وبلاگ

مزایای چسب بلوک هبلکس نسبت به ملات

مزایای چسب بلوک هبلکس- چسب سنتر

ملات خشک آماده یا چسب بلوک هبلکس محصولی است که امروزه علاقه مندان زیادی دارد. ملات‌های خشک کاربردهای متفاوتی دارند که یکی از انواع آن‌ها استفاده از این چسب‌ها به عنوان چسب برای بلوک هبلکس است. ملات‌های خشک به دلیل کیفیت کنترل شده در کارخانه و نیز کارایی بالا امروزه محبوبیت بالایی پیدا کرده‌اند. ملات خشک بلوک هبلکس موجب افزایش سرعت و کیفیت نهایی سازه می‌شود. این چسب به عنوان قدم اول در اجرای صنعتی و فنی دیوارچینی شناخته می‌شود. به عبارت دیگر چسب بلوک هبلکس یا همان ملات خشک آماده می‌تواند نواقص ملات ماسه و سیمان را برطرف کند. در این مقاله قصد داریم بیشتر در مورد مزایای چسب بلوک هبلکس صحبت کنیم.

برتری‌های چسب بلوک هبلکس نسبت به ملات

این نکته حائز اهمیت است که در تولید چسب برای بلوک هبلکس (ملات خشک آماده) از بچینگ کارخانه‌ای استفاده می‌گردد و این امر موجب می‌شود که نه تنها کیفیت ظاهری چسب بلوک هبلکس افزایش پیدا کند، بلکه ویژگی فنی آن نیز کاملا تحت کنترل قرار می‌گیرد. این کار میزان مصرف بسیاری از مواد اولیه در ساختمان سازی را کاهش می‌دهد.در واقع سیمان و سنگ دانه‌های مصرف شده در چسب برای بلوک هبلکس جزء سرمایه ملی محسوب می‌شوند که به واسطه تولید صنعتی آن‌ها، می‌توان صرفه جویی بسیار زیادی کرد.

در کنار تمامی موضوعات ذکر شده و فنی اشتغال زایی نیز به واسطه تولید چسب بلوک هبلکس رخ خواهد داد. به طوری که تعداد زیادی از افراد چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم در صنعت تولید چسب برای بلوک هبلکس سهیم خواهند بود. از سوی دیگر عدم برداشت نامتعارف از معادن کاهش خواهد یافت.

تولید چسب بلوک هبلکس

به طور خلاصه می‌توان گفت که چسب بلوک هبلکس با کنترل کیفیت نهایی در کارخانه تولید می‌شود. که این می‌تواند با انواع استاندارد‌های ملی و بین المللی انطباق داشته باشد. همچنین چسب برای بلوک هبلکس را می‌توان در ابعاد و اندازه‌های متفاوتی ساخت که هر کدام از موارد اشاره شده می‌تواند ویژگی‌های خاصی را به چسب اضافه کند. به طور مثال استفاده از سنگ دانه‌های بزرگ‌تر برای استقامت و مقاومت بالاتر در چسب بلوک هبلکس و یا استفاده از سنگ دانه‌های یک دست و یکنواخت باعث بالا بردن روانی و کارایی چسب برای بلوک هبلکس در حین اجرا می‌شود.

همچنین بالا رفتن کیفیت چسب بلوک هبلکس در مقایسه با ملات معمولی ماسه سیمان موجب می‌شود تا دوام و طول عمر سازه نیز افزایش پیدا کند.

در بسیاری از موارد ملات ماسه سیمان توسط افراد بدون تخصص خاصی ساخته می‌شود که بعضا قدرت لازم جهت اجرا را ندارد. اما در چسب بلوک هبلکس چنین خطاهایی به وجود نمی‌آیند. کاهش یافتن خطایی نیروی انسانی نیز یکی دیگر از مزایای استفاده از چسب برای بلوک هبلکس در مقایسه با ملات ماسه و سیمان خواهد بود.

همچنین نیاز به نیروی انسانی به واسطه استفاده از چسب بلوک هبلکس کاهش خواهد یافت. این امر در کاهش هزینه اجرایی سازه تاثیرگذار خواهد بود. در پروژه‌های مختلفی از ساختمان‌های در حال اجرا سرعت اجرایی دو نوع پروژه که با کمک بلوک هبلکس اجرا شده‌اند را با چسب و ملات مقایسه کرده‌اند. با توجه به موارد ذکر شده سرعت اجرایی بالاتری هنگام استفاده از بلوک هبلکس به همراه چسب گزارش شده است. همچنین در صورت استفاده از چسب برای بلوک هبلکس میزان هدر رفت آن به مراتب بسیار کمتر از ملات ماسه و سیمان می‌باشد.

فروش عمده چسب بلوک هبلکس- چسب سنتر

فروش عمده چسب بلوک هبلکس- چسب سنتر

چند ویژگی بارز در چسب مناسب بلوک هبلکس

چسب بلوک هبلکس در مقایسه با ملات‌های معمولی سرعت گیرش بالاتری دارد و می‌تواند در صورت نیاز بارهای فشاری و کششی بیشتری را تحمل نماید. با این حال میزان مصرف سیمان به عنوان ماده اصلی چسباننده در چسب بلوک هبلکس در مقایسه با ملات ماسه سیمان معمولی به مراتب کمتر می‌باشد. همچنین با توجه به آماده بودن چسب برای بلوک هبلکس میزان فضای مورد نیاز جهت انبارداری کاهش پیدا می‌کند. از این رو نگهداری آن در فضای کارگاهی بسیار راحت است.

در صورتی که اقدام به خرید چسب بلوک هبلکس کرده‌اید، توجه داشته باشید چسب برای بلوک هبلکس نباید در معرض رطوبت و یا نور مستقیم خورشید قرار گیرد. همچنین زمان مصرف آن نیز در مناطق مرطوب در بازه زمانی 90 روز باید انجام شود. در غیر این صورت پیش از استفاده حتما چسب استفاده شده برای بلوک هبلکس باید مورد تایید واحد نظارت قرار گیرد.

خرید چسب بلوک هبلکس برند پارسیکا – Parsica Block CLC adhesive- چسب سنتر

خرید چسب بلوک هبلکس برند پارسیکا – Parsica Block CLC adhesive- چسب سنتر

خرید چسب برای بلوک هبلکس از چسب سنتر

چسب‌های بلوک هبلکس در بسته‌های 20 و 25 کیلوگرمی بسته بندی می‌شود که از نظر حمل و نقل بسیار راحت از کیسه‌های سیمان می‌باشند. چسب بلوک هبلکس در برندهای مختلف همچون چسب بلوک هبلکس شرکت پارسیکا و چسب تبلکس شرکت خاک چینی در چسب سنتر به آدرس عرضه می‌شود. شما فروشندگان و خریدارن عمده گرامی می‌توانید خرید خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت و یا شماره تماس 01342244635 انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *