وبلاگ

چسب آینه چیست؟ – انواع چسب ها برای چسباندن آینه به چوب و دیوار

چسب آینه چیست؟

آینه یکی از اجزایی است که می تواند به خانه شما زیبایی زیادی ببخشد، اما به شرطی که بدانید چگونه و با چه چسبی آن را نصب کنید. نحوه چسباندن آینه به دیوار یا چوب یا هر سطحی متفاوت است و به تجهیزات خاص خود نیاز دارد.

آینه هایی که برای دکوراسیون خانه استفاده می شوند در سایزهای مختلفی هستند که بسته به سایز نیز می توان روش مناسبی را برای نصب آنها پیدا کنیم.

در این مقاله به انواع چسب های آینه و این که کارایی چسب آینه چیست اشاره خواهیم کرد. پس تا پایان مقاله با ما همراه بوده تا پاسخ سوالات خود را بیابید.

چسب آینه چیست؟

چسب آینه چسبی است از جنس سلیکون و بون اسید. این چسب ها برای چسباندن آینه رو سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که قصد دارید آینه ای را روی سطحی نصب کنید، ابتدا با استفاده از نوار چسب های دو طرفه آینه را در محل مورد نظر تثبیت می کنید و سپس با استفاده از این چسب ها آن را می چسبانیم.

چسباندن آینه به دیوار

برای چسباندن آینه به دیوار باید از چسبی استفاده کنیم که از خاصیت و دوام آن مطمئن باشیم. برای مثال استفاده از چسب ام اس که برای اولین بار در ژاپن ساخته شد یکی از محبوب ترین روش های نصب آینه به دیوار می باشد.

این چسب قدرت بسیار بیشتری نسبت به چسب های سلیکونی و پلی یورتان دارد و می توانید از آن برای چسباندن آینه در محیط های مرطوب یا محیط هایی که در معرض تماس با آب هستند استفاده کنید. ار همین رو می توان گفت این چسب برای آب بندی اجزای ساختمان یکی از روش های مناسب به حساب می آید.

این چسب ضد قارچ و کپک می باشد و به مرور زمان دچار کاهش حجم نمی شود.

بهترین چسب برای چسباندن آینه به‌ام دی اف چیست؟

ام دی اف یکی از متریال‌هایی است که برای ساخت کمد دیواری، پارتیشن و بسیاری از بخش‌های ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا برای حفظ زیبایی کمدهای دیواری‌ام دی اف و همچنین کاربردی‌تر کردن این کمدها، از آینه که روی کمدهای دیواری نصب می‌شوند؛ استفاده می‌گردد. این آینه‌ها می‌توانند به خوبی روی‌ام دی اف قرار بگیرند و کارایی کمد دیواری‌ام دی اف را بهبود ببخشند.

بهترین چسب برای چسباندن آینه به‌ام دی اف، چسبی است که هم با آینه مشکلی ایجاد نکند؛ هم باعث ایجاد مشکل در‌ام دی اف نشود. روکش‌ام دی اف به برخی از مواد شیمیایی داخل چسب‌ها حساس بوده و نباید از هر نوع چسبی برای چسباندن آینه به‌ام دی اف استفاده شود. در حال حاضر بهترین چسبی که می‌توانیم برای چسباندن آینه به‌ام دی اف پیشنهاد کنیم، چسب چوب است. چسب‌های چوب می‌توانند بدون اینکه مشکلی در‌ام دی اف و آینه به وجود آورند، به خوبی این دو قطعه را به یکدیگر بچسبانند و عملکرد آن‌ها را بهبود ببخشند.

بهترین چسب برای چسباندن آینه به‌ام دی اف- چسب سنتر

بهترین چسب برای چسباندن آینه به‌ام دی اف- چسب سنتر

آیا می‌توان از چسب سیلیکونی برای چسباندن آینه به‌ام دی اف استفاده کرد؟

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، چسب سیلیکونی یکی از بهترین چسب‌ها برای چسباندن آینه به چوب است. اما آیا می‌توان از این چسب برای چسباندن آینه به‌ام دی اف استفاده کرد؟ خوشبختانه با توجه به اینکه اکثر چسب‌های سیلیکونی دارای ترکیبات شیمیایی بدون ضرر هستند، امکان استفاده از آن‌ها برای چسباندن آینه به‌ام دی اف وجود دارد. البته یکی از معایب چسب‌های سیلیکونی این است که یک فضای اضافه را در میان‌ام دی اف و آینه ایجاد می‌کنند که ممکن است زیبایی سطح کار را کاهش دهد.

البته با توجه به اینکه هر یک از تولید کنندگان این چسب‌ها به طور دقیق در مورد ترکیبات به کار رفته در چسب‌های سیلیکونی اطلاعات دقیق ارائه نمی‌کنند، باید حتما قبل از استفاده از چسب سیلیکونی روی‌ام دی اف اثربخشی آن را بررسی کنید. برای این کار روی یک تکه از چوب‌ام دی اف، مقدار کمی چسب سیلیکونی بزنید و اجازه دهید تا به مدت چند ساعت بماند. سپس چوب را بررسی کنید تا خورده نشده باشد. اگر چسب باعث خرابی‌ام دی اف نشده بود، می‌توانید از آن برای چسباندن آینه به‌ام دی اف استفاده کنید.

نحوه چسباندن آینه به دیوار

نحوه چسباندن آینه به دیوار

 • مانند چوب، در این قسمت نیز باید سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگی و گرد و غباری پاک کنید.
 • محلی که می خواهید آینه را روی آن بچسبانید علامت بزنید.
 • چسب را آماده کرده و در گان مخصوص خود قرار دهید.
 • چسب را با زاویه 45 درجه نسبت به سطح، بگیرید و آن را پشت آینه یا روی دیوار بریزید.
 • حالا آینه را با دقت با استفاده از چسب های موقتی روی دیوار نصب کنید.
 • پس از 24 ساعت آینه به دیوار می چسبد و می توانید چسب های موقتی را جدا کنید.

چسباندن آینه به چوب

وقتی قرار است آینه ای را به چوب بچسبانیم باید چسبی را انتخاب کنیم که نه به چوب و نه آینه آسیبی نرساند. همچنین استحکام بالایی داشته باشد و حتی زمانی که تحت فشار است، از سطح جدا نشود.

از همین رو می توان گفت که بهترین چسب برای چسباندن آینه به چوب، چسب سلیکونی است. این نوع چسب های غیر اسیدی هستند و نسبت به جیوه ای که در پشت آینه است و همچنین سطح چوبی واکنش نشان نمی دهند.

از طرفی، چسب های سلیکونی دوام لازم برای چسباندن آینه حتی به سقف را دارند!

نحوه چسباندن آینه به چوب

 1. ابتدا باید سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگی و گرد و غبار تمیز کنید. زیرا وجود گرد و غبار می تواند روی چسبندگی تاثیر بگذارد.
 2. محلی که قصد دارید آینه را بچسبانید، به طور دقیق مشخص کتید و آن را علامت بزنید. به یاد داشته باشید که جابجا کردن آینه پس از چسب کاری، دشوار است و می تواند به سطح آسیب برساند.
 3. اگر چسب شما نیاز به گان مخصوص دارد، قبل از شروع کار چسب را درون محفظه مخصوص قرار داده آن را آماده کنید. بهتر است قبل از استفاده چسب روی سطح اصلی، آن را روی یک قسمت دیگر تست کنید.
 4. بهتر است چسب را با زاویه 45 درجه نسبت به سطح در دست بگیرید و سپس آن را به صورت خطی روی چوب بریزید. البته می توانید چسب را در پشت آینه نیز بریزید.
 5. اگر آینه شما سبک است، فقط کافیست دور آینه را به چسب آغشته کنید، اما اگر آینه بزرگ و سنگینی دارید، بهتر است پشت آن را با چسب بپوشانید.
 6. در این مرحله آینه را دقیقا روی نقطه مورد نظر قرار دهید و مراقب باشید که چسب ها به سطح شفاف آینه نریزند. پس اگر از اطراف آینه چسب اضافی بیرون زد، آن را فورا با یک دستمال مرطوب پاک کنید.
 7. حالا آینه را با یک فشار نسبی طوری نگه دارید که کاملا خشک شود. برای این کار می توانید از چسب های نواری موقتی استفاده کنید که باعث می شوند آینه در جای خود ثابت بماند تا خشک شود. پس از خشک شدن چسب ، چسب های نواری را از آن جدا کنید.

انواع چسب برای چسباندن آینه به چوب و دیوار

به جز چسب های آینه می توان انواع دیگری از چسب را پیدا کرد که برای جسباندن آینه مناسب هستند و استفاده می شوند، البته پیشنهاد و توصیه ما استفاده از چسبی است که مخصوص همین کار طراحی و تولید شده:

 • چسب قطره ای: یکی از چسب های پرطرفدار در هر زمینه ای، چسب قطره ای می باشد، چسب های قطره ای می توانند تکه های کوچک آینه را به سطح مورد نظر متصل کنند.
 • چسب حرارتی: برای چسباندن آینه های تزئینی چسب حرارتی می تواند انتخاب مناسبی باشد، اما هرگز برای چسباندن آینه های بزرگ از این چسب استفاده نکنید.
 • چسب چوب: وقتی می خواهید تکه های کوچک آینه را روی سطح چوبی بچسبانید، چسب چوب گزینه ای است می توانید آن را انتخاب کنید!
 • چسب ماستیک: اگر مایلید تا آینه هایی با سایز بزرگتر از موارد قبلی را به سطوح چوبی یا دیوار متصل کنید، چسب ماستیک می تواند به شما کمک کند.

کلام آخر

نحوه چسباندن آینه

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع چسب آینه و نحوه استفاده از آنها آشنا کنیم. درست که چسب های مختلفی برای چسباندن آینه به دیوار وجود دارد ولی بهترین انتخاب برای دیوارهای گچی استفاده از چسب سلیکونی یا ماستیک می باشد.

بهتر است همیشه چسبی را انتخاب کنید که به صورت تخصصی برای آن فعالیت طراحی و ساخته شده است.

فروشگاه چسب سنتر وارد کننده و فروشنده انواع چسب های تخصصی و عمومی در زمینه های مختلفی می باشد. اگر شما نیاز به چسب آینه به صورت عمده یا تکی دارید، این فروشگاه بهترین کیفیت و بهترین قیمت ها را به شما ارائه می دهد.

همچنین برای مشاوره و راهنمایی در خرید چسب مورد نیاز می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

6 دیدگاه در “چسب آینه چیست؟ – انواع چسب ها برای چسباندن آینه به چوب و دیوار

 1. حسین زاده گفت:

  سلام وقتتون بخیر ،بخوام ایینه رو به در کمدم که ام دی اف هست بچسبونم از چه چسبی استفاده کنم تا مطمئن باشم؟؟؟؟؟

  1. سلام، بهتون چند مدل چسب پیشنهاد میکنم میتونید بر اساس ویژگی هاشون انتخاب کنید:
   چسب آینه سومافیکسچسب آینه لازیو
   چسب آینه فرم فیکس
   چسب اینه سیستا
   چسب مکس ریپیر غفاری
   چسب میخ
   چسب سیلیکون خنثی جانباند 9600
   چسب سیلیکون خنثی جانباند 9700
   چسب پلی اورتان توالو
   چسب پلی اورتان سلسیل
   چسب پلی اورتان سومافیکس
   چسب پلی اورتان فرم فیکس

 2. فرهاد گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  میخوام آینه رو به دیوار نصب کنم
  از چسب 123 میگن نمیشه استفاده کرد چون به مرور زمان باعث خورندگی آینه میشه .
  باید چسبی هم باشه که سریع خشک بشه .
  پیشنهادتون چیه؟

  1. سلام
   باید از چسب های مخصوص آینه مثل چسب آینه لازیو، چسب آینه فرم و یا چسب آینه سوما و مانند این ها استفاده کنید. اما اگر اصرار دارید که آینه شما سریع فیکس بشه، پیشنهاد میکنم تا زمانی که چسب آینه به گیرش برسه، بصورت موقتی اونو با نوار چسب یا دوطرفه ژله ای فیکس کنید.

 3. فبیرامی گفت:

  سلام میخوام اینه ماشین رو با چسب آینه بچسبونم به زیرش پلاستیکه با چی خوب میچسبه؟

  1. با توجه به اینکه مصرف چسبتون کم هست ما بهتون مکس ریپیر غفاری رو پیشنهاد میکنیم، هم ب پایه ام اس پلیمر هست و خاصیت خورندگی نداره، هم مقدارش مناسب هست، و مهمتر از اینکه چسب عمومی هست و به عمده متریال میچسبه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *