وبلاگ

آیا نور خورشید بر روی چسب هبلکس تاثیر گذار است؟

چسب هبلکس برای بلوک - چسب سنتر

آیا نور خورشید بر روی چسب هبلکس تاثیر گذار است؟ چسب هبلکس  مانند اکثر  محصولات صنعتی ساختمان، دارای ساختار شیمیایی است. از این جهت نگهداری بهتر  مواد پلیمری درون چسب هبلکس باید کلیه نکات ضروری رعایت گردد. در خیلی از پروژه‌های در حال اجرا کیفیت چسب هبلکس تغییر ایجاد می‌کند. اگر فرض کنیم که محصول مورد نظر از خطوط کارخانه ایرادی نداشته باشد، در این صورت علت عمده عدم کیفیت چسب هبلکس، به واسطه نوع نگهداری آن می باشد.

موارد زیادی در شرایط کارگاهی بر روی خاصیت چسب هبلکس تاثیر گذار خواهد بود که یکی از این موارد را می توان تابش مستقیم نور خورشید بر روی چسب هبلکس اشاره کرد. در ادامه تاثیر نور خورشید را روی چسب هبلکس آورده‌ایم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تاثیر نور خورشید بر روی چسب هبلکس

همان طور که اشاره شد چسب هبلکس یک محصول فراوری شده با مواد پلیمری است. بنابراین نور خورشید قطعا کیفیت چسب هبلکس را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. یکی از دلایلی که در هنگام نگهداری از چسب هبلکس توصیه می‌گردد، مسئله تابش مستقیم نور خورشید می‌باشد. نور خورشید هم میزان دما را افزایش خواهد داد، هم باعث واکنش پذیری در مواد پلیمری درون چسب خواهد شد.

دلیل آن هم به واسطه پرتوی فرابنفش نور خورشید است. این قابلیت حتی در نور‌های مصنوعی هم رخ خواهد داد. به این معنی که اگر تابش نور مصنوعی تا مدت زیادی اتفاق افتد موجب تغییر کیفیت چسب هبلکس خواهد بود. این تغییر کیفیت هم می تواند در رنگ و هم در کیفیت مکانیکی چسب هبلکس باشد. پرتوی فرابنفش عموما در نورهای فلورسنت وجود دارد. در واقع کیفیت رنگ در چسب هبلکس می تواند به واسطه این پرتو رخ دهد.

چسب بلوک هبلکس - چسب سنتر

چسب بلوک هبلکس

رنگ چسب هبلکس

نکته ای که در ارتباط با چسب  هبلکس وجود دارد، رنگ خود چسب هبلکس است. در واقع این محصول را در داخل کشور به ندرت به صورت رنگی تولید می کنند. این امر به دلیل این است که چسب هبلکس یک محصول اکسپوز نیست  و نیازی به نمای زیبا ندارد. ولی مسئله تولید گرما از طریق نور در ساختار چسب هبلکس رخ می دهد، شدیدا تاثیر گذار خواهد بود.

بنابراین برای مقابله، حتما نوع بسته بندی حائز اهمیت است. نکته دیگری که در مورد چسب هبلکس قابل بررسی است، عامل پلیمری است که با نور خورشید واکنش پذیری دارد. در واقع چسب هبلکس محصولی است که دارای درصدی از چسب های با پایه pva یعنی پلی وینیل استات،  پلی اتیلن، پلی آمید و بعضا پلی اورتان می باشد. البته میزان درصد این مواد در چسب هبلکس بسیار ناچیز است ولی صفر نیست. تمامی محصولات یاد شده به واسطه نور تغییر ساختار خواهند داشت. بنابراین توصیه می گردد، محصولات هنگام انبار داری در شرایط مناسبی قرار گیرند.

انبار داری محصول در برابر نور خورشید

در پایان جهت انبار داری بهتر محصول در برابر نور خورشید موارد به صورت خلاصه اشاره می‌شود:

  1. فضای انبار بهتر است با نور مناسب آفتاب روشن گردد.
  2. بسته بندی ها در درون پاکت های کاغذی چند لایه انجام گیرد.
  3. در صورت استفاده از بسته های پلاستیکی حجم چسب هبلکس قابل رویت نباشد.
  4. میزان مصرف چسب با زمان انبار داری تنظیم گردد. به طوری که نگهداری آن بیشتر از 90 روز ادامه نداشته باشد.

این نکته را توجه  داشته باشید که اگر بسته ها کاملا مقاوم باشد، باز نور خورشید بر روی دمای چسب تاثیر گذار خواهد بود. بنابراین مکان نگهداری حتما در فضای سر پوشیده در نظر گرفته شود. همچنین بسته های پلیمری از جنس hped و pp یعنی پلی پروپیلن به عنوان محصول مقاوم معرفی می‌گردد، که قابلیت برگشت پذیری نیز دارد. در نهایت بسته بندی های فویلی از جنس آلومینیوم هم می تواند به عنوان کیسه های مقاوم در برابر نور انتخاب شوند. پوشش های لمینت چند لایه ای نیز می تواند در صورت صرفه اقتصادی به عنوان پوشش مقاوم معرفی گردد، که مقاومت قابل توجهی در برابر نور از خود خواهد داشت.

سخن آخر

از آن جایی که  بسته بندی چسب هبلکس و همچنین فضای آن،  در نگهداری چسب بسیار مهم است، پیشنهاد می شود این محصول را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. مجموعه فروشگاهی چسب سنتر  محصولات چسبی خود را در فضای بسیار مناسبی انبار داری نموده به نحوی که سعی شده  میزان این تاثیر گذاری به حداقل ممکن برسد. همچنین این مجموعه به عنوان نماینده فروش چسب هبلکس شرکت خاک چینی در گیلان فعالیت دارد و امکان ارائه خدمات  در زمینه فروش چسب هبلکس و بلوک هبلکس در سراسر استان را دارا می‌باشد. در صورتی که علاقه مند هستید، بدانید طرز تهیه چسب هبلکس و اجرای چسب هبلکس به چه نحوی است؟ می توانید به صفحه مورد نظر مراجعه کنید. همچنین می توانید تجربیات خود با ما به اشتراک بگذارید.

2 دیدگاه در “آیا نور خورشید بر روی چسب هبلکس تاثیر گذار است؟

  1. طاهری گفت:

    سلام خسته نباشین نور خورشید بر روی چسب هبلکس تاثیر گذاره واقعا. من چسب هبلکسارو داخل ساختمان چیدم بعضی موقع ها نور میفتاد روشون. دوباره قابل استفاده ان به نظرتون؟ یه دوماهی هست

    1. عمدتا بسته بندی آسیب میبینه، ولی بهتره که آفتاب نخوره،چون پلیمرهای موجود در چسب از خودشون واکنش نشون میدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *