسب های جدیدی سیلیکونی که برای چسباندن توالت فرنگی مورد استفاده قرار می گیرند، دارای خاصیت آنتی باکتریال هستند. از این رو دیگر باکتری ها و قارچ ها در این چسب ها فعالیت نمی کنند و باعث بروز مشکل خاصی از جمله سیاهی دور توالت فرنگی نخواهند شد.

آیا می توان از سیاه شدن چسب توالت فرنگی جلوگیری کرد؟

واقعیت این است که سیاه شدن چسب توالت فرنگی اتفاقی نیست که بتوانید از آن جلوگیری کنید. بهترین کار این است که هر چند وقت یکبار دور توالت فرنگی را تمیز کنید تا باکتری ها و آلودگی ها از بین بروند. البته اگر چسب سیلیکونی شفاف باشد و با خاصیت آنتی باکتریال تولید شده باشد، جای نگرانی وجود نداشته و می توانید از سیاه شدن چسب توالت فرنگی جلوگیری کند.

برای رفع مشکل سیاه شدن چسب اطراف توالت فرنگی چه کنیم؟

اگر شما هم با مشکل سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی مواجه شده اید، باید به دنبال راهی برای رفع این مشکل باشید. چرا که به هر حال زیبایی توالت فرنگی و حمام و سرویس بهداشتی شما به این جزئیات نیز بستگی دارد. معمولا تغییر رنگ چسب توالت فرنگی چیزی نیست که بتوانید با محلول های سفیدکننده و شوینده آن ها را از بین ببرید. بنابراین، بهترین راه برای رفع مشکل سیاه شدن چسب اطراف توالت فرنگی این است که آن را از جا بکنید و دوباره یک چسب دیگر برای چسباندن دور توالت فرنگی استفاده کنید.

برای این کار کافیست که با یک کاردک یا جسم نوک تیز یک تکه از چسب توالت فرنگی را بکنید و آن را جدا کنید. سپس به آرامی می توانید بخش های دیگر چسب را از روی کاشی و دور سرامیک بکنید. همچنین برای رفع سیاهی درز سرامیک گزینه عالی است. پس از اینکه این پروسه را انجام دادید، کافیست که دوباره محل مورد نظر را چسب بزنید.

چسب های مناسب برای چسباندن مجدد توالت فرنگی

همانطور که توضیح دادیم، برای رفع مشکل سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی باید مجددا از چسب های مناسب استفاده کنید. چون امکان ترمیم این چسب ها وجود ندارد. چسبی که برای چسباندن مجدد توالت فرنگی مورد استفاده قرار می گیرد، باید چسب شفاف سیلیکونی باشد. حتما قبل از خرید این چسب ها در مورد مناسب بودن آن ها برای چسباندن توالت فرنگی و استفاده از این چسب ها در سرویس بهداشتی اطمینان حاصل کنید.

در نظر داشته باشید که چسب های استفاده شده برای چسباندن مجدد توالت فرنگی باید آنتی باکتریال باشند. در غیر این صورت مجددا لجن می گیرند و کیفیت خودشان را از دست می دهند. در ادامه به چند نمونه از چسب هایی که بدین منظور مورد استفاده قرار می گیرند، اشاره می کنیم. شما می توانید این چسب ها را از طریق سایت چسب سنتر بخرید و مورد استفاده قرار دهید.

  • چسب سیلیکون شفاف آنتی مولد سیستا sista silicone:

چسب سیلیکون شفاف آنتی مولد سیستا یکی از بهترین چسب هایی است که ضد لجن و شفاف تولید شده است. این چسب قابل استفاده در سرویس بهداشتی بوده و می تواند برای چسباندن مجدد توالت فرنگی مورد استفاده قرار گیرد.

  • چسب سیلیکون یونورسال ریکو EURico:

یکی دیگر از چسب های مناسب برای چسباندن دور توالت فرنگی است. اگر می خواهید یک چسب مرغوب و درجه یک داشته باشید، این محصول گزینه خوبی برای شما است. اما در نظر داشته باشید که این چسب به صورت سفید تولید شده و رنگ شفاف ندارد.

  • چسب آکواریوم ماهی سیستا sista:

چسب آکواریوم ماهی سیستا یکی دیگر از انواع چسب هایی است که می توانید علاوه بر استفاده از آن برای چسباندن آکواریوم، از آن برای چسباندن دور توالت فرنگی نیز استفاده کنید. این چسب نیز آنتی باکتریال و مقاومت بالایی در برابر تغییر رنگ دارد.

سخن پایانی

با توجه به اینکه یکی از دغدغه های اصلی برخی از افراد برای تمیز نگهداشتن منزل خودشان، برق افتادن هر بخش از سرویس بهداشتی و حمام است، در این مقاله سعی کردیم دلیل سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی را توضیح دهیم. چسب دور توالت فرنگی از جنس سیلیکون است و باید حتما با کیفیت بالا تهیه شود تا بتواند علاوه بر چسبندگی عالی، کیفیت و دوام خوبی نیز داشته باشد. شما می توانید برای جلوگیری از سیاه شدن این چسب ها از طریق سایت چسب سنتر بهترین آن ها را تهیه کنید و دور توالت فرنگی را بچسبانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *