وبلاگ

آموزش نصب آجر نسوز با چسب

نصب آجر نسوز با چسب- چسب سنتر

آجر نسوز یکی از بهترین مصالح ساختمانی است که می توانید برای نماسازی از آن استفاده کنید. برای نصب آجر نسوز هر چقدر ظرافت و دقت بیشتری خرج دهید، می توانید زیبایی نما را چندین برابر کنید. اجرای دقیق آجر نما نسوز، با کمک ملات و چسب امکان پذیر است. اما به دلیل مزایایی که نصب آجر نسوز با چسب وجود دارد، پیشنهاد می کنیم که این کار را حتما با چسب انجام دهید. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه نصب آجر نسوز با کمک چسب آشنا کنیم و بهترین چسب هایی که بدین منظور قابل استفاده اند را به شما پیشنهاد نماییم.

آجر نسوز چیست؟

آجر نسوز یکی از متریال های ساختمانی است که با ظاهر مشابه با آجر، اما با کیفیت بسیار بالاتری طراحی می شود. این آجرها از متریال های مختلفی ساخته می شوند که مقاومت آن ها را در برابر آتش و حریق بالا می برد. به همین خاطر، نمای ساختمان طراحی شده با آجر نسوز بسیار زیباتر و در عین حال ایمن‌تر خواهد بود. آجرهای نسوز دارای ساختار منسجم‌تر و کم تخلخل‌تری هستند. به همین خاطر در برابر شرایط جوی مختلف نیز مقاومت زیادی از خود نشان می دهند.

از آجر نسوز برای نماسازی داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شود. این آجرها در ابعاد و رنگ بندی های مختلفی در بازار موجود هستند. بنابراین، امکان اجرای آن ها بر اساس سلیقه کارفرما و سبک دکوراسیون داخلی ساختمان وجود دارد. در حال حاضر یکی از بهترین آجرهای نمای موجود در بازار همین آجرهای نسوز هستند که از هر نظر مقاومت بالایی در برابر شرایط مختلف از خود نشان می دهند.

نصب آجر نسوز با چه نوع چسبی امکان پذیر است؟

در گذشته برای نصب آجر نسوز از ملات سیمانی استفاده می شد. اما این کار می توانست کثیف کاری های زیادی را به همراه داشته باشد و از طرفی اگر ملات سیمانی با کیفیت بالایی ساخته نمی شد، کیفیت نمای طراحی شده با آجر نسوز نیز تحت تاثیر قرار می گرفت. به همین خاطر، نصب آجر نسوز با چسب، روشی ایمن‌تر و بهتر خواهد بود.
برای اینکه آجر نسوز را روی دیوار بیرونی و داخلی و یا هر فضای دیگری بچسبانید، می توانید از چسب هایی که بر پایه سیمان طراحی و تولید شده اند، استفاده کنید. این چسب ها به دو صورت خمیری و پودری در بازار موجود هستند. ولی معمولا به دلیل اینکه سطح مورد نظر برای چسباندن آجر نسوز صاف و یکدست نیست، نصب آجر نسوز با کمک چسب های پودری بهتر و راحت‌تر است. چسب کاشی پودری پارسیکا Parsica یکی از بهترین چسب هایی است که می توانید برای نصب آجر نما نسوز مورد استفاده قرار دهید.

روش نصب آجر نسوز با چسب پودری

برای نصب آجر نسوز با چسب پودری، در ابتدا می بایست سطح مورد نظر خودتان را تا جای ممکن تمیز و عاری از گرد و غبار کنید. هر چقدر سطح صاف‌تر و با آلودگی کمتری باشد، امکان گیرش آجر نسوز روی سطح بیشتر می شود. نصب آجر نسوز با کمک چسب پودری پس از آماده شدن این چسب انجام می شود. بنابراین، شما می بایست که در ابتدا مقداری آب به چسب های پودری اضافه کنید تا یک چسب خمیری مانند بدست آید.

درصد ترکیب آب و پودر چسب بر اساس ترکیبات این چسب ها مشخص می شود و معمولا روی بسته بندی چسب های پودری، این موضوع درج شده است. پس از ترکیب صحیح و اصولی پودر با آب، می توانید مراحل نصب آجر نسوز را انجام دهید. در ابتدا می بایست یک لایه از چسب را روی سطحی که قرار است آجر روی آن نصب شود، قرار دهید. می توانید از ماله یا تیغه های فلزی برای این کار استفاده کنید.

سپس پشت هر یک از آجرهای نسوز، مقداری چسب بزنید. استفاده زیاد از چسب در پشت آجر اصلا توصیه نمی شود. چرا که باعث شره کردن چسب از اطراف آجر به سمت بیرون می شود و جای درزگیری را پر خواهد کرد. حال می توانید آجر نسوز را روی دیوار فشار دهید تا حدود نصف عرض آجر با چسب پر شود. در صورت نیاز می توانید در آب و هوای سرد، با یک پلاستیک روی آجرهای نسوز را بپوشانید.

<yoastmark class=

درزگیری پس از نصب آجر نسوز

پس از نصب آجر نسوز، می توانید مراحل درزگیری را انجام دهید. درزگیری باید بر اساس بندکشی اصولی و دقیق قبل از نصب آجر نسوز انجام شود. به طوری که هر یک از آجرها با فاصله مشخص از یکدیگر نصب شده اند و یک فاصله میان آن ها خالی است. می توان از چسب های پودری و سایر محصولات برای بندکشی استفاده کرد.

مزایای نصب آجر نسوز با چسب

حال که با نحوه نصب آجر نسوز با کمک چسب سیمانی آشنا شدید، نوبت به آن رسیده که مزایای این روش نصب آجر را نیز به شما توضیح دهیم. به طور کلی، استفاده از چسب می تواند مزایای زیادی را نسبت به زمانی که از سیمان استفاده می کنید، به همراه داشته باشد. که در ادامه به این موارد اشاره می کنیم:

• انجام کار با ظرافت و دقت بالا

یکی از مهم‌ترین مزایای نصب آجر نسوز با چسب، امکان اجرای این آجرها با ظرافت و دقت بالا است. به طور کلی، هر چقدر چسب های آماده راحت‌تر روی دیوار نصب شوند و نیاز به ابزارهای کمتری برای نصب آجر باشد، دقت نیز بالاتر می رود. به همین خاطر می توان بیشتر از اینکه تمرکز را روی ملات کشی گذاشت، روی فاصله بین آجرها و نصب آجرها با دقت زیاد تمرکز کرد.

• نصب اصولی و تمیز آجر نسوز روی دیوار

نصب تمیز آجر نسوز می تواند زیبایی نما را چندین برابر کند. شره کردن ملات سیمانی از دور آجرهای نسوز زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. از طرفی کثیفی سطح کار در حین نصب آجرهای نسوز در زمانی که از ملات استفاده کنید، افزایش پیدا می کند.

• تثبیت آجر نسوز روی دیوار

گیرایی که چسب های آجر نسوز روی دیوار ایجاد می کنند، بسیار زیاد است. به همین خاطر تثبیت آجر نسوز روی دیوار، می تواند بسیار بیشتر از زمانی باشد که از ملات استفاده می کند یا حداقل تفاوتی میان این دو شرایط وجود ندارد.

خرید بهترین چسب برای نصب آجر نسوز

برای خرید بهترین چسب جهت نصب آجر نسوز، باید یک فروشگاه معتبری را انتخاب کنید تا خیالتان از بابت کیفیت چسب راحت باشد. فروشگاه اینترنتی چسب سنتر، مرجع فروش انواع چسب مناسب نصب آجر نما و نسوز است که می توانید بهترین این چسب ها را از طریق سایت و یا شماره 01342244635 سفارش دهید. طبق توضیحات داده شده، نصب آجر نسوز با کمک چسب با کمی دقت و ظرافت قابل انجام است. فقط کافیست که ابزار و مواد اولیه مورد نیاز را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *