وبلاگ

پاک کردن چسب از روی دست

چسب 123 روی دست

روش های زیادی برای پاک کردن چسب از روی دست وجود دارد. اگر چسب قطره ای بر روی دست شما چکیده است می‌توانید از روش‌های زیر برای پاک کردن آن استفاده نمایید. روش اول استفاده از استون می‌باشد. خصوصا برای پاک کردن چسب ۱۲۳ از روی دست خود می‌توانید کمی استون را به دست خود بزنید و چسب خشک شده را به راحتی از روی دست جدا نمایید. توجه داشته باشید که استون می‌تواند پوست شما را خشک نماید. پس بهتر است بعد از پاکسازی چسب و شستشوی دست از یک مرطوب کننده استفاده نمایید .

روش های مناسب برای پاک کردن چسب

اگر چسب به راحتی از روی دست شما جدا نشد می‌توانید دست خود را چند دقیقه در محلول استون قرار دهید. شستن پوست دست با آب و صابون نیز می‌تواند به رفع چسب از روی دست شما کمک نماید. روش دیگر برای پاک کردن چسب از روی دست استفاده از آب و نمک می‌باشد. مقداری آب گرم را درون یک کاسه ریخته و دست خود را به مدت ۱۰ دقیقه درون آب گرم قرار دهید. دست خود را از آب خارج کرده و نمک را روی قسمت چسبی بمالید و دوباره دست خود را با آب گرم بشویید. این کار را چند مرتبه تکرار نمایید تا به طور کامل چسب از دست شما پاک شود.

پاک کدرن چسب از دست

پاک کدرن چسب از دست

به جای آب و نمک می‌توانید آب گرم و کمی آبلیمو جایگزین این مراحل نمایید. محلول آب و صابون نیز می‌تواند به پاک کردن چسب از روی دست کمک نماید. مرطوب نمودن و سپس جداسازی چسب از روی دست بهترین روش برای پاک کردن چسب می‌باشد. الکل نیز می‌تواند برای پاک کردن چسب از روی دست مورد استفاده قرار گیرد. این ماده می‌تواند حتی چسب‌هایی که خشک شده‌اند را حل نماید. پنبه را به الکل آغشته نموده و برای یک یا چند دقیقه روی دست خود قرار دهید. این کار به حل شدن چسب و پاک شدن آن کمک می کند.

راه حل های خانگی زدودن چسب از دست

بهتر است برای جلوگیری از ریختن چسب بر روی دست خود قبل از کار با چسب مخصوصاً چسب های ۱۲۳ که قوی‌تر هستند از دستکش پلاستیکی استفاده نمایید. سعی کنید چسب را از لباس‌های خود دور نگه دارید زیرا پاک کردن لباس هایی که چسب بر روی آنها ریخته بسیار دشوار است. (اگر چسب بر روی لباس های شما نیز ریخته است، مقاله پاک کردن چسب از روی لباس را نیز مطالعه کنید.)

اگر چسب بسیار قوی باشد می‌تواند پوست شما را بسوزاند. برای جلوگیری از خشک شدن پوست بعد از زدودن چسب از روی دست می‌توانید از ترکیب نمک و روغن زیتون برای پاک کردن بقایای چسب استفاده نمایید. روش کار بدین صورت است که با استفاده از روغن زیتون و نمک خمیر آماده نموده و آن را بر روی قسمتی از دست که چسب بر روی آن ریخته قرار دهید.

چسب قطره ای روی دست

چسب قطره ای روی دست

وازلین ماده دیگری است که می تواند برای پاک کردن چسب از روی دست مورد استفاده قرار گیرد. بهتر است ابتدا دست خود را با آب و مقداری صابون شسته و سپس روی آن قسمت از دست وازلین بزنید. کمی صبر کنید و بعد برای برداشتن چسب از روی دست تلاش کنید. یکی دیگر از حلال های چسب خانگی برای چسب قطره ای خمیر دندان می‌باشد. خمیر دندان را روی ناحیه چسبی دست خود زده و سپس با یک مسواک یا پارچه آن را تمیز نمایید.

1 دیدگاه در “پاک کردن چسب از روی دست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *