وبلاگ

بلوک هبلکس با کیفیت چه نوع ویژگی‌هایی دارد

بلوک هبلکس با کیفیت چه نوع ویژگی هایی دارد- چسب سنتر

بلوک هبلکس به عنوان یک برند تجاری در بازار کشور معرفی شده است. اما باید این نوع بلوک‌ها را به نام بلوک‌های اتوکلاو شده نیز معرفی کرد که شرکت هبلکس به عنوان پیشگام در زمینه صنعت بلوک‌های اتوکلاو شده شناخته می‌شود. حال در دهه‌های اخیر شرکت‌های متعددی در زمینه تولید بلوک هبلکس فعالیت می‌کنند که هر کدام از آن‌ها مدعی ساخت محصول با کیفیت می‌باشند. به نظر می‌رسد بسیاری از کارفرمایان در زمینه شناخت بلوک هبلکس دچار مشکل هستند و عمدتا به دنبال بلوک هبلکس با قیمت پایین می‌باشند. با این حال باید بیشتر از قیمت به کیفیت بلوک هبلکس توجه شود. در ادامه مقاله قصد داریم در مورد ویژگی‌های بهترین بلوک هبلکس با کیفیت با شما صحبت کنیم.

ویژگی‌های بلوک هبلکس با کیفیت

برخی از کارفرمایان بعد از استفاده از بلوک هبلکس ایراداتی را در ساختمان شاهد هستند که در حین اجرا و بعضا در زمان بهره برداری از سازه با آن‌ها مواجه خواهند شد. اولا بلوک هبلکس باید بعد از عمل آوری در کارخانه و در هنگام تحویل به مشتری کاملا سفید و یک دست باشد. در واقع یک محصول بدون داشتن خاک رس باید دارای چینی ویژگی باشد. بنابراین مناسب‎ترین حالت برای بهره مندی از یک بلوک هبلکس با سیلیس مناسب این است که پودر اولیه بلوک هبلکس از محصول فراوری شده کارخانه‌های چینی سازی باشد. در این کارخانه‌ها محصول تغلیظ شده خاک رس به صورت سیلیس خالص استخراج خواهد شد/ این حالت از فراوری سیلیس موجب می‌گردد که بلوک هبلکس تولید شده از کیفیت مناسبی برخوردار باشد.

این ویژگی ساخت بلوک هبلکس با کیفیت در شرکت خاک چینی کاملا رعایت می‌شود که این نوع بلوک‌ها با نام تجاری تبلیکس به بازار عرضه می‌شوند. دانستن این نکته حائز اهمیت است که در صورت حضور خاک رس در مرحله فرآوری بلوک هبلکس شاهد کاهش راندمان کیفی آن خواهیم بود.

مشکلات وجود خاک رس در بلوک هبلکس

از جمله مشکلات وجود خاک رس در بلوک هبلکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. زردشدگی گچ کاری که پس از گچکاری دیده می‌شود.
 2. عدم فرآوری مناسب به واسطه‌ی وجود خاک رس در بلوک هبلکس
 3. کاهش میزان چسبندگی ملات به بلوک هبلکس که معمولا این حالت عمدتا توسط برخی از مجریان سازه در حین اجرا گزارش می‌شود. به عبارت دیگر خاک رس به مانند یک گل خالص در حین تماس با ملات عمل خواهد می‌کند و میزان چسبندگی ملات را کاهش خواهد داد.
 4. افزایش میزان جذب آب به واسطه وجود بیش از اندازه خاک رس در بلوک هبلکس

با توجه به مواردی که اشاره شد می‌توان گفت که دلیل افزایش قیمت برخی محصولات بلوک هبلکس در مقایسه با کارخانه‌های دیگر نیز همین عوامل موثر می‌باشد. از سوی دیگر متاسفانه عمده شرکت‌های تولید بلوک هبلکس نمایندگی خود را به افراد فاقد صلاحیت فنی ارائه می‌دهند که عمده هدف این شرکت‌ها فروش بالاتر است و به کیفیت محصول خود توجهی ندارند.

برخی از این افراد عمدتا با کاهش قیمت‌های حمل و نقل و یا حذف ارزش افزوده و یا بالا بردن قیمت نهایی بلوک هبلکس آن را به عنوان یک محصول با کیفیت اعلام می‌کنند. این در حالی است که‌ای افراد فقط فروش محصولات را تحت تاثیر منفعت شخصی خود می‌دانند.

ویژگی و کیفیت مواد اولیه در قیمت نهایی بلوک هبلکس

برای تولید بلوک هبلکس از چند ماده اصلی استفاده می‌شود که شامل سیلیس، سیمان، پودر آلومینیوم و آهک می‌باشند. هر کدام از موارد اشاره شده می‌تواند در کیفیت نهایی هر بلوک هبلکس تاثیرگذار باشند. با این حال در هنگام واکنش پذیری مواد یکی از تاثیرگذارترین موارد، پودر آلومینیوم موجود در مخلوط بلوک هبلکس می‌باشد. در واقع پودر آلومینیوم باعث ایجاد حباب‌های ریز در ماتریس بلوک می‌گردد که این کار باعث ساخت یک حجم متخلخل و سبک می‌شود.

حال کیفیت این محصول را می‌توان به طریقه‌های متفاوتی تغییر داد یکی از این روش‌ها استفاده از پودرهای آلومینیوم ضعیف تر می‌باشد. توجه کنید که اکثر مجموعه‌ها برای کاهش هزینه‌ها از نوعی پودر ایرانی استفاده می‌کنند که قیمت تمام شده آن در مقایسه با نوع هندی پایین تر است. این در حالی است که متاسفانه قیمت نهایی بلوک هبلکس را براساس پودر آلومینیوم هندی محاسبه می‌کنند.

مجموعه خاک چینی محصول بلوک هبلکس خود را با پودر آلومینیوم در جه یک و نیز قیمت تمام شده پایین‌تر از محصولات تقلبی به بازار عرضه می‌نماید. زیرا شرکت خاک چینی یک شرکت مادر در زمینه تولید مواد اولیه بلوک هبلکس می‌باشد.

بلوک هبلکس اتوکلاوه شده- چسب سنتر

بلوک هبلکس اتوکلاوه شده- چسب سنتر

مضرات خرید بلوک هبلکس بی کیفیت

همان طور که اشاره کردیم بسیاری از فروشندگان کیفیت بلوک هبلکس را فدای قیمت می‌کنند. در واقع برخی شرکت‌ها یا به عبارتی کارگاه‌های سنتی بلوک‌های هبلکس را در سطح منطقه توزیع می‌کنند. این نوع کارگاه‌ها به دلیل عدم رعایت در اجرای اصول تولید بلوک هبلکس، می‌توانند قیمت تمام شده بلوک را ارزان در نظر بگیرند.

به طور مثال برای فرآوری بلوک هبلکس نیاز به دستگاه اتوکلاو می‌باشد. این دستگاه هم دارای ابعاد بزرگی است که در هر کارگاهی امکان استقرار وجود ندارد و هم دارای قیمت‌های بالایی می‌باشد. در صورت حذف این فرآیند در بلوک‌های هبلکس قیمت تمام شده آن به شدت کاهش می‌یابد. اما از نظر کیفی محصولی تولید خواهد شد که اولا خاک آن به راحتی از روی سطح بلوک برداشته خواهد شد. دوما به واسطه میزان خاک روی بلوک هبلکس میزان چسبندگی آن به چسب بلوک هبلکس نیز تحت شعاع قرار خواهد گرفت. همچنین به دلیل فرآوری ناقص قدرت چکش خواری آن شدیدا تحت شعاع قرار می‌گیرد.

شعبه خرید چسب بلوک هبلکس- چسب سنتر

شعبه خرید چسب بلوک هبلکس- چسب سنتر

دریافت مشاوره خرید بلوک هبلکس با کیفیت

مجموعه تخصصی و فروشگاهی چسب سنتر رسالت فنی و مشتری مداری خود را با مشاوره‌های فنی توسط واحد فنی مهندسی خود در زمینه بلوک هبلکس به مشتریان ارائه می‌کند. این مجموعه امیدوار است تا بتواند با ارائه مشاوره‌های درست در زمینه خرید چسب بلوک هبلکس و نیز خود بلوک هبلکس با کیفیت گام بلندی را در زمینه دفاع از حقوق مشتریان عزیز بردارد. با شماره 01342244635 به راحتی می‌توانید با مشاوران چسب سنتر در تماس باشید.

1 دیدگاه در “بلوک هبلکس با کیفیت چه نوع ویژگی‌هایی دارد

 1. Brian Trejo گفت:

  I am not sure where you are getting your information, but great
  topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more.

  Thanks for wonderful info I was looking for this info for my mission.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *