وبلاگ

تعمیر کارت بانکی شکسته و خم شده با چسب

تعمیر کارت بانکی شکسته- چسب سنتر

این روزها بسیاری از مردم کارهای روزمره و خریدهای اینترنتی و حضوری خود را با کارت بانکی انجام می‌دهند. اگرچه چندین بار به افراد توصیه شده که کارت‌های بانکی را در جیب قرار ندهند؛ چون ممکن است در هنگام نشستن و بلند شدن کارت بانکی بشکند و کیفیت خود را از دست بدهد. با این حال ممکن است به هر دلیلی کارت بانکی بشکند و افراد نگران استفاده از آن باشند. در همه شرایط امکان تعمیر کارت بانکی شکسته وجود ندارد، ولی در برخی از مواقع می‌توان این کار را به سادگی هر چه تمام‌تر انجام داد و شاهد عملکرد مناسب کارت‌های بانکی بود. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با نحوه تعمیر کارت بانکی شکسته آشنا کنیم. بنابراین اگر شما هم با این مشکل مواجه شدید، این مقاله را بخوانید.

تعمیر کارت بانکی شکسته در چه صورت امکان پذیر است؟

زمانی که کارت بانکی شکسته می‌شود، می‌تواند امور بانکی را از طریق اپلیکیشن‌های روی گوشی تلفن همراه خودتان انجام دهید. اما برای برداشت پول از عابر بانک و یا خرید کردن، نیاز به یک کارت سالم دارید. فقط در شرایطی که کارت بانکی از بخش غیر مغناطیسی شکسته باشد، امکان تعمیر آن وجود دارد. دقت کنید که منظور از بخش مغناطیسی، همان بخش سیاه رنگ روی کارت است که دقیقا برای کارت کشیدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر این بخش هنوز سالم باشد، کارت بانکی را می‌توان با چسب تعمیر کرد. در غیر این صورت عملا امکان تعمیر کارت بانکی وجود نخواهد داشت.

در صورتی که بخش مغناطیسی و سیاه رنگ روی کارت از بین رفته است، باید حتما به فکر تعویض کارت بانکی باشید. خوشبختانه در اکثر همراه بانک‌ها، امکان اعلام مفقودی کارت وجود دارد. می‌توانید در اسرع وقت کارت خودتان را مفقود اعلام کنید و به صورت اینترنتی درخواست دریافت کارت جدید را ثبت کنید. یا اینکه با مراجعه حضوری به بانک اصلی کارت، اقدام به دریافت کارت بانکی جدید نمایید.

نحوه تعمیر کارت بانکی شکسته- چسب سنتر

نحوه تعمیر کارت بانکی شکسته- چسب سنتر

رفع خم شدگی کارت بانکی

اگر کارت بانکی شما هنوز به مرحله شکستن نرسیده است، بهتر است که از شکستن کارت بانکی برای چسباندن آن جلوگیری کنید. چرا که روش دیگری برای رفع خم شدگی کارت بانکی وجود دارد که بسیار ساده است. کافیست که ابتدا اتوی خانه خودتان را روی حرارت ملایم بگذارید و اجازه دهید تا گرم شود. سپس یک تکه کاغذ را آماده کنید.

کارت بانکی باید به صورت صاف روی میز اتو قرار بگیرد. حالا کاغذ سفید و بدون رنگ را روی کارت بانکی قرار دهید و به آرامی شروع به اتوکشیدن کارت بانکی کنید. استفاده از کاغذ سفید روی کارت بانکی برای این است که به بخش رنگی و مغناطیسی کارت بانکی شما آسیبی وارد نشود.

چندین بار با حرکت رفت و برگشتی کارت اتوکشی روی کارت بانکی را انجام دهید. دقت کنید که کمی مکس در حین انجام این کار ضروری است تا حرارت اتو به کارت بانکی منتقل شود. این گرما باعث منعطف شدن کارت بانکی شده و آن را صاف می‌کند. با این کار مجددا می‌توانید از کارت بانکی خم شده استفاده کنید و جای هیچ نگرانی نیست.

چسباندن کارت بانکی شکسته

برای تعمیر کارت بانکی شکسته با چسب، باید در ابتدا چسب‌های مناسب برای این کار را شناسایی کنید. چسب‌های بسیار متنوعی می‌توانند بدین منظور مورد استفاده قرار گیرند. این یعنی اینکه فرصت بسیار خوبی برای شما جهت تعمیر کارت‌های بانکی فراهم شده است. اما موضوع اینجاست که چسباندن کارت بانکی شکسته باید با توجه به نوع چسب با روش‌های مختلفی انجام شود که در ادامه مقاله به طور کامل در مورد آن‌ها صحبت می‌کنیم.

چسباندن کارت بانکی شکسته با چسب نواری

یکی از بهترین و ساده‌ترین کارهایی که می‌توانید برای تعمیر کارت بانکی شکسته انجام دهید، چسباندن این کارت‌ها با چسب نواری است. منظور از چسب‌های نواری، چسب‌هایی هستند که به صورت نواری طراحی شده‌اند و ضخامت محدودی دارند. انعطاف پذیری این چسب‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا هر بخش از کارت بانکی شکسته را با این چسب‌ها تعمیر کنید.

چسب برق یکی از بهترین انواع چسب‌هایی که برای تعمیر کارت بانکی شکسته مورد استفاده قرار می‌گیرد. کافیست که مقداری چسب برق را برش بزنید و در بخشی که کارت شکسته است قرار بدهید. دقت کنید که بهتر است هم در پشت و هم در جلوی کارت شکسته چسب برق زده شود. به غیر از چسب برق رنگی، می‌توانید از چسب‌های شیشه‌ای نواری نیز استفاده کنید. مزیت این چسب این است که روی زیبایی کارت بانکی تاثیر منفی ندارد و در هر خانه‌ای پیدا می‌شود.

چسباندن کارت بانکی شکسته با چسب قطره‌ای

چسب قطره‌ای یکی از پرفروش‌ترین مدل‌های چسب موجود در بازار است. این چسب می‌تواند برای چسباندن کارت بانکی شکسته مورد استفاده قرار گیرد و عملکرد خوبی نیز داشته باشد. مزیت این چسب فوری بودن آن است. البته اگر ترجیح می‌دهید که از چسب سریع‌تری استفاده کنید، چسب 123 نیز گزینه خوبی برای شما است.

برای چسباندن کارت بانکی شکسته با چسب قطره‌ای مانند چسب قطره‌ای فوری لازیو، کافیست که در ابتدا محل شکسته شدن کارت را شناسایی کنید. حالا چسب را به صورت قطره‌ای روی محل شکسته بزنید. دقت کنید که دو قطعه شکسته کارت بانکی باید با دقت چسب زده شوند و سپس روی یکدیگر قرار بگیرند. با فشردن دو قطعه، چسب قطره‌ای به راحتی کارت بانکی را تعمیر می‌کند. این روش به ویژه در شرایطی که می‌خواهید زیبایی کارت بانکی نیز دچار مشکل نشود، راه حل بسیار خوبی است.

خرید انواع چسب برای تعمیر کارت بانکی از چسب سنتر

در این مقاله شما را با نحوه تعمیر کارت بانکی شکسته آشنا کردیم. طبق توضیحات داده شده، کارت‌های بانکی می‌توانند در صورت شکستن از بخش غیر مغناطیسی، به راحتی تعمیر شوند و مجددا مورد استفاده قرار گیرند. با این حال برای چسباندن کارت بانکی شکسته نیاز به استفاده از چسب‌های مرغوب است. فروشگاه اینترنتی چسب سنتر، امکان خرید انواع چسب برق، چسب قطره‌ای و سایر چسب‌های عمومی و چسب‌های تخصصی را برای مشتریان فراهم کرده است. در صورت نیاز به خرید این چسب‌ها، کافیست که به سایت چسب سنتر مراجعه کرده و از طریق این سایت سفارش خود را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *