وبلاگ

بهترین چسب های کاغذ دیواری

چسباندن کاغذ دیواری

برای نصب بهتر کاغذ دیواری بر روی دیوار نیاز است که از چسب مخصوص کاغذ دیواری استفاده نمایید. بهترین  چسب های کاغذ دیواری از متیل سلولز یا همان نشاسته اصلاح شده تهیه شده است که یکی از مهم ترین دلایل ماندگاری کاغذ دیواری بر روی دیوار محسوب می شود. قبل از خرید چسب کاغذ دیواری بهتر است به نوع چسب، نحوه نصب آن و غلظت چسب توجه نمایید. یکی از نکاتی که باید به آن توجه شود این است که به اندازه ای که برای خرید کاغذ دیواری وقت می گذارید باید برای تهیه چسب نیز زمان به خرج دهید. زیرا چسب کاغذ دیواری نامرغوب سبب می شود ظاهر کاغذ دیواری نازیبا شود.

انواع چسب کاغذ دیواری

چسب های کاغذ دیواری انواع مختلفی دارند. هر کدام از آنها دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند .چسب های کاغذ دیواری می توانند از نوع همه کاره، مایع، فوری، چسب کاغذ دیواری با قابلیت چسبندگی زیاد و چسب های کاغذ دیواری برای استفاده در آب سرد باشند.

عوامل مختلفی همچون جنس چسب، برند و ابعادی که می خواهیم از کاغذ دیواری استفاده کنیم در قیمت چسب کاغذ دیواری تاثیر می گذارند. بهتر است در زمان خرید چسب کاغذ دیواری هزینه بیشتری را بپردازید و چسب مرغوبی را تهیه کنید. اگر چسب کاغذ دیواری کیفیت لازم را نداشته باشد ممکن است کاغذ از روی دیوار جدا شود. در این حالت ممکن است مجبور شوید دوباره برای خرید کاغذ دیواری اقدام نمایید. بهتر است قبل از خرید چسب کاغذ دیواری با افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید. برای خرید چسب کاغذ دیواری مطالعه اطلاعات نوشته شده بر روی چسب ضروری است. میتوانید سوالات خود را از فروشنده بپرسید و سپس طرح مورد نظر را انتخاب نمایید.

ویژگی های مهم چسب کاغذ دیواری

از ویژگی های مهم چسب کاغذ دیواری مقاومت زیاد در برابر رطوبت، قابلیت صاف شدن در زمان استفاده و سازگار بودن با گچ و سیمان می باشد. یک چسب کاغذ دیواری مرغوب با انواع کاغذ دیواری های سنگین و سبک هماهنگ است و با استفاده از مقدار کمی از چسب می توان بالاترین غلظت را به دست آورد.

چسب کاغذ دیواری متیلان

چسب کاغذ دیواری متیلان یکی از بهترین چسب های کاغذ دیواری محسوب می شود. این چسب برای چسباندن کاغذ دیواری بسیار مناسب است. این چسب بر پایه متیل سلولز ساخته شده و حالت پودری دارد. چسب کاغذ دیواری متیلان در برابر رطوبت مقاوم بوده و بسیار با کیفیت می باشد. برای آماده سازی این چسب باید یک پیمانه از آن را با صد پیمانه آب مخلوط نمود با این مقدار چسب میتوان ۴۲ رول کاغذ دیواری را چسباند.

توجه داشته باشید که این مقدار چسب برای چسباندن کاغذ دیواری های سبک به کار میرود. اگر از چسب کاغذ دیواری متیلان برای چسباندن کاغذ دیواری های نرمال استفاده می کنید به ازای هر پیمانه چسب باید ۸۵ پیمان آب اضافه نمایید. ترکیب به دست آمده ایده برای ۳۵ رول کاغذ دیواری کاربردی است. برای چسباندن کاغذ دیواری های سنگین نیز باید چسب غلیظ تری تهیه کنید. برای این کار یک پیمانه از پودر را با هفتاد پیمانه آب مخلوط کنید و 30 رول کاغذ دیواری را با آن بچسبانید.

چسب کاغذ دیواری آس تک

چسب کاغذ دیواری آس تک برای چسباندن انواع کاغذ دیواری مناسب است. این چسب حلال در آب بوده و هر بسته از آن برای ۵ رول کاغذ دیواری مورد استفاده قرار می گیرد. وزن این چسب ۳۵ گرم بوده و می توان آن را در در آب حل نمود. بعد از مخلوط نمودن چسب با آب بهتر است ۱۵ دقیقه صبر کنید تا چسب آماده استفاده شود.

2 دیدگاه در “بهترین چسب های کاغذ دیواری

  1. خشایار مرادی گفت:

    سلام برای کاغد دیواری ضخیم کدوم چسب های کاغذ دیواری رو پیشنهاد می کنید؟

    1. چسب کاغذ دیواری گلدآیستر و میتیلان کیفیت مطلوبی دارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *