وبلاگ

مزایا و معایب نصب توالت فرنگی بدون پیچ + روش نصب

نصب توالت فرنگی بدون پیچ- چسب سنتر

با توجه به شرایط جسمی افراد مسن و بیمار استفاده از توالت فرنگی در هر فضایی ضروری است. همین موضوع باعث شده تا روز به روز به شمار مشتریانی که اقدام به خرید توالت فرنگی می‌کنند، افزوده شود. نصب توالت فرنگی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌بایست پس از خرید توالت فرنگی انجام شود. در گذشته مراحل نصب توالت فرنگی با پیچ انجام می‌شد و امروزه نیز برخی از افراد هنوز از این روش استفاده می‌کنند. اما نصب توالت فرنگی بدون پیچ می‌تواند مزایای بیشتری را به همراه داشته باشد. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که حتما برای نصب توالت فرنگی از چسب مناسب استفاده کنید و از حداقل پیچ استفاده کنید.

نصب توالت فرنگی چگونه انجام می‌شود؟

توالت فرنگی یکی از لوازم ضروری در خانه‌ها و سرویس بهداشتی‌های عمومی محسوب می‌شود. در حال حاضر تنوع بسیار زیادی از توالت فرنگی در بازار موجود است که از جمله آن‌ها می‌توان به توالت فرنگی ثابت، یک تکه، دو تکه و توالت فرنگی‌های توکار اشاره کرد. این توالت فرنگی‌ها هر کدام می‌توانند قابلیت‌های متنوعی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند، اما آن چیزی که در مورد عملکرد مناسب این توالت‌ها بسیار حائز اهمیت است؛ نصب صحیح آن‌ها است.

برای نصب توالت فرنگی می‌توان از دو روش استفاده کرد. اولین روش نصب توالت فرنگی با پیچ و مهره است که می‌توان برای انجام این کار از ابزارهای مناسب مانند پیچ گوشتی و … است. دومین روش نیز نصب توالت فرنگی با چسب است که اگر به توالت فرنگی‌های نصب شده در سرویس‌های بهداشتی دقت کنید، اکثر آن‌ها با چسب روی زمین نصب شده‌اند.

• نصب توالت فرنگی با پیچ

برای نصب توالت فرنگی با پیچ، در ابتدا باید سوراخ‌های موجود در توالت فرنگی بررسی شوند تا سایز مناسب پیچ و مهره برای نصب توالت فرنگی انتخاب گردد. سپس می‌توان پس از قرار دادن کاسه توالت فرنگی در جای مناسب، پیچ را جهت ثابت نگه داشتن توالت فرنگی مورد استفاده قرار داد. نصب توالت فرنگی با پیچ در گذشته بسیار متداول بود و حتی در برخی از موارد از چسب برای درزگیری دور توالت فرنگی استفاده نمی‌شد. اما در حال حاضر روش نصب توالت فرنگی با چسب متداول‌تر بوده و می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد.

• نصب توالت فرنگی با چسب

روش دیگر نصب توالت فرنگی، استفاده از چسب است. چسب‌های زیادی در بازار موجود هستند که می‌توانند با خاصیت ضد آبی خود برای نصب محصولات در محیط‌های مرطوب مورد استفاده قرار گیرند که یکی از این چسب‌ها، چسب سیلیکونی است. برای نصب توالت فرنگی با چسب در ابتدا باید سطح مورد نظر به طور کامل آماده سازی شود. سپس می‌توان چسب را برای درزگیری در اطراف توالت فرنگی مورد استفاده قرار داد و شاهد عملکرد خوب چسب برای تثبیت توالت فرنگی در جای خود بود.

مزایا و معایب نصب توالت فرنگی بدون پیچ- چسب سنتر

مزایا و معایب نصب توالت‌فرنگی بدون پیچ- چسب سنتر

نصب توالت فرنگی با پیچ چه معایبی دارد؟

اگرچه گاهی اوقات استفاده از پیچ برای نصب توالت فرنگی ضروری است، اما در برخی از مواقع نیز ضروری ندارد که از پیچ و مهره برای نصب توالت فرنگی استفاده کنید. به طور کلی پیچ و مهره‌ها در معرض رطوبت و آب می‌توانند دچار زنگ زدگی شوند. حتی اگر با بهترین متریال‌ها ساخته شده باشند، باز هم احتمال خوردگی و آسیب به پیچ و مهره‌ها وجود دارد. از طرفی نصب توالت فرنگی با پیچ پیچیدگی بسیار زیادی دارد. کافیست که سایز پیچ مناسب را در نظر نگیرید. همین موضوع باعث می‌شود تا مجبور شوید برای خرید پیچ مناسب دوباره به یک فروشگاه دیگر مراجعه کنید.

علاوه بر این موضوع معمولا پیچ‌ها در اثر گذر زمان شل می‌شوند و عملکرد خود را از دست می‌دهند. این موضوع می‌تواند منجر به شل شدن توالت فرنگی نصب شده با پیچ نیز شود. به همین خاطر توصیه می‌کنیم که علاوه بر پیچ، حتما از چسب مناسب نیز برای نصب توالت فرنگی استفاده کنید. در این صورت احتمال شل شدن توالت فرنگی در اثر گذر زمان به حداقل می‌رسد.

نصب توالت‌فرنگی بدون پیچ

برای نصب توالت‌های فرنگی بدون پیچ، حتما باید از چسب‌های مناسب که کیفیت بسیار بالایی دارند برای ثابت نگه داشتن توالت فرنگی استفاده کنید. چسب‌های سیلیکونی به دلیل ضد آب بودن، بهترین انتخاب برای نصب توالت‌فرنگی بدون پیچ و مهره محسوب می‌شوند. البته به شرطی که در هنگام خرید و استفاده از این چسب‌ها به آنتی باکتریال بودن آن‌ها توجه داشته باشید و از خرید چسب‌های بی کیفیت که ممکن است در اثر گذر زمان دچار خرابی شوند.

نصب توالت فرنگی با چسب آکواریوم  مراحل مختلفی دارد که به اختصار در این مورد صحبت خواهیم کرد. برای چسباندن توالت فرنگی، کافیست که یک چسب سیلیکونی مناسب مانند چسب سیلیکون یونیورسال سفید لازیو LAZIO Universal Silicone Adhesive یا چسب آکواریوم شفاف را خریداری کنید.

پس از اینکه کاسه توالت فرنگی را روی زمین و در محل مناسب قرار دادید، می‌توانید چسب مورد نظر را به آرامی در دور توالت فرنگی قرار دهید. به طوری که کاملا اطراف توالت فرنگی به چسب آغشته شود. دقت کنید که اگر سطح توالت فرنگی ناصاف است، ابتدا آن را با سکه یا قطعات فلزی صاف کنید و سپس از چسب استفاده نمایید. چسب سیلیکونی نیاز به استراحت برای خشک شدن دارد و باید حداقل 24 ساعت اجازه دهید تا این چسب در محل خشک شود و سپس از توالت فرنگی استفاده کنید.

خرید انواع چسب سیلیکونی از چسب سنتر

در این مقاله شما را با نحوه نصب توالت فرنگی بدون پیچ آشنا کردیم. فرقی نمی‌کند که از چه نوع توالت فرنگی در خانه استفاده کرده‌اید. در هر صورت باید برای ثابت کردن توالت فرنگی و استفاده منظم از آن، به درستی از چسب سیلیکونی برای نصب توالت فرنگی استفاده کرده باشید. همچنین انتخاب چسب‌های آنتی باکتریال برای نصب توالت فرنگی بسیار حائز اهمیت است. شما می‌توانید برای خرید انواع چسب سیلیکونی مانند چسب سیلیکون یونورسال ریکو EURico به سایت چسب سنتر مراجعه کنید و از طریق این سایت سفارش خود را ثبت نمایید. فروشگاه چسب سنتر، نماینده انحصاری فروش چسب‌های خارجی و ایرانی است که محصولات بسیار باکیفیتی را روانه بازار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *