وبلاگ

چگونه چسب موش درست کنیم؟

چگونه چسب موش درست کنیم؟

چگونه چسب موش درست کنیم ؟ این سوالی است که بسیاری از افراد به دنبال جواب آن هستند‌. ساخت چسب موش خانگی به افراد کمک می‌کند تا با هزینه کمتر و راحت تر بتوانند موش های محیط اطراف را از بین ببرند. موش ها یکی از موجودات هستند که برای بسیاری از افراد در جامعه موجب ترس و وحشت می‌شوند. در صورتی که به منازل یا محیط کاری وارد شوند، به سرعت باید برای ازبین بردن آن‌ها دست به کار شد. به همین منظور، استفاده از چسب موش امری ضروری محسوب می‌شود.

چرا باید از چسب موش استفاده کنیم؟

حضور موش در محل‌هایی که افراد زمان زیادی را در آن می‌گذرانند، بیماری‌های زیادی را به همراه دارد. آلودگی‌هایی که از طریق موش به محیط منتقل می‌شوند، برای بسیاری از افراد خطرناک هستند. علاوه بر این، برخی از موش‌ها بوی نامطبوعی هم در محل از خود جای می گذارند. یکی از معضلات حضور موش در منازل، خوردن رختخواب‌ها و وسایل است. به این صورت این لوازم دیگر قابل استفاده نخواهند بود.

در واقع، موش‌ها آلودگی زیادی را به وسایل وارد می‌کنند. چسب موش از لوازمی است که برای به دام انداختن موش‌ها بسیار پرکاربرد است. چسب موش در برند های مختلفی موجود است که می‌توان به صورت آماده هم آن را تهیه کرد. بعد از آماده کردن چسب موش، باید آن را در محل مناسبی تعبیه کرد. در ادامه بیشتر در زمینه خرید و یا آماده سازی چسب موش صحبت خواهیم کرد.

ویژگی های چسب موش با کیفیت

 • چسب موش باید دارای چسبندگی بسیار زیادی باشد.
 • ماندگاری آن بسیار طولانی بوده و فاسد نخواهد شد.
 • استفاده از آن‌ها حشرات مختلفی مثل موش، سوسک، عقرب، مارمولک و حتی پشه را به دام می‌اندازد.
 • چسب موش کتابی و صنعتی از رزین ساخته شده و برای کاربردهای مختلفی از آن استفاده می‌شود.
 • این چسب به هیچ عنوان دارای مواد تشکیل دهنده خطرناک نیست.

به خاطر داشته باشید که چسب موش از روش‌های نوین و موثر برای از بین بردن موش است‌.

آیا چسب موش کارایی لازم را دارد؟

هدف از این آموزش، ساخت چسب موش برای کمک به افرادی است که از حضور موش و موجودات مزاحم در محل زندگی خود رنج می‌برند. آیا تنها ساخت چسب موش برای از بین بردن موش‌ها کافی است؟ تله موش نیز از ابزاری است که برای گیر انداختن موش‌ها در کنار چسب موش ضروری است.
تله موش خانگی با استفاده از چسب مایع و کارتن ساخته می‌شود. بعد از ساخت تله، مقداری از چسب موش (که می‌توان آن را به صورت خانگی هم ساخت)، باید بر روی آن ریخته شود. چسب موش صنعتی کیفیت بالاتری خواهد داشت اما در این مقاله آموزش ساخت چسب در منزل را برای مواقع ضروری قرار دادیم.

آموزش ساخت چسب موش

ساخت چسب موش خانگی تنها با استفاده از چند اقلام معمولی که در خانه همه پیدا می‌شود، امکان پذیر است. ساخت آن بسیار ساده است و موجب نابودی موش‌ها خواهد شد. در صورتی که دسترسی به فروشگاه‌های خرید چسب موش امکان پذیر نباشد، بهترین گزینه تهیه چسب خانگی است.

مراحل ساخت چسب موش به صورت ساده

 • شیره ذرت و آب را داخل ظرف ریخته و آن‌ها را با قاشق مناسب به خوبی هم بزنید.
 • ظرف را بر روی گاز گذاشته و حرارت آن را زیادی کنید.
 • شیره ذرت زمان کمی باید بر روی گاز بماند.
 • مرتبا آن را هم بزنید تا مواد غلظت بیشتری پیدا کند و چسبندگی مناسب را داشته باشد.
 • با استفاده از کاردک، چسب را در یک شیشه بریزید و آن را تا زمان مورد نیاز در دسترس نگه دارید.

 

ساخت چسب موش

موش گرفتار شده در چسب موش

2 روش دیگر ساخت چسب موش

روش اول: در برخی از دستور العمل‌ها سرکه، ژلاتین، آب و گلیسیرین به عنوان مواد اصلی چسب موش استفاده می‌شوند. در این روش، ابتدا ژلاتین را بر روی حرارت قرار داده و پس از گرم شدن آن بقیه مواد اضافه می‌شوند. بعد از مخلوط شدن و به غلظت رسیدن آن‌ها، چسب موش آماده استفاده است. البته، بهتر است که بعد از سرد شدن از آن استفاده شود.

روش دوم: در روش دوم صرفاً از شکر و آب برای ساخت چسب با غلظت بالا استفاده می‌شود. محلول تا جایی می‌جوشد و به غلظت برسد و کاملاً چسبناک شود. شکر باید به قدری زیاد باشد که چسبندگی لازم را پیدا کند. به این ترتیب چسب موش آماده است.

روش های ساخت تله موش چسبی

روش های ساخت تله موش چسبی

استفاده از تله چسب موش

بعد از ساخت چسب موش می‌توان آن بر روی یک تکه مقوا یا کاغذ ساختمانی ریخته و بر روی مکان‌های مورد نظر قرار داد. چسب باید در محیط خشک و خنک نگه داشته شود تا کیفیت خود را حفظ کند. این محصول ساختگی تا ۳ ماه قابل استفاده است. بعد از به تله افتادن موش‌ها باید به سرعت آن‌ها را دور انداخت. به این دلیل که موش‌ها بوی نامطبوعی را در فضا پخش می‌کنند.

 • تله چسب موش یک تکه مقوای مسطح است که با یک چسب مایع ساخته است.
 • پس از آن، چسب موش بر روی آن ریخته می‌شود. این تکه مقوا بر روی زمین یا دیوارها قرار می‌گیرد و موش یا حشراتی مثل سوسک را به دام می‌اندازد.
 • بسیاری از افراد، تله‌های چسب را برای از بین بردن موش مناسب می‌دانند زیرا آن‌ها بدون استفاده از سم و مواد خطرناک موش ها را از بین می‌برد.

مکان های مناسب تله موش

امکان استفاده از تله چسب موش در هر مکانی میسر نیست و به همین دلیل، باید دقت بیشتری در انتخاب فضای مناسب صورت بگیرد. تله‌های چسب و تخته‌های چسب را می‌توان در کارخانه‌های مواد غذایی، آشپزخانه‌ها، رستوران‌ها، کارخانه‌های فرآوری مواد غذایی، بیمارستان‌ها، اقامتگاه‌ها، باغ‌وحش‌ها و سایر مناطق حساسی که استفاده از سم در آنها خطرساز می شود، استفاده کرد.

چسب موش را در کجا قرار دهیم؟

به صورت معمول بهتر است از تله های چسب موش در قسمت‌های کنج اتاق استفاده شود.
موش‌ها تمایل دارند که در کناره‌های دیوار حرکت کنند. با قرار دادن آن‌ها در قسمت‌های کناری، موش ها سریع‌تر از بین می‌روند. ساخت یک چسب موش مناسب هزینه تله موش را به میزان زیادی کاهش می‌دهد. با توجه به ساختار چسب موش، موش ها بعد از برخورد به چسب می‌میرند. برعکس تله‌های دیگر که فقط موش را به دام می اندازند.

تله چسب موش

تله خانگی چسب موش

چگونگی عملکرد تله چسب موش

تله های تخته چسب موش به روش متفاوتی عمل می‌کنند. استفاده از تله‌های چسب موش بسیار آسان است. تله چسبی به راحتی قابل استفاده است و نصب آن کار سختی نخواهد بود. مناطقی که جوندگان از آن عبور می‌کنند، به طور کامل عاری از وجود موش‌ها خواهند شد.

 • تله چسب موش از قطعات کمی ساخته شده است و موش ها قادر به شناسایی آن نخواهند بود.
 • آن‌ها به حرکت خود بر روی سطوح ادامه می‌دهند و متوجه حضور آن نخواهند شد.
 • موش به هنگام برخورد با چسب به آن می‌چسبد و قادر به جدا شدن نیست.
 • بعد از چسبیدن موش به تله، بعد از مدتی خفه می‌شود.
 • چسب با هر قسمتی از بدن حیوانات برخورد کند، آن‌ها را جذب می‌کند.

مزایای استفاده از چسب موش چیست؟

 • تله های چسب موش معمولاً از ورق‌های کاغذی یا مقوایی ساخته می‌شوند که قیمت تمام شده بسیار کمی دارند.
 • چسب موش هزینه بسیار پایین تری نسبت به مدل های دیگر تله موش دارد.
 • این نوع تله موش هیچ خطری برای سلامتی افراد ندارد و بدون هیچ ترسی می توان از آن استفاده کرد.
 • زمانی که هر جونده ای بر روی آن ها پا بگذارد، بدون شک به آن گیر خواهد کرد.
 • این چسب مقاومت بسیار بالایی دارد و موش‌ها را تا مدت زمان طولانی نگه می‌دارد.
 • استفاده از چسب موش ارزان‌ترین روش ساخت تله برای موش‌ها شناخته می‌شود.
 • عدم استفاده از مواد شیمیایی مهم‌ترین مزیت این محصول شناخته می‌شود.

مزایای چسب موش

چسب موش چگونه موجب مرگ موش ها می‌شود؟

آموزش ساخت چسب موش تنها راه موثر در از بین بردن موش نیست. ولی بدون شک؛ چسب موش بهترین راه شناخته می‌شود. تنها باید چسب موش به درستی ساخته شود. قرار دادن چسب موش در فضای مناسب نیز مهم است. این موضوع خطر جدی برای موش‌ها خواهد داشت. دستورالعمل های زیادی برای ساخت چسب موش به صورت خانگی وجود دارد. نکته بسیار مهم این است که چسب موش به هیچ‌عنوان حاوی مواد شیمیایی نیست. همین امر موجب می شود تا چسب موش به تنهایی عامل مرگ و میر موش ها نباشد.

ترس و وحشت

ترس عاملی است که موجب سکته در حیوانات مختلف می شود. چسبیدن موش‌ ها به تله به تنهایی موجب مرگ موش‌ها نخواهد شد. گیر افتادن موش‌ها در تله موجب ترس و پریشانی آن‌ها می‌شود. در بسیاری از موارد، آن ها از شدت ترس می میرند.

گرسنگی

بعضی اوقات موش ها دچار ترس نمی شوند اما به تله می چسبند تا زمانی که از بین بروند. مرگ آن ها در این شرایط بر اثر گرسنگی خواهد بود. موش مدت زمان طولانی را بدون غذا می گذراند. اگر هر جانوری درون تله گیر کند و چند روز در آن باقی بماند، به احتمال بسیار زیادی از بین می رود.

ایجاد خفگی

حالت خفگی زمانی است که موش از صورت به تله می چسبد. بسته شدن راه نفس حیوان موجب خفگی و در نهایت مرگ موش می‌شود. خفگی یکی از پرتکرارترین حالت های مرگ موش است.

تلاش بی وقفه

زمانی که موش در تله گیر می‌افتد، تلاش زیادی برای فرار کردن انجام می‌دهد. این کار موجب آسیب رساندن به اندام‌های داخلی بدن آن‌ها می‌شود. هر چقدر که بیشتر تلاش کند، آسیب بیشتری به خودش وارد می‌کند. در نهایت، مرگ دردناکی برای آن به وقوع می پیوندد.

مرگ موش ها با تله چسبی

مرگ موش ها با تله چسبی

نکات مهم استفاده از تله چسب موش

 • کسانی که حیوان خانگی نگه می دارند، باید مراقب باشند تا حیوان از ناحیه بینی با چسب برخورد نداشته باشد.
 • تله های چسب هرگز برای دور نگه داشتن جوندگان در دراز مدت کار نمی کنند.
 • استفاده از آنها برای بلندمدت نتیجه معکوس خواهد داشت.
 • وقتی حیوانات کشته می‌شوند (یا به‌طور دیگری حذف می‌شوند)، افزایش غذا باعث تسریع تولید مثل در میان بازماندگان آن ها می‌شود‌.
 • استفاده بی رویه از چسب ها موجب افزایش جمعیت جوندگان مزاحم می شود.
 • تنها راه مطمئن برای دور نگه داشتن موش ها و سایر حیوانات از خانه این است که چسب موش به صورت محدود به کار رود.
 • برای دور نگه داشتن جوندگان از خانه، منابع غذایی با تمیز نگه داشتن سطوح، کف و کابینت ها حذف می شوند.
 • غذای خشک و غذای حیوان خانگی باید دور از دسترس قرار بگیرند‌.
 • سطل زباله باید تمیز باشد و در کنار آن از چسب موش استفاده نشود.

چرا نباید از تله موش های سنتی استفاده کرد؟

 1. کودکانی که در محیط در حال بازی هستند، بیشتر در معرض آلودگی ها قرار می گیرند و تله موش های دیگر برای آن ها خطرساز هستند.
 2. تله موش های سنتی کاملاً تصادفی کار می‌کنند. بنابراین؛ احتمال بیشتری برای عدم موفقیت در گرفتن موش ها وجود دارد.
 3. وجود نقص یا هر گونه مشکلی عملکرد آن را مختل می کند.
 4. ادرار کردن موش ها در تله های سنتی، ویروس خطرناکی را منتقل می کند.
 5. تله های فلزی عاملی تهدیدآمیز برای کودکان و حیوانات خانگی هستند.
تله موش سنتی

تله موش سنتی

نتیجه

موش ها حیوانات مزاحمی هستند که آسیب‌های زیادی به محیط وارد می‌کنند. افراد برای رهایی از حضور موش‌ها، اقدامات زیادی انجام می‌دهند. یکی از آن ها استفاده از چسب موش است. اگر بدانیم که چگونه چسب موش درست کنیم، صرفه جویی زیادی در زمان و هزینه انجام می‌شود. چسب باید به درستی استفاده شود تا نتیجه دلخواه بدست آید. ولی اگر دنبال راه سریع تر، آسان تر و موثر تری هستید، خرید چسب موش راهی سریع و آسان برای ساخت تله موش چسبی است. این محصول عملکرد بهتری نسبت به روش های خانگی دارد. فروشگاه تخصصی چسب سنتر عرضه کننده انواع چسب های موش به صورت عمده و خرده و با بهترین قیمت و کیفیت است.

9 دیدگاه در “چگونه چسب موش درست کنیم؟

 1. میلاد گفت:

  ایا اگر دیگر چیزی به چسب ها نچسبد بعد چند روز دیگر موشی وجود ندارد؟

  1. احتمالا همینطور هست، البته اگر هوا خیلی سرد باشه و یا موش ها خیلی بزرگ باشن احتمال داره که به دام چسب نیافتن

 2. علیرضامجیدی گفت:

  پیشگیری بهترازدرمان موش جای میره ک موادغذایی بیشتره پس سعی کنیدموادغذایی روجای بگذاریدک دسترس موش نباشه

 3. منوچهر عبادی گفت:

  چگونه چسب موش درست کنیم ؟ کدام یک از روش های بالا بهتر است؟

  1. چسب موش نوعی چسب زنده هست و میتونید از رزین های طبیعی هم استفاده کنید ولی به کیفیت چسب موش رایج در بازار نمیشن

 4. ناشناس گفت:

  بهترین برند توی چسب موش چیه؟

  1. عمدتا چسب موش ها مشابه هم هستن ولی چسب موش کاکاپو چسب خوبی هست.

 5. کاظمی گفت:

  چسب موش خانگی بهتره یا از این آماده ها بگیریم؟

  1. چسب موش مایع ر باید روی یک سطعی بریزید، خیمت تمام شده کمتری دارند اما کمی کار کردن باهاش سخته، چسب موش کتابی یه وسیله کاملا آماده هست و به محض اراده میتونیداستفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *