وبلاگ

سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی

سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی- چسب سنتر

اگر به یک خانه جدید نقل مکان کرده و با سیاه شدن دور توالت فرنگی شما را کلافه کرده است، باید بگوییم که این چسب دور توالت فرنگی است که سیاه شده و نیاز به ترمیم دارد. این اتفاق ممکن است  برای هر کسی اتفاق بیفتد. زیاد فرقی نمی کند که هر روز آن را با آب و مواد مختلف ضد عفونی کنید یا نه. ممکن است چسب دور توالت فرنگی شما سیاه شود و نتوانید این مشکل را برطرف کنید. البته شناخت علت سیاه شدن مهم است، اما اینکه بدانید چگونه باید این مشکل را ترمیم کنید نیز بسیار مهم‌تر است. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با علت و نحوه رفع مشکل سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی آشنا کنیم.

علت سیاه شدن دور توالت فرنگی چیست؟

دور توالت فرنگی همانند بخش های دیگر بدنه توالت فرنگی از جنس سرامیک و سنگ است. اگر بخش های مختلف توالت فرنگی شما سفید هستند، ولی دور توالت فرنگی (منظور بخش پایینی است) سیاه شده اند، باید به سیاه شدن چسب سیلیکونی دور توالت فرنگی شک کنید. این چسب ها معمولا شفاف هستند و اگر با کیفیت بالا خریداری شوند، سیاه نخواهند شد. با این حال احتمال بروز چنین مشکلی وجود دارد و باید بتوانید این موضوع را بررسی کنید.

علت سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی- چسب سنتر

علت سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی- چسب سنتر

چرا سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی اتفاق می افتد؟

سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی یکی از اتفاقات رایج نیست. اما اگر بدانید که علت بروز چنین مشکلی چیست، می توانید چسب های مناسب‌تر و بهتری را برای چسباندن استفاده کنید. دقت داشته باشید که چسب های دور توالت فرنگی از جنس سیلیکون هستند. سیلیکون نیز یک ماده چسبنده و شفاف است که به راحتی می تواند دور توالت فرنگی قرار بگیرد و آن را محکم کند.

مدل های قدیمی چسب سیلیکون دارای خاصیت آنتی باکتریال نبودند. فعالیت میکروارگانیسم ها، قارچ ها، باکتری ها و میکروب ها باعث سیاهی و تیره رنگ شدن این چسب ها می شد. به همین خاطر است که این چسب سیاه و کپک زده می شدند. بنابراین، علت این اتفاق مربوط به فعالیت قارچ ها و باکتری ها است. زمانی که بتوان فعالیت این میکروارگانیسم ها را محدود کرد، بروز این مشکل نیز به حداقل می رسد.

به همین خاطر چسب های جدیدی سیلیکونی که برای کار مورد استفاده قرار می گیرند، دارای خاصیت آنتی باکتریال هستند. از این رو دیگر باکتری ها و قارچ ها در این چسب ها فعالیت نمی کنند و باعث بروز مشکل خاصی از جمله سیاهی دور توالت فرنگی نخواهند شد.

آیا می توان از سیاه شدن چسب توالت فرنگی جلوگیری کرد؟

واقعیت این است که این اتفاقی نیست که بتوانید از آن جلوگیری کنید. بهترین کار این است که هر چند وقت یکبار دور توالت فرنگی را تمیز کنید تا باکتری ها و آلودگی ها از بین بروند. البته اگر چسب سیلیکونی شفاف باشد و با خاصیت آنتی باکتریال تولید شده باشد، جای نگرانی وجود نداشته و می توانید از سیاه شدن چسب جلوگیری کند.

برای رفع مشکل سیاه شدن چسب اطراف توالت فرنگی چه کنیم؟

اگر شما هم با این مشکل مواجه شده اید، باید به دنبال راهی برای رفع آن باشید. چرا که به هر حال زیبایی توالت فرنگی و حمام و سرویس بهداشتی شما به این جزئیات نیز بستگی دارد. معمولا تغییر رنگ چسب توالت فرنگی چیزی نیست که بتوانید با محلول های سفیدکننده و شوینده آن ها را از بین ببرید. بنابراین، بهترین راه برای رفع مشکل سیاه شدن این است که آن را از جا بکنید و دوباره یک چسب دیگر استفاده کنید.

برای این کار کافیست که با یک کاردک یا جسم نوک تیز یک تکه از چسب توالت فرنگی را بکنید و آن را جدا کنید. سپس به آرامی می توانید بخش های دیگر چسب را از روی کاشی و دور سرامیک بکنید. همچنین برای رفع سیاهی درز سرامیک گزینه عالی است. پس از اینکه این پروسه را انجام دادید، کافیست که دوباره محل مورد نظر را چسب بزنید.

چسب های مناسب برای چسباندن مجدد توالت فرنگی

همانطور که توضیح دادیم، برای رفع مشکل سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی باید مجددا از چسب های مناسب استفاده کنید. چون امکان ترمیم این چسب ها وجود ندارد. چسبی که برای چسباندن مجدد توالت فرنگی مورد استفاده قرار می گیرد، باید چسب شفاف سیلیکونی و آنتی باکتریال باشد.  در غیر این صورت مجددا لجن می گیرند و کیفیت خودشان را از دست می دهندحتما قبل از خرید این چسب ها در مورد مناسب بودن آن ها برای چسباندن توالت فرنگی و استفاده از این چسب ها در سرویس بهداشتی اطمینان حاصل کنید.

در ادامه به چند نمونه از چسب هایی که بدین منظور مورد استفاده قرار می گیرند، اشاره خواهیم کرد. شما می توانید این چسب ها را از طریق سایت چسب سنتر بخرید و مورد استفاده قرار دهید.

چسب سیلیکون شفاف آنتی مولد سیستا sista silicone

چسب سیلیکون شفاف آنتی مولد سیستا یکی از بهترین چسب هایی است که ضد لجن و شفاف تولید شده است. این چسب قابل استفاده در سرویس بهداشتی بوده و می تواند برای چسباندن مجدد توالت فرنگی مورد استفاده قرار گیرد.

 

چسب سیلیکون یونورسال ریکو EURico

یکی دیگر از چسب های مناسب برای چسباندن دور توالت فرنگی است. اگر می خواهید یک چسب مرغوب و درجه یک داشته باشید، این محصول گزینه خوبی برای شما است. اما در نظر داشته باشید که این چسب به صورت سفید تولید شده و رنگ شفاف ندارد.

 

چسب آکواریوم ماهی سیستا sista

یکی دیگر از انواع چسب هایی که می توانید علاوه بر استفاده از آن برای چسباندن آکواریوم، از آن برای چسباندن دور توالت فرنگی نیز استفاده کنید. این چسب نیز آنتی باکتریال و مقاومت بالایی در برابر تغییر رنگ دارد.

 

سخن پایانی

با توجه به اینکه یکی از دغدغه های اصلی برخی از افراد برای تمیز نگهداشتن منزل خودشان، برق افتادن هر بخش از سرویس بهداشتی و حمام می باشد، در این مقاله سعی کردیم دلیل سیاه شدن چسب دور توالت فرنگی را توضیح دهیم. چسب دور توالت فرنگی از جنس سیلیکون است و باید حتما با کیفیت بالا تهیه شود تا بتواند علاوه بر چسبندگی عالی، کیفیت و دوام خوبی نیز داشته باشد. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص شیوه چسباندن چسب سیلیکون به مقاله آموزش نصب توالت فرنگی با چسب آکواریوم در 5 مرحله مراجعه کنید. همچنین می توانید برای جلوگیری از سیاه شدن این چسب ها از طریق سایت چسب سنتر بهترین آن ها را تهیه کنید و دور توالت فرنگی را بچسبانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *