وبلاگ

تعمیر درب چوبی شکسته با چسب

تعمیر درب چوبی شکسته با چسب- چسب سنتر

درب چوبی یکی از انواع محصولاتی است که در همه خانه‌ها و ساختمان‌ها وجود دارد. خرابی درب چوبی و ترک خوردگی آن می‌تواند تاثیر بدی روی ظاهر درب داشته باشد و از طرفی آن را مستعد خرابی بیشتر می‌کند. به همین خاطر اگر شاهد ترک خوردگی روی درب چوبی هستید، بهتر است که از همین حالا به فکر تعمیر درب چوبی باشید.

تعمیر درب چوبی شکسته با چسب، می‌تواند به شما این امکان را بدهد تا با صرف هزینه محدود، درب‌های چوبی خراب خودتان را تعمیر کنید و شاهد زیبایی این درب‌ها باشید. در ادامه مقاله قصد داریم در مورد نحوه تعمیر درب‌های چوبی شکسته با شما صحبت کنیم و چسب‌هایی که می‌توانند بدین منظور مورد استفاده قرار گیرند را به شما معرفی نماییم.

آیا تعمیر درب چوبی شکسته ارزش دارد؟

یکی از سوالات رایجی که از سوی افراد برای تعمیر درب چوبی پرسیده می‌شود، این است که آیا تعمیر این درب‌ها ارزش دارد یا باید به فکر تعویض درب‌های چوبی باشیم؟ قیمت درب چوبی و سایر متریال‌های این جنس بسیار بالا رفته است. بنابراین، طبیعی است که بخواهید برای کاهش هزینه‌های خودتان، به فکر تعمیر درب چوبی شکسته باشید، نه تعویض آن. ولی باید در مورد تعمیر این درب‌ها منطقی فکر کنید.

اگر حجم خرابی درب چوبی بسیار بالا است. به طور مثال بخشی از درب به طور کامل کنده شده و امکان تعمیر آن وجود ندارد، پیشنهاد می‌کنیم که هزینه زیادی را برای خرید چسب و تعمیر درب‌های چوبی صرف نکنید و به فکر خرید یک درب جدید باشید. ولی اگر فقط بخشی از درب چوبی خراب شده و می‌توان آن را با روش‌هایی که در ادامه ذکر می‌کنیم، تعمیر کرد حتما این کار را انجام دهید.

تعمیر درب چوبی با چسب- چسب سنتر

تعمیر درب چوبی با چسب- چسب سنتر

مزایا تعمیر درب‌های چوبی با چسب

استفاده از چسب برای تعمیر درب چوبی به شما این امکان را می‌دهد تا خیال خودتان را از بابت سلامت درب‌های چوبی راحت کنید و تا چندین سال نیازی به تعویض مجدد درب‌های چوبی نداشته باشید. مزایای تعمیر درب‌های چوبی با چسب آنقدر زیاد است که پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان، این کار را در منزل و یا کارگاه انجام دهید تا از مزیت‌های تعمیر انواع درب چوبی با چسب بهره مند شوید. از جمله مزایای تعمیر درب‌های چوبی شکسته با کمک چسب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان تعمیر درب در محل بدون نیاز به جدا کردن درب
 • کاهش هزینه‌های ناشی از تعمیرات حرفه‌ای درب
 • کاهش نیاز به خرید یک درب جدید برای جایگزینی با درب قدیمی شکسته
 • امکان استفاده از درب تعمیر شده با چسب تا چندین سال
 • فراهم شدن امکان رنگ کاری روی درب با کمک چسب‌های قابل رنگ

چسب مناسب برای تعمیر درب چوبی شکسته

برای تعمیر درب چوبی شکسته با چسب، در ابتدا باید بدانید که چه نوع چسبی را می‌توان برای این کار مورد استفاده قرار داد؟ درب‌های چوبی معمولا در معرض رطوبت و فشار قرار دارند. پس استفاده از چسب‌های همه کاره که فقط تاثیر موقتی دارند، برای تعمیر درب چوبی شکسته توصیه نمی‌شود و پیشنهاد ما این است که از سایر چسب‌ها استفاده کنید.

دو نوع چسب برای تعمیر درب چوبی شکسته مناسب‌اند که شامل چسب چوب و چسب پلی یورتان هستند. البته این بدین معنی نیست که نمی‌توان از سایر چسب‌ها برای تعمیر درب‌های چوبی استفاده کرد. ولی اگر می‌خواهید کار تعمیر درب چوبی را به صورت حرفه‌ای انجام دهید و اثربخشی این چسب‌ها طولانی مدت باشد، پیشنهاد ما استفاده از این چسب‌ها است.

البته باید بدانید که کاربرد هر یک از انواع چسب‌هایی که برای تعمیر درب چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرند، متفاوت است. اسپری فوم پلی اورتان گان خور سلفوم 750 – SELFOAM MONTAGE FOAM 750ml یکی از انواع چسب‌های پلی یورتان است که برای پر کردن حفرات داخل درب‌های چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع هر زمانی که حجم خرابی درب بیشتر باشد، بهتر است از چسب پلی یورتان استفاده کرد. در غیر این صورت استفاده از چسب چوب نیز برای چسباندن قطعات مختلف درب‌های چوبی امکان پذیر است.

نحوه تعمیر درب چوبی شکسته با چسب چوب

چسب چوب یکی از انواع چسب‌های ساختمانی است که کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد. همانطور که از نام این چسب مشخص است، به صورت اختصاصی برای چسباندن چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین خاطر، تعمیر درب چوبی شکسته با چسب چوب به راحتی امکان پذیر است. البته به شرطی که سطح داخلی چوب آسیب ندیده باشد و آسیب دیدگی چوب در حد سطحی باشد.

برای تعمیر درب چوبی شکسته با چسب چوب، کافیست که مطابق با مراحل زیر پیش بروید. دقت کنید که تنوع در چسب‌های چوب زیاد است و شما می‌توانید برای عایق کردن درب چوبی، از چسب چوب عایق استفاده کنید که یکی از بهترین آن‌ها، چسب قایق – چسب مارین فرم ferm Marin adhesive- F500 است.

 1. بری تعمیر درب چوبی شکسته با چسب چوب، ابتدا می‌بایست چسب چوب باکیفیت را از سایت چسب سنتر تهیه کنید. سپس سطح مورد نظر را بررسی نمایید و در صورتی که آسیب دیدگی درب چوبی به صورت سطحی است، مراحل بعدی را برای تعمیر درب چوبی انجام دهید.
 2. برای تعمیر درب چوبی شکسته با چسب چوب، کافیست که قطعات جدا شده از درب را جدا کرده و به آرامی کنار هم قرار دهید تا متوجه جانمایی صحیح این قطعات شوید.
 3. سپس چسب چوب را به گونه‌ای که لبه‌های چوب به این چسب آغشته شوند، مورد استفاده قرار دهید. استفاده بیش از حد از چسب چوب باعث می‌شود تا ظاهر کار تحت تاثیر قرار بگیرد و نتوانید به درستی درب چوبی را ترمیم کنید.
 4. در مرحله بعدی باید اجازه دهید که چسب چوب به طور کامل خشک شود. دقت کنید که زمان گیرایی این چسب‌ها با یکدیگر متفاوت است و تا زمانی که چسب به طور کامل خشک نشده از تمیز کردن سطح کار خودداری کنید.
 5. در نهایت در صورتی که از چسب چوب قابل رنگ استفاده کرده‌اید، می‌توانید روی سطح درب چوبی شکسته را ترمیم کنید و از زیبایی درب‌های چوبی لذت ببرید.

نحوه تعمیر درب چوبی شکسته با چسب پلی یورتان

یکی از روش‌های تعمیر درب چوبی شکسته با چسب، استفاده از چسب پلی یورتان است. این چسب به عنوان یک چسب مناسب برای آب بندی سطوح مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و قابلیت رنگ پذیری خوبی دارد. به همین خاطر می‌توانید این چسب را جایگزین سایر روش‌های ترمیم درب‌های چوبی شکسته کنید. البته باید توجه داشته باشید که این چسب معمولا زمانی که حجم خرابی درب زیاد است و نمی‌توان آن را با روش‌های معمول ترمیم کرد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه مراحل مربوط به تعمیر درب چوبی شکسته با چسب پلی یورتان را به شما توضیح می‌دهیم.

 1. در ابتدا لازم است که سطح درب شکسته را بررسی کنید. برای این کار باید حتما دستکش ایمنی بپوشید تا قطعات درب چوبی به دست شما فرو نروند و باعث زخم شدن دستتان نشوند.
 2. سپس می‌توانید بخش‌هایی از درب را که به طور کامل کنده شده‌اند و امکان ترمیم آن‌ها وجود ندارد را بکنید. برای این کار حتما از ابزارهای مخصوص و از انبر استفاده کنید. هر خرده چوبی که در داخل درب وجود دارید را خارج کنید.
 3. در مرحله بعدی نوبت به تمیزکاری درب چوبی می‌رسد. چون به هر حال چسب‌های پلی یورتان زمانی گیرایی خوبی دارند که روی سطح کاملا تمیز و عاری از آلودگی باشد. چسب سطح را به طور کامل تمیز کنید. برای این کار می‌توانید از دستمال مرطوب استفاده نمایید و سطح درب را پاک کنید. سپس با مقداری الکل سطح مورد نظر را برای اطمینان از تمیز بودن، پاک کنید.
 4. پس از اینکه از تمیز بودن درب شکسته چوبی اطمینان حاصل کردید، نوبت به آن می‌رسد که حفره داخل درب را پر کنید. برای این کار نیازی به خرید چوب و یا متریال‌های مشابه نیست. می‌توانید با چند دستمال کاغذی مانند دستمال حوله‌ای و توالت، داخل درب را پر کنید. دقت کنید که دستمال باید آنقدر داخل درب فشار داده شود که کل حفره را پر کند. بنابراین، دستمال را مچاله کنید و در داخل حفره قرار دهید.
 5. در مرحله بعدی نوبت به تعمیر درب چوبی شکسته با چسب می‌رسد. برای این کار باید فوم چسب پلی یورتان مانند اسپری فوم لازیو multi purpose foam LAZIO را به داخل بخشی از درب که دارای حفره خالی است فرو کنید و اسپری را فشار دهید تا فوم خارج شود. با دقت تمامی حفره را پر کنید تا یک سطح مسطح و صاف روی درب ایجاد شود.
 6. در این مرحله باید منتظر بمانید تا چسب پلی یورتان خشک شود. پس از خشک شدن چسب، قادر خواهید بود که روی سطح چسب را سمباده بزنید و در صورت نیاز رنگ کاری را نیز انجام دهید.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با نحوه تعمیر درب چوبی شکسته با چسب آشنا کردیم. اگر می‌خواهید درب‌های چوبی خانه یا محل کار خودتان را تعمیر کنید و در عین حال تمایلی به صرف هزینه زیاد ندارید، می‌توانید از روش‌های توضیح داده شده در این مقاله کمک بگیرید. خوشبختانه با وجود چسب‌های پلی یورتان و چسب چوب، می‌توان تعمیر این درب‌ها را انجام داد. تمامی چسب‌های معرفی شده در این مقاله و چسب‌های متنوع دیگر در سایت چسب سنتر موجود هستند و می‌توانید با استفاده از شماره 01342244635 آن ها را سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *