وبلاگ

راهنمای خرید چسب اپوکسی خمیری

چسب اپوکسی خمیری

امروزه مصرف چسب‌های اپوکسی خمیری دو چندان شده و دلیل عمده آن هم قدرت قابل توجه محصول در مقایسه با نمونه‌های مشابه خود می‌باشد. از جمله ویژگی‌های آن قابلیت کار با این محصول می‌باشد. در واقع این چسب به راحتی قابل ورز دادن و ترکیب کردن است و به راحتی بر روی سطح قابلیت لوزدار خود را حفظ می‌کند.

عمدتا این محصول در بسته بندی‌های دو جزئی تولید می‌گردد که در برخی از موارد به صورت 3 جزئی هم عرضه می‌گردد. به طور کل چسب‌های اپوکسی خمیری از یک حجم رزین، یک حجم هاردنر و یک حجم فیلر تشکیل می‌گردد. میزان دقیق استفاده از هر کدام از موارد ذکر شده به فرمولاسیون شرکت تولید کننده بستگی دارد. با این حال به دلیل نوع ترکیب سعی می‌گردد که فیلر و رزین در داخل کارخانه میکس شود. این کار سرعت و سهولت را در حین اجرا افزایش خواهد داد.

 

مکانیزم چسب اپوکسی خمیری

غلظت چسب اپوکسی خمیری قبل از استفاده، مشابه غلظت چسب کاشی خمیری می باشد. به این صورت که اگر دمای محیط بین 25 تا 28 درجه باشد روانی بسیار مناسبی دارد اما در صورت کاهش دما میزان انعطاف پذیری  و روانی چسب تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

از این رو برای استفاده از چسب اپوکسی و بهبود وضعیت چسبندگی آن در دمای پایین بهتر است چسب را در یک محیط گرم قرار داد و در صورت نیاز به استفاده سریع بهتر است که ظرف رزین داخل آب گرم قرار داده شود. این کار چسب اپوکسی خمیری را نرم می کند.

توجه کنید ظرف چسب و نیز خود خمیر چسب اپوکسی نباید در معرض حرارت مستقیم شعله قرار گیرد، چرا که این عمل ساختار شیمیایی چسب را تحت تاثیر خود قرار می دهد به طوری که حتی ماهیت آن دچار مشکل خواهد شد.

کاربرد اپوکسی خمیری

  • چسب اپوکسی خمیری به عنوان یک اتصال قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال عموما از این نوع نام گذاری بیشتر برای بندکشی یا پر کردن درزهایی که نیاز به اتصال قوی دارد هم استفاده شود.
  • توجه داشته داشته باشید که این محصول را می‌توان به رنگ‌های مختلفی تبدیل کرد که عمدتا این کار به کمک خمیرهای رنگ اپوکسی امکان پذیر خواهد بود.
  • نکته قابل توجه دیگر، روانی این نوع از چسب‌ها می باشد به عبارت دیگر در صورتی که فیلر چسب اپوکسی خمیری از شیکر (shakier) های با اندازه الک بزرگ عبور کرده باشد قابلیت اتصال دارند و خیلی برای بندکشی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.
  • همچنین در هنگام اجرا تا حدودی حالت چسبناک دارد در این حالت جهت اجرای راحت‌تر می‌توان از مقداری آب برای کارکرد راحت‌تر آن استفاده نمود. البته فقط برای بندکشی سطوح مورد استفاده قرار می‌گیرد. در هر حالت سازه‌ای ترکیب آن با هیچ محصول مشابهی توصیه نمی‌گردد. حتی خمیرهای رنگ اپوکسی نیز در صورت استفاده از چسب اپوکسی خمیری در حالت سازه‌ای توصیه نمی‌گردد.
  • استفاده از این محصول در مواردی که سرمای هوا زیاد باشد یا به عبارتی دمای هوا کم تر از 10 درجه سانتیگراد باشد به هیچ وجه توصیه نمی‌گردد. به طوری که حتی دیده شده در دمای گفته شده به حالت نیمه جامد باقی می‌ماند.
  • بنابراین کنترل دما در کیفیت نهایی محصول تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. موضوع بعدی که باید مورد توجه قرار گیرد تابش نور مستقیم خورشید بر روی انباره چسب‌های اپوکسی خمیری است. این نکته حایز اهمیت است که در طول بازه زمانی نگهداری نور خورشید حتی به بدنه آن نیز اثر نکند این کار موجب تغییر در بافت ظاهری چسب می‌گردد از طرفی کیفیت و قدرت گیرش آن را دچار تنش می‌نماید.

 

راهنمای مراکز خرید محصول

با توجه به نکات گفته شده توصیه می‌گردد جهت خرید از مراکز فروش تخصصی استفاده نمایید. این کار باعث اطمینان بیشتر از نظر کیفیت نهایی چسب اپوکسی خمیری خواهد بود. مجموعه چسب چسب سنتر به عنوان یک مرکز تخصصی آماده ارائه مشاوره و خدمات فروش به مشتریان عزیز در سراسر نقاط کشور می‌باشد. این مجموعه با در اختیار داشتن یک کادر مجرب در زمینه خدمات مشاوره‌ای آماده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *