وبلاگ

آموزش نصب توالت فرنگی با چسب آکواریوم در 5 مرحل

نصب توالت فرنگی با چسب آکواریوم- چسب سنتر

توالت فرنگی یکی از انواع اجزای ساختمانی است که برای افرادی که دارای درد زانو، کمردرد و مشکلات جسمی هستند، به یک ضرورت تبدیل شده است. در حال حاضر با توجه به شرایط هر یک از خانواده‌های ایرانی، وجود یک توالت فرنگی در هر خانه‌ای ضروری است و پیشنهاد می‌شود که اگر نیاز به توالت فرنگی دارید، از همین حالا اقدام به نصب آن‌ها کنید. نصب توالت فرنگی با چسب آکواریوم انجام می‌شود تا بتوان از این سازه‌ها نهایت استفاده را برد. جهت نصب توالت فرنگی با چسب سیلیکونی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل انجام این کار، با ما همراه باشید.

بهترین چسب برای نصب توالت فرنگی

برای نصب توالت فرنگی در سرویس‌های بهداشتی یا حمام‌ها، باید از چسب مقاوم به آب استفاده کنید. چسب سیلیکونی جزء چسب‌هایی است که در برابر آب مقاومت بسیار بالایی دارد و می‌تواند به راحتی توالت فرنگی را روی زمین نصب کند. یکی از انواع چسب‌های سیلیکونی موجود در بازار، چسب آکواریوم است که می‌تواند برای نصب این توالت فرنگی‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

بهترین چسب برای نصب توالت فرنگی، چسب سیلیکونی شفاف یا همان چسب آکواریوم است. چسب سیلیکون یونیورسال سفید لازیو LAZIO Universal Silicone Adhesive یکی از بهترین چسب‌هایی است که می‌توانید بدین منظور مورد استفاده قرار دهید. این چسب‌ها ماندگاری بسیار بالایی دارند و به دلیل داشتن رنگ سفید، به راحتی می‌توانند برای حفظ زیبایی توالت‌های فرنگی نیز مورد استفاده قرار گیرند. چسب‌های سیلیکونی کارتریجی به دلیل حجم بالا و داشتن نازل مناسب، می‌توانند به راحتی برای نصب توالت فرنگی مورد استفاده قرار گیرند.

مراحل نصب توالت فرنگی با چسب آکواریوم

برای نصب توالت فرنگی با چسب آکواریوم در ابتدا باید مراحل مختلفی را انجام دهید. اگر توالت فرنگی قدیمی در سرویس بهداشتی یا حمام شما نصب شده است، باید مراحل 1 تا 3 را به طور کامل انجام دهید. ولی اگر توالت فرنگی شما جدید است و به تازگی می‌خواهید آن را در محل مورد نظر نصب کنید، نیازی به انجام این سه مرحله نیست و می‌توانید از مرحله چهارم شروع کنید.

مرحله اول: بررسی گرفتگی لوله و خالی کردن آب داخل توالت فرنگی

در مرحله اول برای نصب این توالت‌ها، می‌بایست آب داخل توالت را با کمک تلمبه دستی و اسفنج تخلیه کنید تا هیچ آبی در داخل توالت فرنگی وجود نداشته باشد. برای اینکه مجددا آب داخل فلش تانک نشود، شیر آن را ببندید. در این صورت دیگر توالت فرنگی شما حاوی آب نخواهد شد و می‌توانید مراحل بعدی نصب توالت فرنگی با چسب آکواریوم را انجام دهید.

یکی از اقدامات ضروری که باید قبل از نصب توالت فرنگی با چسب آکواریوم انجام دهید، این است که گرفتگی لوله فاضلاب را رفع کنید. در برخی از موارد افراد به اشتباه توالت فرنگی را نصب می‌کنند، بدون اینکه توجهی به گرفتگی لوله‌های آن داشته باشند. در این صورت حتی با وجود اینکه از چسب آکواریوم برای چسباندن توالت فرنگی استفاده کرده‌اید، باید دوباره توالت فرنگی را باز کرده و مراحل رفع گرفتگی لوله را انجام دهید.

مرحله دوم: باز کردن توالت فرنگی قدیمی

در مرحله بعدی برای نصب توالت فرنگی با چسب آکواریوم، لازم است که از یک نفر دیگر کمک بگیرید و توالت فرنگی قدیمی را از جای خود بلند کنید. برای این کار نیاز به کاردک و ابزارهای مشابه دارید تا نوار سیلیکونی که دور این توالت فرنگی قرار گرفته است را به طور کامل جدا کنید. در غیر این صورت امکان باز کردن توالت فرنگی وجود ندارد.

بعد از اینکه به طور کامل توالت فرنگی را باز کردید، می‌توانید چسب باقی مانده در کف توالت را نیز پاک کنید. همچنین در صورت باقی ماندن چسب روی سطح زمین، می‌توانید با کمک کاردک و ابزارهای دیگر این چسب را به طور کامل پاک کنید.

مرحله سوم: باز کردن درزگیر توالت فرنگی قدیمی

در مرحله بعدی لازم است که لاستیک درزگیر توالت فرنگی قدیمی را از سر چاه بلند کنید و یک لاستیک جدید را جایگزین کنید. یکی از اقدامات مهمی که باید در این مرحله انجام دهید، چک کردن لوله فاضلاب است. در صورتی که درون لوله فاضلاب، وسیله‌ای افتاد آن را خارج کنید و در صورت نیاز از خدمات لوله بازکنی نیز استفاده نمایید.

مرحله چهارم: نصب توالت فرنگی با چسب آکواریوم

مرحله آخر، نصب توالت فرنگی با چسب آکواریوم است. در هنگام نصب باید به این نکته توجه داشته باشید که حتما لوله فاضلاب به اندازه 3 میلی متر با کف اختلاف ارتفاع داشته باشد. در غیر این صورت لاستیک درزگیر توالت فرنگی در جای مناسب خود قرار نمی‌گیرد و ممکن است آب به زیر توالت نفوذ پیدا کند.

پس از انجام این کار، باید لاستیک درزگیر توالت فرنگی را به درستی در جای خودش قرار دهید تا احتمال نشتی آب به حداقل برسد. حالا نوبت به نصب توالت فرنگی با چسب آکواریوم سیلیکونی می‌رسد. کافیست که یک چسب آکواریوم مرغوب را مانند چسب سیلیکون سیستا آنتی مولد سفید Sista Antimold silicone دور تا دور بدنه توالت فرنگی بزنید و سپس توالت فرنگی را در جای مناسب قرار دهید. سعی کنید که مقداری چسب از بدنه توالت فرنگی به زمین متصل شده باشد. در این صورت یک درزگیری عالی برای توالت فرنگی و همچنین افزایش استحکام آن انجام می‌شود.

مرحله پنجم: خشک شدن چسب آکواریوم توالت فرنگی

چسب‌های آکواریوم به رطوبت مقاوم‌اند و پس از خشک شدن می‌توانند مانند یک لایه عایق عمل کنند. اما قبل از اینکه به گیرش نهایی نرسند، نباید آن‌ها را در معرض رطوبت قرار دهید. بنابراین، می‌بایست به مدت حداقل 24 ساعت صبر کنید و دور توالت فرنگی را آب نپاشید. در غیر این صورت چسب به خوبی سفت نشده و کیفیت خودش را از دست می‌دهد. پس از گذشت 24 ساعت، می‌توانید با انگشت سطح چسب را تست کنید و اگر خشک شده بود می‌توانید به راحتی از توالت فرنگی استفاده نمایید.

آیا چسب توالت فرنگی مقاومت لازم در برابر رطوبت را دارد؟

حال که با مراحل چسباندن توالت فرنگی به زمین آشنا شدید، شاید این سوال برای شما مطرح شود که چسب توالت فرنگی مقاومت لازم در برابر رطوبت را دارد. به هر حال معمولا توالت‌های فرنگی در حمام یا سرویس بهداشتی نصب می‌شوند که در هر کدام از این فضاها رطوبت بسیار بالاست. به همین خاطر موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که چسباندن توالت فرنگی به زمین حتما باید با چسب ضد رطوبت و مقاوم در برابر آب انجام شود تا حتی بتوانید در صورت نیاز شستشوی اطراف توالت رنگی را با آب و مواد شیمیایی و شوینده نیز انجام دهید.

چسب سیلیکون که به عنوان بهترین چسب برای نصب توالت فرنگی شناخته می‌شود و می‌توانید آن را از طریق نماینده انحصاری چسب سیلیکون سفارش دهید، مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد. حتی اگر بخواهید توالت فرنگی را با آب و مواد شوینده بشویید، باز هم هیچ مشکلی در حین کار به وجود نمی‌آید و می‌توانید با خیالی راحت از نظافت سرویس بهداشتی خودتان لذت ببرید.

چسباندن توالت فرنگی به زمین- چسب سنتر

چسباندن توالت فرنگی به زمین- چسب سنتر

بهترین چسب برای چسباندن توالت فرنگی به زمین

چسباندن توالت فرنگی به زمین با چسب امکان پذیر است و این یعنی اینکه شما می‌توانید بدون اینکه نیازی به خرید پیچ و مهره داشته باشید، توالت فرنگی را روی زمین سرویس بهداشتی و حمام نصب کنید. قبلا هم توضیح دادیم که چسب سیلیکونی، بهترین چسب برای چسباندن توالت فرنگی به زمین است. اما آیا هر نوع چسب سیلیکونی را می‌توان بدین منظور مورد استفاده قرار داد؟

چسب سیلیکونی مناسب برای چسباندن توالت فرنگی باید به صورت آنتی باکتریال تولید شده باشد. در غیر این صورت احتمال جذب آلودگی به چسب افزایش پیدا می‌کند. علاوه بر این ممکن است چسب دچار تغییر رنگ و ظاهر شود. از این رو حتما در هنگام خرید چسب برای چسباندن توالت فرنگی به زمین، اطمینان حاصل کنید که چسب آنتی باکتریال باشد. شما می‌توانید برای خرید چسب توالت فرنگی به سایت چسب سنتر مراجعه کرده و از این طریق سفارش خود را ثبت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با نحوه نصب توالت فرنگی با چسب آکواریوم آشنا کردیم. اگر به تازگی قصد نصب یک توالت فرنگی جدید در خانه یا هر فضای دیگری را دارید، حتما باید از چسب پایه سیلیکونی مانند چسب آکواریوم شفاف استفاده کنید. بهترین این چسب‌ها در سایت چسب سنتر موجود هستند و حتی می‌تواند برای سرویس‌های بهداشتی که با رنگ مشکی طراحی شده‌اند، از چسب‌های آکواریوم مشکی استفاده کنید. برای خرید چسب های سیلیکونی می‌توانید با شاره تماس 01342244635 ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *