وبلاگ

پاک کردن چسب از روی لباس

پاک کردن چسب

پاک کردن چسب از روی لباس ممکن است برای شما مسئله ای دشوار باشد. در این مقاله می خواهیم نحوه پاک کردن چسب از روی لباس را آموزش دهیم. لکه ی بسیاری از چسب ها با شستن لباس پاک می شود. اما در برخی موارد کارهای بیشتری برای پاک کردن چسب از روی لباس لازم است. ابتدا باید نوع چسب ریخته شده بر روی لباس را به دقت بدانیم.

استفاده از حلال چسب برای پاک کردن چسب از روی لباس

اگر چسب ریخته شده بر روی لباس از نوع چسب صنعتی باشد، بهتر است از حلال آن استفاده نمایید. در صورتی که حلال چسب در دسترس نباشد باید صبر کنید تا چسب بر روی لباس خشک شود چون دست زدن به چسب خیس باعث می شود چسب درون بافت پارچه نفوذ کند‌. اگر مقدار چسب زیاد است اضافات آن را از روی پارچه به وسیله یک کاردک بردارید. همچنین می توانید لباسی که چسب بر روی آن ریخته را فریز کنید تا تکه های چسب به راحتی شکسته و جدا شوند. باقی مانده ی چسب را هم می توانید با کمک حلال چسب پاک نموده و سپس لباس را بشویید.

استفاده از یخ

استفاده از یخ

گاهی اوقات با خیساندن لباس در آب سرد می توانید لکه ی چسب را از بین ببرید. حتی می توانید بعد از شستشوی عادی لباس از محلول سفید کننده برای بهتر پاک شدن چسب از روی لباس سفید کمک بگیرید. اگر لکه ی چسب پاک نشد می توانید مراحل شستشو را یک یا چند بار دیگر تکرار نمایید تا چسب به خوبی از بین برود. برای پاک نمودن چسب حرارتی از روی لباس بهتر است پارچه یا لباس مورد نظر را یک شب درون فریزر قرار دهید. در صورتی که زمان کافی برای این کار ندارید بهتر است از استون بر روی لکه استفاده کنید.

انواع چسب و روش های پاک کردن آن از روی لباس

برای پاک کردن چسب لاتکس از روی لباس به آب گرم نیاز است. با کمک کمی سرکه سفید می توانید به راحتی چسب را از روی لباس پاک نمایید. همچنین برای از بین بردن لکه ی چسب قطره ای بر روی لباس باید از استون یا پاک کننده ای مشابه آن استفاده نمایید. بهتر است ابتدا جنس الیاف پارچه را در نظر گرفته و سپس اقدام به استفاده از استون نمایید. برخی از پارچه ها در مواجهه با استون نازک و یا حتی سوراخ می شوند. اگر چسب مایع بر روی لباس شما ریخته باشد باید ابتدا با یک وسیله مانند کاردک، اضافی آن از روی لباس برداشته شود و سپس لباس با آب سرد شسته شود تا باقی مانده ی چسب پاک شود. نمک، خمیر دندان، استون، آب لیمو و الکل و یا روغن می تواند به برطرف نمودن لکه ی چسب کمک کند.

خراشیدن چسب از لباس

خراشیدن چسب از لباس

لکه ی چسب چوب را نیز می توان با استفاده از آب گرم از بین برد. کافیست لباس خود را درون آب گرم خیسانده و با مقداری شوینده بشویید. حتی می توان از لباسشویی برای شستن اینگونه لکه ها استفاده نمود. به طور کلی خراشیدن چسب از روی لباس می تواند یکی از راه حل های پاک کردن چسب از روی لباس باشد که برای بسیاری از انواع چسب جواب می دهد. همچنین استفاده از موادی مانند روغن لیمو یا سرکه سفید راه حل های خانگی برای پاک کردن چسب از روی لباس می باشد.

 

 

 

1 دیدگاه در “پاک کردن چسب از روی لباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *