وبلاگ

مراحل چسباندن چوب شکسته + معرفی بهترین چسب برای آن

چسباندن چوب شکسته- چسب چوب

ترک خوردن چوب پس از گذشت چند سال از کارکرد چوب طبیعی است و نمی‌توان از این موضوع جلوگیری کرد. به هر حال وسایل چوبی هم ممکن است پس از گذشت زمان کیفیت خود را از دست بدهند و همین موضوع ایجاب می‌کند که برای چسباندن چوب شکسته از روش‌های مناسب کمک بگیرید. در حال حاضر بهترین چسبی که می‌توان برای چسباندن چوب شکسته مورد استفاده قرار داد، چسب چوب است. این چسب می‌تواند کارایی بسیار خوبی داشته باشد و انواع قطعات چوبی شکسته را بهم بچسباند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه چسباندن چوب شکسته و بهترین چسب‌هایی که بدین منظور قابل استفاده‌اند، این مقاله را بخوانید.

بهترین چسب برای چسباندن چوب و قطعات شکسته چوبی

برای چسباندن چوب شکسته، باید از چسب‌هایی استفاده کنید که بدون بو هستند و سرعت گیرش آن‌ها نیز بالاست. در ابتدا باید برای انتخاب بهترین چسب جهت چسباندن قطعات چوبی باید به مکانی که قرار است آن محصول چوبی مورد استفاده قرار گیرد، توجه داشته باشید. در شرایط معمول استفاده از چسب‌های چوب معمولی که عایق رطوبت نیستند، مفید است. چسب چوب 4 کیلویی شمال یکی از بهترین انواع این چسب‌ها است که در وزن پایین تولید شده و می‌تواند برای افرادی که با ساخت لوازم چوبی سر و کار دارند، گزینه بسیار خوبی محسوب شود.

بهترین چسب برای چسباندن قطعات شکسته چوبی که در مجاورت آب و رطوبت قرار دارند، متفاوت است. در این صورت شما باید از چسب قایق برای چسباندن چوب و قطعات شکسته چوبی استفاده نمایید. چسب قایق آکفیکس AKFIX PUR WOOD Madine adhesive PA360 یکی از بهترین این چسب‌ها است که با رنگ قهوه‌ای روشن طراحی شده و بر پایه پلی اورتان می‌باشد. در صورتی که هر گونه سوالی در مورد انتخاب بهترین چسب برای چسباندن چوب شکسته دارید، می‌توانید با فروشگاه اینترنتی چسب سنتر در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

نحوه چسباندن چوب شکسته

به نظر شما تعمیر درب چوبی شکسته با چسب امکان پذیر است؟ برای چسباندن چوب شکسته باید در ابتدا چسب چوب مورد نیاز را خریداری کنید و سپس اقدام به چسباندن چوب نمایید. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که صرفا با یک چسب چوب به راحتی می‌توانند کار چسباندن قطعات چوبی را انجام دهند؛ اما این موضوع کاملا اشتباه بوده و باید حتما به صورت تخصصی از چسب چوب استفاده کنید. از این رو انجام مراحل زیر برای چسباندن انواع چوب شکسته ضروری است.

مراحل چسباندن چوب شکسته

  1. در ابتدا لازم است که سطح چوب شکسته را به طور کامل تمیز کنید. وجود هر گونه آلودگی روی سطح چوب می‌تواند باعث افت کیفیت آن شود و مشکلات زیادی را به وجود آورد. از این رو بسته به نوع چوب، از دستمال بدون پرز برای پاک کردن سطح چوب استفاده کنید.
  2. اگر اضافه چوب و خرده چوب روی سطح وجود دارند، حتما با کمک سمباده آن‌ها را از بین ببرید. سعی کنید که سمباده کشی را بیش از حد انجام ندهید تا بخش زیادی از چوب از بین نرود.
  3. در مرحله بعدی باید چسب چوب را آماده کنید. به توصیه افراد متخصص بهتر است که چسب چوب در دو طرف قطعه مورد نظر زده شود تا گیرایی چسب در هنگام قرار گرفتن دو قطعه روی یکدیگر افزایش پیدا کند. از این رو یک لایه نازک از چسب چوب را روی یک قطعه و یک لایه دیگر را یک قطعه دیگر بزنید.
  4. حالا دو قطعه چوب شکسته را به هم فشرده کنید و اجازه دهید تا چسب به گیرایی نهایی برسد. بسته به نوع چسبی که مورد استفاده قرار دادید، دمای محل و همچنین رطوبت محیط ممکن است مدت زمان رسیدن چسب به گیرایی نهایی افزایش پیدا کند. پس منتظر بمانید تا چسب به گیرایی نهایی برسد و سپس وسیله چوبی مورد نظر را مورد استفاده قرار دهید.

برای فیکس کردن قطعات چوبی تا رسیدن به نتیجه نهایی چه کنیم؟

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید برای چسباندن چوب شکسته انجام دهید، این است دو قطعه از چوسب را به صورت ثابت روی یکدیگر فشار دهید تا چسب به گیرایی نهایی برسد. عملا برای قطعات چوبی بزرگ این موضوع امکان پذیر نبوده و بهتر است که از روش‌های دیگری برای فیکس کردن قطعات چوبی استفاده کنید.

استفاده از طناب یکی از بهترین راهکارها برای فیکس کردن قطعات چوبی است. طناب را به صورت ایمن دور تا دور قطعات چوبی قرار دهید تا دو قطعه چوبی که بهم چسبانده شده‌اند، به خوبی به یکدیگر فیکس شوند. سپس می‌توانید پس از رسیدن چسب به گیرش نهایی، طناب را باز کنید و از وسیله چوبی استفاده نمایید. در صورت عدم امکان استفاده از طناب، کافیست که از چسب نواری یا سایر ابزارهایی که می‌توانند دو قطعه چوب را ثابت نگه دارند، استفاده کنید.

در صورت وجود حفره در چوب شکسته چه کنیم؟

یکی از موضوعاتی که ممکن است برای شما دردسر ایجاد کند، وجود حفره در چوب است. به طور مثال ممکن است در تخت شکسته چوبی، یک حفره نسبتا بزرگ وجود داشته باشد که عملا امکان استفاده از چسب چوب را برای چسباندن چوب شکسته به افراد ندهد. در این صورت باید چه کاری انجام داد؟ در چنین شرایطی لازم است که از چسب‌هایی که نقش پرکننده دارند و می‌توانند حفرات داخل چوب شکسته را پر کنند، استفاده نمایید.

چسب پلی اورتان کارتریج کاپور سفید Cappor 1100 PU sealant Flex FC 280ml یکی از بهترین چسب‌هایی است که به منظور پر کردن حفرات داخل چوب شکسته مورد استفاده قرار می‌گیرد. چسب‌های پلی اورتان به راحتی به چوب می‌چسبند و گیرایی بسیار خوبی را ایجاد می‌کنند. همین موضوع باعث شده تا استفاده از چسب‌های پلی اورتان بتواند مزایای زیادی را برای چسباندن چوب شکسته و پر کردن حفرات داخل چوب به وجود بیاورد. بهتر است که به جای صرف هزینه برای خرید چسب‌های پلی اورتان گان خور، چسب‌های کارتریجی را انتخاب کنید که استفاده از آن‌ها ساده‌تر می‌باشد.

خرید انواع چسب چوب شکسته از سایت چسب سنتر

در این مقاله شما را با نحوه چسباندن چوب شکسته آشنا کردیم. در صورت نیاز به استفاده از چسب چوب باکیفیت برای چسباندن قطعات چوبی، می‌توانید به سایت چسب سنتر مراجعه کنید. از طریق این سایت اقدام به خرید انواع چسب چوب نمایید. فروشگاه اینترنتی چسب سنتر نماینده انحصاری فروش چسب‌های مرغوب پلی اورتان، چوب و سایر چسب‌های تخصصی و  چسب‌های عمومی است. این مجموعه با کادر مجرب خدمات متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *