وبلاگ

ترمیم روشویی شکسته با چسب ترمیم روشویی

ترمیم روشویی با چسب اپوکسی چسب سنتر

ترمیم روشویی شکسته از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا روشویی یکی از قسمت های پراستفاده خانه می باشد که در اثر استفاده مداوم ممکن است زودتر از بقیه قسمت های خانه فرسوده شود.

گاهی اوقات نیز آسیب هایی به روشویی وارد میشود که می تواند باعث شکسته شدن یا ترک برداشتن آن شود، به نظر شما در چنین صورتی فقط می توان روشویی را تعویض کرد؟

خیر! ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم که بدون تعویض کردن روشویی، آن را ترمیم و تعمیر کنید.

ترمیم روشویی شکسته یا ترک خورده

روشویی در دو حالت ممکن است ترک بخورد، اول اینکه جسم سنگینی را در آن انداخته باشید و باعث ترک خوردن روشویی شده باشد، دوم اینکه موقع نصب به روشویی آسیب زده باشید.

در هر صورت می توانید این ترک را با استفاده از رزین یا چسب اپوکسی دو جزئی ترمیم کنید. این روش مناسب رسیدگی به آسیب هایی است که در مینای چینی به وجود می آید.

رزین دو جزئی نیز طوری ساخته شده که با ترکیب کردن دو قسمت، یک چسب بسیار قوی و کاربردی به دست می آید که قابلیت رنگ آمیزی نیز دارد و خیلی راحت روشویی را به بهترین نحو ممکن ترمیم می کند.

بیشتر بخوانید: ترمیم سنگ توالت شکسته چگونه ممکن است؟

چسب ترمیم روشویی

چسب ترمیم روشویی

از آنجایی که تعویض روشویی شکسته ممکن است هزینه های اضافی به بارآورد بهتر است ابتدا به فکر تعمیر آن باشید و اگر تعمیر، نتوانست آسیب را از بین ببرد سپس تصمیم به تعویض روشویی بگیرید.

برای ترمیم روشویی ترک خورده به چسب، کاردک، سنباده، آچار و دریل نیاز پیدا خواهید کرد.

بهترین چسبی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد چسب اپوکسی یا رزین اپوکسی دو جزئی است که می تواند به صورت مادام العمر روشویی شما را تعمیر کند.

این چسب انواع و برندهای مختلفی دارد که در این مقاله به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد. برای خرید یا دیدن ویژگی های هرکدام می توانید روی اسم آن کلیک کنید و یا در صفحه فروشگاهی چسب سنتر، انواع مختلف چسب و رزین اپوکسی را مشاهده کنید.

مراحل تعمیر روشویی

مراحل تعمیر روشویی

اگر متوجه ترک یا شکستگی در روشویی خانه شدید، می توانید با استفاده از اپوکسی سطح آن را به سرعت ترمیم کنید. در این قسمت مراحل ترمیم سنگ روشویی توسط چسب و رزین اپوکسی به طور کامل توضیح داده شده است:

 1. تمیز کردن سینک:
  قسمتی از سینک که دچار آسیب شده است را سنباده بزنید تا صاف شود. برای این کار می توانید از یک سنباده ریز استفاده کنید. انقد این کار را تکرار کنید که وقتی دستتان را روی قسمت آسیب دیده می کشید، احساس تیزی نکنید.
  اگر ترک بسیار ریز و سطحی بود بهتر است سنباده نکشید!
 2. شستن سینک:
  پس از اینکه کار سنباده زدن تمام شد، سینک را به طور کامل بشویید. بهتر است محل آسیب دیده را با استفاده از یک پاک کننده ساینده مانند آژاکس و اسفنج بشویید تا سطح برای استفاده از چسب آماده شود.
  سپس سینک را با یک حوله پاک کنید و حداقل یک ساعت فرصت دهید تا سطح خشک شود. به یاد داشته باشید که قرار نیست هرگز چسب را روی سطح خیس و یا مرطوب اعمال کنیم، زیرا در این صورت تاثیری نخواهد داشت!

مراحل استفاده از چسب ترمیم روشویی

 1. ترکیب دو جز اپوکسی:
  اولین مرحله پس از آماده سازی سطح، ترکیب دو قسمت اپوکسی می باشد. برای این که کار شما تمیز و باکیفیت باشد می توانید رنگ چسب خود را انتخاب کنید، چسب های اپوکسی قابلیت رنگ پذیری نیز دارند و بسته به نیاز شما می توانند رنگ دلخواه را بگیرند.

 2. بسته اپوکسی را باز کنید و با استفاده از کیت چسب، محتویات داخل جعبه را تخلیه و سپس با براش مخصوص، دو قسمت را طبق نسبتی که روی جعبه درج شده، مخلوط کنید.
  گاهی  اوقات روی کیت چسب اپوکسی، چند رنگ پرطرفدار نیز موجود است که پس از ترکیب دو قسمت چسب، می توانید از آنها استفاده کنید و رنگ مورد نظر خود را بسازید.

 3.  در این قسمت اگر روشویی شما تنها ترک خورده و دارای شکستگی نمی باشد، بهتر است با استفاده از کاردک مخصوص، چسب یا رزین را روی محل مورد نظر قرار دهید و سعی کنید ترک را به طور کامل با چسب پر کنید سپس آن را صاف کنید، طوری که با سطح یکدست شود.
  به اندازه زمانی که روی جعبه درج شده صبر کنید تا چسب خشک شود. اگر پس از خشک شدن چسب حس کردید که مقداری چسب از سطح کار بیرون زده، آن را با سنباده بتراشید تا یکدست شود. البته قبل از خشک شدن چسب هم می توانید با استفاده از یک دستمال مرطوب، اضافی چسب را به دقت پاک کنید.

 4. 45 دقیقه صبر کنید تا لایه اول اپوکسی به طور کامل خشک شود. در این مدت از سینک استفاده نکنید و اجازه دهید تا تاثیر چسب اعمال شود.
 5. حالا می توانید (در صورت نیاز) لایه دوم اپوکسی را مانند مرحله قبل اجرا کنید. بیشتر ترک هایی که روی سینک ایجاد می شوند با دو لایه اپوکسی ترمیم خواهند شد و  نیازی به اپوکسی بیشتر ندارند.
  اما با این حال اگر ترک بسیار عمبق تر بود شاید لازم باشد لایه دیگری نیز اضافه کنید.
 6. پس از اعمال لایه دوم، 24 ساعت به آن فرصت دهید تا کاملاً خشک شود و در این 24 ساعت از روشویی استفاده نکنید. زیرا اپوکسی باید بدون رسیدن رطوبت خشک شود وگرنه استحکام بالایی نخواهد داشت.
 7. پس از اینکه کار به طور کامل خشک شد می توانید مانند مرحله سوم، سطح کار را سنباده بزنید تا سطح چسب و روشویی یکسان شود. برای سنباده زدن بهتر است کمی سطح را نم دار کنید تا این کار بهتر انجام شود.

اگر روشویی ترک نخورده بود و قسمتی از آن شکسته بود، می توانید همین مراحل را برای چسباندن دو قسمت اجرا کنید: یعنی ابتدا لبه های دو قسمت را سنباده بکشید، سپس دو قسمت را به چسب آغشته کنید (چسب نباید بیش از حد باشد) حالا آنها را روی هم قرار داده و فشار ثابتی به آن وارد کتید تا بهتر بچسبد.

پس از آن بهتر است حداقل 12 ساعت به آن زمان دهید تا به طور کاملخشک شود و پس از خشک شدن کامل، اگر مقداری از چسب به بیرون از کار ریخته بود با سنباده آن را بتراشید.

نکات مهم برای تعمیر روشویی شکسته با چسب

تا به اینجای مقاله شما را با نحوه تعمیر روشویی شکسته با چسب آشنا کردیم. این روشویی‌ها می‌توانند با چسب‌های مختلف در محل نصب شوند و مانند روز اول کار کنند. ولی بهتر است که برای تعمیر انواع روشویی شکسته با چسب به نکات زیر نیز توجه داشته باشید.

• حتما در هنگام استفاده از چسب، به احتیاط مصرف توجه داشته باشید. چسب‌هایی که برای چسباندن روشویی استفاده می‌شوند، ممکن است باعث ایجاد حساسیت پوستی و و یا مشکلات تنفسی شوند. پس حتما از ماسک و دستکش برای استفاده از آن‌ها، استفاده نمایید.

• چسب روشویی را در دمای مناسب به کار ببرد. هر یک از چسب‌ها دمای کاری مشخصی دارند.

• تا زمانی که چسب به طور کامل خشک نشده است، از شستشوی دست و صورت در روشویی خودداری کنید.

• هر زمانی که مجددا ترک و شکستگی روی روشویی مشاهده کردید، برای تعمیر اقدام کنید تا ترک‌ها عمیق‌تر نشوند.

• ابزارهای مورد نیاز برای چسباندن روشویی شکسته از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند. بنابراین، ابزارهای مورد نیاز را تامین کنید.

• اگر در زمینه تعمیر روشویی شکسته با چسب اطلاعات کافی ندارید و یا هر گونه سوالی در مورد این موضوع دارید، می‌توانید در مورد آن‌ها با کارشناسان چسب سنتر مشورت کنید.

تعمیر روشویی شکسته با چسب- چسب سنتر

تعمیر روشویی شکسته با چسب- چسب سنتر

اگر روشویی قابل تعمیر نبود چه کار کنیم؟

تعمیر روشویی شکسته و ترک خورده با چسب در اکثر مواقع امکان پذیر است و جای نگرانی در رابطه با این موضوع وجود ندارد. اما در برخی از موارد آنقدر حجم شکستگی و خرابی روشویی زیاد است که عملا استفاده از چسب برای تعمیر به صرفه نبوده و حتی می‌تواند مشکلات زیادی را نیز به وجود آورد. به خصوص اینکه بحث زیبایی روشویی‌های سرویس بهداشتی و حمام نیز بسیار حائز اهمیت است.

از این رو اگر روشویی قابل تعمیر نبود، بهتر است که به فکر خرید یک روشویی جدید باشید. تنوع در مدل‌های روشویی بسیار زیاد است و می‌توانید مطابق با سلیقه خودتان، یکی از انواع این روشویی‌ها را انتخاب کنید. از طرفی به دلیل تنوع بالای روشویی‌ها، امکان خرید آن‌ها با قیمت‌های مختلف نیز وجود دارد. پس می‌توانید مطابق با بودجه خودتان، یک روشویی نو برای منزل یا هر جای دیگری تهیه کنید.

کلام پایانی

اگر روشویی شما دارای شکستگی زیادی بود و با چسب یا رزین قابل ترمیم نبود، بهترین گزینه تعویض آن است.

اما در صورتی که سنک دچار شکستگی یا آسیب های سطحی بود، بهترین راه حل استفاده از چسب و یا رزین اپوکسی است. بهتر است بدانید که استفاده از رزین کمی سخت تر از چسب است و قبل از خرید محصول بهتر است از کارشناسان چسب سنتر در این باره راهنمایی بگیرید تا بتوانید بهترین محصول را انتخاب و سپس با روش درستی آن را اعمال کنید.

اگر شما نیز روشی برای ترمیم روشویی آسیب دیده می شناسید آن را از طریق کامنت ها با ما و دیگر مخاطبان به اشتراک گذارید.

2 دیدگاه در “ترمیم روشویی شکسته با چسب ترمیم روشویی

 1. sساسان گفت:

  سلام برای ترمیم روشویی قهوه ای چسب دوجزعی پارافیکس رنگ قهوه ایش موجوده؟

  1. میتونید چسب پارافیکس رو با رنگ چسب اپوکسی قهوه ای ترکیب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *