وبلاگ

چسباندن کاغذ دیواری روی کمد

کاغذ دیواری بر روی کمد چوبی

در این بخش میخواهیم نحوه چسباندن کاغذ دیواری روی کمد به شما آموزش دهیم. قبل از خرید کاغذ دیواری برای سطوح مختلف باید بدانید که کاغذ دیواری بر روی چه سطوحی چسبیده میشود. اگر کمد شما از جنس ام دی اف باشد کاغذ دیواری بر روی آن می چسبد به طور کلی کاغذ دیواری بر روی انواع ام دی اف و چوب به راحتی چسبیده می شود.  شما می توانید بنا بر سلیقه و نیاز خود کاغذ دیواری را بر روی درب های کمد، درب اتاق و یا حتی دربهای فلزی کابینت بچسبانید.

چسباندن کاغذ دیواری روی کمد

بهتر است بدانید نصب کاغذ دیواری بر روی سطوحی مانند کمد که از جنس چوب MDF هستند بدون زیرسازی صورت می گیرد. البته باید توجه داشته باشید که اگر درب کمد شکسته باشد یا بر روی چوب آن مشکلاتی نظیر کنده شدن چوب وجود داشته باشد باید ابتدا آن قسمت ها را ترمیم نمایید و سپس اقدام به چسباندن کاغذ دیواری روی کمد نمایید.

کاغذ دیواری روی کمد دیواری

کاغذ دیواری روی کمد دیواری

وسایل مورد نیاز برای چسباندن کاغذ دیواریب روی کمد

از جمله وسایلی که برای نصب کاغذ دیواری ضروری می باشد مداد برای علامت گذاری روی کاغذ دیواری و سطح مورد نظر می باشد. همچنین داشتن یک متر برای اندازه گیری سطوحی که میخواهیم بر روی آن کاغذ دیواری بچسبانیم ضروری است. برای جلوگیری از جمع شدن کاغذ دیواری در هنگام چسباندن آن باید از یک غلتک پلاستیکی استفاده کنید. استفاده از غلتک به این منظور انجام می شود که کاغذ دیواری را به سطح زیرین فشرده نموده و چسب ها را به طور یکسان در زیر آن پخش نمایید.برای صاف و صیقلی کردن سطحی که نیاز به کاغذ دیواری دارد استفاده از یک سمباده ضروری می باشد. همچنین بریدن کاغذ دیواری ها با کمک قیچی راحت تر انجام می شود. از یک کاردک میتوانید برای ک ندن کاغذ دیواری های قدیمی از روی سطح مورد نظر استفاده نمایید.

کاغذ دیواری روی کمد

کاغذ دیواری روی کمد

استفاده از چسب مناسب برای نصب کاغذ دیواری

برای نصب کاغذ دیواری بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید. مخصوصاً اگر کاغذ دیواری که خریداری کرده اید از نوع گران قیمت می باشد. اگر کیفیت چسب کاغذ دیواری که خریداری نموده اید بالا باشد در هنگام نصب دچار مشکل نمی شوید. یکی از نکات مهم چسباندن کاغذ دیواری آماده سازی مناسب می باشد. برخی افراد خبره برای هم زدن چسب ار مته پروانه ای و دریل استفاده می کنند. این کار باعث می شود چسب کاغذ دیواری به خوبی با آب ترکیب شده در هنگام نصب ایجاد حباب کمتری نماید.

چسباندن کاغذ دیواری روی کمد

چسباندن کاغذ دیواری روی کمد

 

برای نصب کاغذ دیواری بر روی کمد دانستن اطلاعاتی مانند ارتفاع کمد ضروری است. با دانستن مساحت مورد نظر می توانید به راحتی تعداد رول مورد نیاز را خریداری نمایید. دقت داشته باشید که هنگام چسب زدن کاغذ دیواری باید از وسط کاغذ شروع کرده و قلم را به سمت لبه های کاغذ بکشید. یعنی در قسمت لبه ها چسب کمتری مالیده شود.

میتوانید برای اینکه چسب شما ما زود خشک نشود لبه های کاغذ دیواری را بر روی هم قرار دهید و کاغذ را از بالا به پایین نصب کنید. سپس با استفاده از کاردک آن را بر روی سطح مورد نظر محکم نمایید. چروک ها و یا حباب ها را می توانید با کمک کاردک پلاستیکی یا یک خط کش صاف کنید. باید بدانید که کاغذ دیواری که چسب خورده باشد نباید بیشتر از ۱۵ دقیقه در محیط رها شود. اگر این زمان بیشتر شود کاغذ دیواری دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

 

2 دیدگاه در “چسباندن کاغذ دیواری روی کمد

  1. صفایی گفت:

    با عرض سلام و خسته نباشید چسباندن کاغذ دیواری روی کمد پلاستیکی امکان پذیره؟

    1. با سلام، بله ولی پیشنهاد میشه از چسب کاغذ دیواری استفاده نکنید و چسب موکت بکار ببرید که چسبندگی بالاتری داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *